crosssearch

Krásy západní Kanady a Aljašky

Poznávací zájezdy, Kanada

Calgary o NP Banff o Yoho NP o Jasper o Prince Georgie o Smithers o Stewaert o Hyder o Prince Ruppert o Port Hardy o Victoria o Vancouver

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Calgary o NP Banff o Yoho NP o Jasper o Prince Georgie o Smithers o Stewaert o Hyder o Prince Ruppert o Port Hardy o Victoria o Vancouver

Program zájezdu

1. den:
odlet z ČR do Calgary. Odjezd do centra Calgary, hlavního města nejzápadnější provincie Alberta, při které uvidíte jeho nejznámější krásy a památky. Cesta bude pokračovat do Canmore, ubytování.

2. den:
snídaně, Návštěva NP Banff - prvního národního parku Kanady, který vznikl v roce 1885. Součástí prohlídky je Lake Minnewanka, Bow Falls a Tunnel Mountain Drive s pohádkovým výhledem na údolí řeky Bow. Tento park nabízí nádherné výhledy na horské vrcholky a na druhé straně na hluboká jezera. Určitě nezapomenutelná podívaná je na inkoustovou modř hladiny jezera. Následuje prohlídka proslulého Banff Springs Hotel a Sulphur Mountain Gondola z jehož vrcholu uvidíte překrásný výhled na pohoří a údolí. Nocleh.

3. den:
snídaně v hotelu, odjezd do Moraine Lake a Lake Louise. Prohlídka slavné Fairmont Chateau Lake Louise. Poté návštěva v Yoho National Park, kde se zastavíme u Spiral Tunnels, Natural Bridge a Emerald Lake. Cesta pokračuje podél silnice, která je známá jako Icefi eld Parkway - ledová dálnice. Je to jedinečná cesta přírodou, kde budou k vidění sněhem pokryté vrcholky hor, smaragdově zelená ledovcová jezírka Louise, Hector, Bow či Peyto. Nezapomenutelný zážitek na této cestě jistě přidá ledovec Athabascka a Columbia Ice Fields, nocleh.

4. den:
snídaně v hotelu. Během následujícího dne odjezd k nejvyššímu vrcholu The Rockies - hory Robson. Dále návštěva Prince Georgie, město kde žily první národy a dnes je domovem multikulturních mozaik, které zde prezentují lidi z celého světa. Nocleh.

5. den:
snídaně v hotelu. Odjezd do Smithers, ležící v srdci údolí Bulkley na úpatí hory Bay, která se zvedá do výšky 8 700 metrů. Ubytování. Nocleh.

6. den:
snídaně v hotelu. V dopoledních hodinách odjezd do Steward se zastávkou na Bulkley Canyon v Moricentown. Hlavním lákadlem budou Bulkley River a Morice Canyon. Přejezd do historické vesničky Ksan (cca 12 $), kde budete mít příležitost získat poznatky z dějin místních obyvatel, poznáte jejich umění a kulturu Gitxsan. Následuje návštěva vesnice Old Hazelton. Volný čas na oběd. Po obědě zastávka v Kitwancool a u Bear Glacier, které se nachází v Národním parku Alaska`s Misty Fiords. Na konci naší cesty navštívíme unikátní pohraniční městečko Stewart,nocleh.

7. den:
snídaně v hotelu, celodenní výlet do Hyder Hyder je známé jako ,,Friendliest Ghost Town in Alaska" a nebo také ,,Medvěd Grizzly jihovýchodní Aljašky." Asi tři míle severně od Hyder návštěva Tongas National Forest. Toto místo nabízí jedinečnou příležitost vidět černé a Grizzly medvědy, kteří sem chodí lovit růžové lososy. Dále cesta pokračuje po Salmon River, než dojdeme k Salmon Glacier, pátému největšímu ledovci v severní Americe. Návrat na ubytování. Nocleh.

8. den:
po snídani následuje odjezd do Prince Ruppert, městečka které se nachází na krásném pobřeží Britské Kolumbie jen kousek od Queen Charlotte Islands a Ketchikan Alaska. Prince Ruppert je známý především jako místo pro sportovní rybolov, krásnou přírodu a rozsáhle možnosti outdoorových aktivit. Ubytování, nocleh.

9. den:
snídaně v hotelu. Celodenní plavba do Port Hardy. Cestou budete mít příležitost vidět překrásnou přírodu, nádherné výhledy, delfíny i velryby, nebo medvědy na Princess Royal Island`s. Nocleh.

10. den:
snídaně v hotelu. V ranních hodinách odjezd z jižní části ostrova a zastávka v Chemainus, na východním břehu ostrova Vancouver. Odtud cesta pokračuje do Quw`utsun` Native Center in Duncan, města plného barev, řemesel a legend. Nemine nás návštěva obchůdků s řezbářskými výrobky, maskami, šperky nebo originálními svetry Cowichan. V odpoledních hodinách příjezd do Victoria - hlavního města Britské Kolumbie. Toto krásné město fascinuje svým námořním dědictvím a koloniálním stylem. Návštěva Milnerských zahrad a Woodland s různorodou fl órou a místními porosty, Empress Hotel, přístav Inner Harbour, budovy parlamentu, Beacon Hill Park a Thunderbird Park. Individuální volno. Nocleh.

11. den:
snídaně v hotelu, v dopoledních hodinách výlet trajektem z Victoria napříč Strait Gruzie Tsawwassen (cca 1,5 hod.) do Vancouver. Vancouver je dynamické, multikulturní město ležící v krásné přírodě. Bez ohledu na roční období je zde možnost celé řady indoorových i outdoorových aktivit. Vancouver je zároveň jedním z největších světových přístavů. Mezi úchvatné památky tohoto města určitě patří Gastown, pulzující a barevný Chinatown, módní Grandville Island, krásný park Stanley, univerzita Britské Kolumbie a spousta dalších. Nocleh.

12. den:
snídaně v hotelu, transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000