crosssearch

Laos a Kambodža

Poznávací zájezdy, Kambodža

Obrázek není k dispozici

LUANG PRABANG - ŘEKA MEKONG - JESKYNĚ PAK OU - SLONÍ VESNICE - VODOPÁDY KUANG SI - VANG VIENG - JEZERO NAM NGUM - VIENTIANE - SIEM REAP - CHRÁM ANGKOR WAT - PHNOM PENH - SIHANOUKVILLE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

LUANG PRABANG - ŘEKA MEKONG - JESKYNĚ PAK OU - SLONÍ VESNICE - VODOPÁDY KUANG SI - VANG VIENG - JEZERO NAM NGUM - VIENTIANE - SIEM REAP - CHRÁM ANGKOR WAT - PHNOM PENH - SIHANOUKVILLE

1. den:

Odlet z Vídně do Luang Prabang (s jedním nebo dvěma přestupy).

2. den:

Přílet do Luang Prabang, transfer do hotelu, ubytování. Večerní procházka v Luang Prabang, které je jedním z nejzachovalejších tradičních měst v jihovýchodní Asii s mnoha kulturními památkami i úžasnou přírodou.

3. den:

Po snídani si prohlédneme nejstarší chrám města Wat Sene a také nádherný Wat Xiengthong, jehož střecha spadá až nízko k zemi, což je znak klasické laoské architektury. Poté se nalodíme a poplujeme proti proudu řeky Mekong s okouzlujícím panoramatickým výhledem na klidnou krajinu. Naším cílem budou tajemné jeskyně Pak Ou, které jsou přeplněné tisíci Buddhových soch různých tvarů a velikostí jako dary od poutníků. Při zpáteční cestě se zastavíme ve vesnici Ban Xanghai, kde se vyrábí místní specialita z rýžového vína. Po návratu do města Luang Prabang navštívíme Královský palác, ve kterém je dnes národní muzeum. Poté návštěva Centra umění a etnologie, kde se dozvíme mnohé o etnických kulturách v Laosu. Výstupem po 329 schodech se dostaneme na kopec Phousi, kde prozkoumáme posvátnou zlacenou stúpu a především si užijeme nádherný západ slunce s výhledem na město a řeku Mekong. Poté se ještě vydáme na noční trh s nabídkou místních produktů. Návrat na nocleh v Luang Prabang.

4. den:

Ráno si přivstaneme, abychom mohli shlédnout v Laosu stále zachovalý unikátní každodenní ranní rituál obdarování buddhistických mnichů rýží od místních obyvatel. Po snídani v hotelu pak odjedeme do Sloní vesnice, kde se seznámíme s těmito obřími zvířaty a užijeme si asi třicetiminutovou projížďku na slonech do blízké džungle. Poté pokračujeme k vodopádům Kuang Si, kde se můžeme osvěžit koupelí v tyrkysovém bazénu pod vodopády nebo projít po lesních cestičkách. Po osvěžení se zastavíme u hrobky Henri Mouhota z 19. století, prvního Evropana, který objevil Angkor Wat a navštívil království v Luang Prabangu. Před návratem do města navštívíme Kuang Si Motýlí park. Dále zastavíme v místních vesnicích etnických menšin. Laos je vyhlášený tradičními řemesly, které budeme mít možnost poznat právě v těchto vesnicích. Po návratu do Luang Prabangu budeme moci pozorovat západ slunce od chrámu Wat Siphouthabath. Nocleh v Luang Prabang.

5. den:

Po snídani vyjedeme po silnici Route 13 do Vang Vieng. Cestu nám zpestří ohromující horské scenérie i zastávka v Kasi, kde ochutnáme něco z místní produkce ovoce. Po 67 hodinách dojedeme do města Vang Vieng, které se nachází v zákrutě řeky Nam Song. Zde budeme moci obdivovat krásné přírodní scenérie s klidnou hladinou řeky a vápencovými skalami podél břehů. Můžeme pozorovat západ slunce anebo se procházet množstvím jeskyní. Večer ubytování ve Vang Vieng.

6. den:

Po snídani odjezd směrem do Vientiane jednou z nejkrásnějších oblastí Laosu. Zastavíme se u největšího jezera Laosu Nam Ngum, které je uměle vytvořené k zásobování země elektrickou energií. Možnost projížďky po jezeře s krásnou přírodní scenérií klidné hladiny jezera a okolní kopcovité krajiny. S místním životem se seznámíme i v solném dole Ban Keune či na místním tržišti na 15. kilometru. Večer příjezd na ubytování do Vientiane.

7. den:

Po snídani se vydáme k prohlídce hlavního města Laosu Vientiane. Uvidíme nejstarší chrám Wat Sisaket s tisíci miniaturními sochami Buddhy i bývalý královský chrám Wat Prakeo, kde byl před svým přestěhováním do Bangkoku umístěn slavný Smaragdový Buddha. Budeme pokračovat prohlídkou Presidentského paláce a budhistického chrámu Wat Simuang. Odpoledne navštívíme památník Patuxay, nazývaný Vítězným obloukem Vientiane a posvátnou stúpu That Luang. Nocleh ve Vientiane.

8. den:

Ráno transfer na letiště a odlet z Vientiane do Siem Reap. Po příletu transfer na ubytování v hotelu. Odpoledne odjezd na první návštěvu unikátního chrámového areálu Angkor se stovkami chrámů roztroušenými na mnoha čtverečních kilometrech z období kmérské říše, svého času nejmocnější a nejskvělejší v jihovýchodní Asii. Prohlídka jednoho z nejpůsobivějších chrámů Ta Prohm sevřeného v zajetí džungle. Je to jediný chrám, kde cítíte sílu přírody, která pohltila kdysi dávnou a mocnou civilizaci. Staleté stromy prorůstají chrámy a bortí vznešené stavby. Procházka areálem chrámu a k večeru návrat do hotelu.

9. den:

Celodenní návštěva areálu Angkor, kterou zahájíme návštěvou komplexu Angkor Thom, původně čtvercového královského města s impozantními rozměry 3 × 3 km. Je obehnáno mohutnými 8 m hradbami a z vnější strany chráněno 100 m širokým a 6 m hlubokým vodním příkopem. Projedeme jižní bránou South Gate, před níž budeme obdivovat balustrádu mostu, kterou tvoří sousoší 54 bohů a 54 démonů symbolizujících prastarou hinduistickou legendu. V samotném centru města si prohlédneme ústřední chrám Bayon Temple s původně 49 věžemi (většina se zachovala) s bohatou reliéfní výzdobou a neuvěřitelným množstvím vytesaných obřích tváří. Dále budeme moci obdivovat Sloní terasu a Terasu malomocného krále s bohatým zdobením, hinduistický chrám Phimeanakas a další. Odpoledne přejdeme k největšímu a nejzachovalejšímu chrámu Angkor Wat, mistrovskému architektonickému díly vystavěnému na ploše 210 ha. Budeme se procházet množstvím galerií se sloupovím a bohatým zdobením, pavilony, nádvořími i chrámy ve věžích. K večeru návrat do hotelu a individuálně možnost návštěvy centra města Siem Reap s nočním trhem i slavnou ulicí Pub Street plnou restaurací a barů.

10. den:

Brzy ráno odjezd do areálu Angkor a pozorování východu slunce nad chrámem Angkor Wat. Návrat do hotelu na snídani a poté odjezd ze Siem Reap směrem do hlavního města Phnom Penh. Cestou zastávky ve vesnici Preah Dark s chrámem Banteay Samre zdobeným scénami z hinduistických legend. Odpoledne dojedeme k jezeru Tonle Sap, projížďka na lodi kolem plovoucí vesnice Choueng Kneas. Návrat do Siem Reapu na letiště a odlet do Phnom Penh. Po příletu transfer do hotelu a ubytování.

11. den:

Celodenní prohlídka hlavního města Kambodže Phnom Penh. Návštěva Královského paláce, kde dodnes sídlí král a jeho rodina. Dále Stříbrná pagoda, ve které je uložen i národní poklad 90kg zlatý Budha zdobený 2.086 diamanty. Odpoledne pokračování prohlídky města věnované neblahému období vlády Rudých Kmérů (19751978), která si vyžádala životy několika milionů obyvatel. Návštěva velmi expresivní expozice muzea polpotovské genocidy ve věznici Tuol Sleng a památníku Killing Fields s hromadnými hroby za městem. Možnost nákupu suvenýrů na Ruském trhu s mnoha typickými výrobky. Večer návrat do hotelu.

12. den:

Po snídani volné dopoledne k nákupům, procházkám, po poledni transfer na letiště a odlet z Kambodže s jedním nebo dvěma přestupy zpět do Vídně.

13. den:

Přílet do Vídně.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000