crosssearch

Ze Sýrie do Jordánska

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Celodenní prohlídka Damašku s návštěvou národního muzea, Umajjovské mešity, kaple sv. Anny a okna sv. Pavla, paláce Azem a ohromného bazaru Súk al-Hamadijá, bludiště uliček a průchodů a plejády vůní a zvuků a křesťanské čtvrti Báb aš-Šarqí. Výjezd na horu Kasijún s...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY, PŔÍLET DO DAMAŠKU

Odlet z Prahy do Damašku, transfer do hotelu, nocleh.

2. den DAMAŠEK

Snídaně. Celodenní prohlídka Damašku s návštěvou národního muzea, Umajjovské mešity, kaple sv. Anny a okna sv. Pavla, paláce Azem a ohromného bazaru Súk al-Hamadijá, bludiště uliček a průchodů a plejády vůní a zvuků a křesťanské čtvrti Báb aš-Šarqí. Výjezd na horu Kasijún s panoramatickým výhledem na Damašek. Nocleh.

3. den DAMAŠEK - MA'ALOULA - HOMS

Snídaně. Odjezd do scénické Ma'alouly, jenž leží v rozeklaných horách, prohlídka starobylých klášterů Mar Takla a Mar Sarkis. V městečku se dosud hovoří jazykem Ježíšovým - aramejsky. Odjezd do Homsu, nocleh.

4. den HOMS - TARTUS - KRAK DES CHEVALIERS - LATTAKIA

Snídaně. Odjezd do Tartu, prohlídka přístavního města s katedrálou a templářským hradem, pokračování ke křižáckému hradu Krak des Chevaliers, nejrozlehlejšímu hradu Levanty, prohlídka hradu, poté odjezd do Lattakie. Nocleh.

5. den LATTAKIA - UGARIT - SALADÍNŮV HRAD - ALEPPO

Snídaně. Odjezd do Ugaritu, kde Féničané vyvinuli nejstarší světovou abecedu. Prohlídka archeologického areálu. Pokračování k Saladínovu hradu, jenž byl postaven křižáky a dobyt Saladínem. Nocleh v Aleppu.

6. den ALEPPO - HAMÁ

Snídaně. Polodenní prohlídka města: citadela, madrása, a největší komplex súků na Blízkém východě. Odpoledne odjezd do Hamá, návštěva světoznámých čerpacích kol. Nocleh.

7. den HAMÁ - PALMYRA - DAMAŠEK

Snídaně. Odjezd do Palmyry, nejvýznamnější antické památky Sýrie. Prohlídka areálu včetně Baalova chrámu, kolonádových ulic, amfiteátru a nekropole. Odpoledne odjezd do Damašku, nocleh.

8. den DAMAŠEK - DŽERAŠ - AMMÁN

Snídaně. Odjezd do Ammánu. Cestou prohlídka římského Džeraše, nejzachovalejší římské památky Blízkého východu. Nocleh v Ammánu.

9. den AMMÁN - MADABA - NEBO - KARAK - PETRA

Snídaně. Odjezd po tzv. královské cestě do Madaby, kde se nachází unikátní byzantské a umajjovské mozaiky. Zastávka na biblické hoře Nebo a u hradu Karak s výhledem na Mrtvé moře. Zastávka u Mrtvého moře, nejhlubší prolákliny naší planety. Příjezd do Petry, nocleh.

10. den PETRA - AKABA

Snídaně. Celodenní prohlídka nabatejského skalního města Petra: pokladnice Chazna al-firawní, kláštera ad-Dajr, římské divadlo. Odjezd k pobřeží do Akaby, nocleh.

11. den AKABA - WÁDÍ RUM - AMMÁN

Snídaně. Dopoledne volno u moře, odpoledne odjezd do Wádí Rum, projížďka džípy pouští s úžasnými skalními scenériemi, kde kdysi měl svoji základnu proslulý Lawrence z Arábie, pokračování do Ammánu, nocleh.

12. den AMMÁN - PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Damašek a Ammán - Praha
11 noclehů se snídaní
program včetně vstupů a transferů
vízum Sýrie (nutná fotokopie pasu nejpozději 2 týdny před odletem)
místního průvodce a českého průvodce pořádající CK (min. 16 osob)
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE


vízum Jordánsko 15,- USD, vyřizuje se na hranici bakšiš místním průvodcům a řidičům
turistickou odletovou taxu v Damašku cca 7,- USD

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000