crosssearch

Velký okruh Sýrií a Jordánskem

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Připravili jsme pro vás podrobné putování po Blízkém východě. Zaměřili jsme se na dva státy, které mohou nabídnout obrovské množství památek z dlouhého období lidské civilizace, která se v těchto oblastech rozvíjela a zanechala zde velkolepé památky. Sýrie nabízí monumentální...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (út): Odlet z Prahy ve večerních hodinách do Damašku (s přestupem).

2.den (st): Přílet do Damašku, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek, snídaně. Výlet na GOLANSKÉ VÝŠINY do města QUNEITRA – trosky města, zničeného během syrsko-izraelské války, výhledy do Izraele. Začátek prohlídky DAMAŠKU: Národní archeologické muzeum s bohatými sbírkami. Vrchol JEBEL KASIUN – jedinečné vyhlídkové místo, ze kterého máte Damašek jako na dlani.

3.den (čt): Celodenní prohlídka DAMAŠKU (celé staré centrum Damašku je zapsáno na seznamu UNESCO): Staré město - Azemský palác, súq Al-Hamidieh, Umájovská mešita, hrobka Saladina a další.

4.den (pá): Odjezd do MAALULY (křesťanská obec, ve které se dosud hovoří Aramejsky, jazykem Ježíše, starobylé kláštery). CRAC DES CHEVALIERS (UNESCO) – největší a nejlépe zachovaný křižácký hrad na Blízkém východě.

5.den (so): Starověké město UGARIT, rozsáhlé starověké město a královský palác starý více než 3300 let. SALADINŮV HRAD (UNESCO) na těžko přístupném místě, mohutný uměle vytvořený kaňon. Pozůstatky seleukovského a římské města a 1,85 kilometru dlouhá sloupová kolonáda v AFAMEI.

6.den (ne): Vodní kola pod patronací UNESCO v HAMĚ. BAZILIKA SV. SIMEONA, působivá bazilika postavená na místě sloupu, kde strávil mnoho let poustevník Simeon. Starověký chrám v AIN DARA s bazaltovými reliéfy lvů a sfing.

7.den (po): Celodenní prohlídka ALEPPA (UNESCO): Umájjovská mešita, Aleppská citadela, starý typický bazar, Archeologické muzeum s unikátními starověkými sbírkami.

8.den (út): Byzantské město SERGIOPOLIS uprostřed pouště. Zbytky mohutné pevnosti a starověkého města HALABIJE (Zenobia) nad Eufratem. Pokračování kolem Eufratu do Deir az Zor.

9.den (st): Vykopávky starověkého města MARI (3000 – 1750 př.n.l.). Římské město DOURA EUROPOS nad Eufratem. Přejezd do srdce syrské pouště – Palmyry.

10.den (čt): Prohlídka nejrozsáhlejších římských památek v Sýrii – PALMYRA (UNESCO): Baalův chrám, sloupová kolonáda, Zenobiiny lázně, agora a divadlo, údolí hrobek. Odpoledne přejezd do Damašku.

11.den (pá): Velmi dobře dochované římské divadlo v BOSŘE (UNESCO). Přejezd do JORDÁNSKA. Odpoledne JERASH – nejvýznamnější archeologická lokalita z dob Římské říše v Jordánsku – dvě divadla, několikero lázní a chrámů, sloupové kolonády, oválné fórum.

12.den (so): Údolí Jordánu a místo křtu Ježíše v BETÁNII ZAJORDÁNSKÉ. Odpoledne odpočinek u MRTVÉHO MOŘE v lázeňském areálu.

13.den (ne): Královskou cestou do Petry: HORA NEBO, odkud se Mojžíš díval do země zaslíbené a kde také zemřel a odkud se i my budeme dívat do Svaté země, MADABA s byzantskými mozaikami (slavná mapa Svaté země z r. 560) a návštěva dílny na výrobu mozaik. Křižácký hrad KERAK, který připomíná slávu křesťanských států vzniklých zde po 1. křížové výpravě.

14.den (po): Návštěva unikátního skalního města PETRA (UNESCO), hlavního města Nabatejského království. Nádherné růžové skalní město, celodenní putování krásnou krajinou, mezi stavbami ve skalách i ve volné krajině – 1 km dlouhá úzká soutěska Síq, Pokladnice, Klášter, divadlo, hrobky, chrámy a kostely. Petra byla zařazena na novodobý seznam divů světa a odehrával se zde i závěr filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava.

15.den (út): Brzy ráno přejezd do oblasti WÁDÍ RUM: výlet džípy do pouště WÁDÍ RUM za krásnými skalními formacemi uprostřed pouště, červené písečné duny a místa spojená s osobností Lawrence z Arábie. Pro milovníky krásné divoké krajiny je Wádí Rum jako stvořené. Přejezd do Aqaby. Odpoledne pobyt u Rudého moře, relaxace.

16.den (st): Přejezd pouštní dálnicí do Ammánu. Prohlídka AMMANU – hlavního města Jordánského království – významné Archeologické muzeum, římské divadlo pro 5000 diváků.

17.den (čt): Časně ráno odlet, přílet do Prahy (s přestupem).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000