crosssearch

To nejlepší z Jordánska

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Okruh, při kterém si prohlédnete nejvíce vyhlášená místa země v rámci hvězdicových výletů z vašeho hotelu v Ammánu. Pobyt, který vás zavede do krásné země Blízkého východu se spoustou ztracených měst a míst spojených s příběhy Lawrence z Arábie.

Konečná cena za osobu od: 33 471 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis okruhu

1.DEN
– odlet z Prahy do Ammánu, transfer z letiště do hotelu, ubytování, volno.

2.DEN – AMMÁN-JERAŠ
– po snídaně začne prohlídka hlavního města Jordánska, které v r. 2002 prohlásilo UNESCO městem kultury. Navštívíte staré město, citadelu a nejvýznamnější jordánské archeologické muzeum. Po prohlídce pokračování do římského města Jeraš, kterému se přezdívá Pompeje Asie. Patří k nejlépe zachovalým římským městům na Blízkém východě. Toto majestátní město bylo r. 749 zničeno zemětřesením, ale zachovaly se dva chrámy s mozaikovými podlahami, oválné fórum obklopené kolonádou, dvě divadla a triumfální trojitý Hadriánům oblouk. V divadle si na vlastní kůži můžete vyzkoušet překrásnou akustiku.

3.DEN – PETRA
– po snídani celodenní výlet do největší  perly Jordánska, starodávného skalního města Nabatejců. Tento rozsáhlý 2000 let  starý archeologický areál vznikl na dokonale krytém místě Šarských hor, kde se setkávají tři údolí. Přístup do oblasti je skrz soutěsku Siq, na jejímž konci je nejvíce obdivovaná stavba Pokladnice. Prohlídka amfiteátru, skalních hrobek, chrámu Okřídlených lvů.

4.DEN – MRTVÉ MOŘE
– po snídaní celodenní výlet do oblasti Mrtvého moře. Toto unikátní bezodtokové jezero, které tvoří hranice mezi Jordánskem a Izraelem, je zároveň nejníže položenou vodní hladinou na Zemi – 400 m pod hladinou moře. Je to nejslanější moře na světě s vysokou koncentrací minerálů, které mají blahodárný vliv na léčbu nejrůznějších kožních nemocí. Při výletu na místní pláž nikdy nezapomenete na pocit lehkosti při koupání, naprostý klid a ticho, horkou vodu a tajuplný opar zahalující okolní kopce. A rozhodně doporučujeme zkusit i místní atrakci, kterou je zábal z horkého siřičitého černého bahna. Po očistě vám zbudou brnící svaly, ale také dětsky hebká pokožka.

5.DEN
– volno do transferu na letiště, transfer na letišti v Ammánu, odlet.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000