crosssearch

Okruh Jordánskem a Sýrií s výletem do Libanonu

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Trasa zájezdu Taba | Aqaba | Mrtvé moře | Ammán | Jerash | Damašek | Baalbeck | Bejrút | Maaloula | Madaba | Petra | Wadi Rum

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Taby (A) nebo do Sharm El Sheikhu (B), transfer do hotelu, ubytování a volno s možností koupání a odpočinku, večeře a nocleh v hotelu.

2. den: Časně ráno snídaně a odjezd do přístavu, následuje plavba lodí do jordánského města Aqaba a odsud pokračování k Mrtvému moři - unikátní slané jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele, jeho voda je tak slaná, že vás udrží na hladině bez vašeho vlastního úsilí, a díky vysoké koncentraci minerálů má léčivé účinky. Volno s možností koupání a relaxace, pozdní oběd. Návštěva místa křtu Ježíše Krista Janem Křtitelem u řeky Jordán. Dále pokračování do Ammánu. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den: Po snídani v hotelu odjezd k návštěvě města Jerash, prohlídka areálu tohoto bývalého římského města Gerasa, následuje překročení jordánsko-syrských hranic a pokračování do hlavního města Damašku. Prohlídka Damašku, nejdéle trvale obývaného města na světě, s jeho unikátními památkami - Umajjovská mešita se svatou relikvíí Jana Křtitele (jedna z mála mešit, jejíž interiér je přístupný křesťanům), dále labyrint uliček Velkého bazaru (Súq Al-Hamídíja), osmanská mešita Takíja as-Suleimáníja, palác místodržitele (Azem Palace), Národní muzeum a křesťanská čtvrť Damašku, kde je možno vidět mj. Ananiovu kapli. Večeře a nocleh v hotelu.

4. den: Snídaně, odjezd na syrsko-libanonskou hranici, návštěva Baalbecku - ruiny římského Jupiterova chrámu, při dostatku času zastávka v Ksara k ochutnávce libanonských vín, dále pokračování do Bejrútu. Volný čas, večeře a nocleh v hotelu.

5. den: Po snídani odjezd zpět do Sýrie, návštěva Maalouly - raně křesťanské aramejské vesnice, jejíž obyvatelé užívají stejného jazyka jakým hovořil Ježíš Kristus, prohlídka klášterů Sv. Tekla a Mar Sarkis. Pokračování do Sednaya - historického sídla antiochijského patriarchátu. Dále pokračování do Damašku. Volno, večeře a nocleh v hotelu.

6. den: Po snídani odjezd na syrsko-jordánskou hranici a pokračování do Madaby - město proslulé svými mozaikami a pyšnící se více než 4 000 letou historií, světoznámou mozaiku můžete obdivovat v kostele sv. Jiří. Pokračování k posvátné hoře Nebo, odkud Mojžíš spatřil zaslíbenou zemi. Odjezd do města Petra, večeře a nocleh v hotelu.

7. den: Snídaně a odjezd k prohlídce skalního města Petry s možností jízdy na koni, oběd v Petře. Pokračování do jedinečné pouště Wadi Rum, na programu je jeep safari v poušti. V podvečerních hodinách odjezd do Aqaby, transfer do přístavu a plavba lodí zpět do egyptské Taby, večeře a nocleh v hotelu.

8. den: Snídaně, dle letového řádu volno, transfer na letiště v Tabě (A) nebo Sharm El Sheikhu (B) a odlet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000