crosssearch

Kouzelné Jordánsko

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Amman - Mrtvé moře - Amman - Jerash - Ajlun - Amman - Madaba - Nebo - Karak - Petra - Amman

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den::
odlet z Prahy do Ammanu dle letového řádu. Přílet do Ammanu, odjezd do hotelu, ubytování, osobní volno, večeře v hotelu, nocleh.

2. den::
Snídaně v hotelu. Okružní jízda hlavním městem Jordánska Amman, prohlídka archeologického muzea a známé citadely. Po prohlídce města následuje cesta z Ammanu přes údolí Jordánu k Mrtvému moři. Příjezd k Mrtvému moři, relaxace na pláži a možnost koupání v této unikátní vodě s blahodárnými a léčebnými účinky. Díky nadměrnému obsahu soli zde není žádný život, ve vodách Mrtvého moře není možné se potopit, při koupání voda jen příjemně nadnáší. Návrat do Ammanu, osobní volno, večeře v hotelu, nocleh.

3. den::
snídaně v hotelu, odjezd do města Jerash (antické město Gerasa), kterému se také někdy přezdívá ,,Pompeje Východu". Jerash je místo s velmi dobře zachovalými antickými památkami. V rozlehlém archeologickém parku uvidíte pozůstatky Diova chrámu a chrámu bohyně Artemis, amfiteátr, oválné fórum, vítězný oblouk aj. Po prohlídce Jerash následuje odjezd do města Ajlun se slavnou pevností Qala´at al-Rabadh, která představuje nádhernou ukázku arabské vojenské architektury. Návrat do Ammanu, osobní volno, večeře v hotelu, nocleh.

4. den::
snídaně v hotelu. Cesta směrem na jih se zastávkou ve známém městě Nabatejců Mataba. Toto město je proslulé díky svým unikátním mozaikám, nejvýznamnější je mozaika znázorňující mapu Svaté země a jejího okolí. Další zastávka je u známé hory Nebo, na kterou vystoupal dle legendy sám Mojžíš, aby obhlédl celou svou zaslíbenou zemi. Je to údajně také místo jeho posledního odpočinku. Původní byzantská kaple byla přeměněna v rozsáhlý komplex. Z hory Nebo je krásný výhled na široké údolí Jordánu a Mrtvé moře. Pokračování cesty přes Karak, což je osada se zbytky křižáckého hradu. Ubytování v hotelu v okolí Petry, osobní volno, večeře v hotelu, nocleh.

5. den::
časná snídaně v hotelu a prohlídka nejznámějších pamětihodností skalního města Petra (královské hrobky, pokladnice, římské divadlo, klášter aj.). Toto město bylo ve 3. století před naším letopočtem hlavním městem Nabatejského království, západním světem byla Petra objevena až na počátku 19. století. V roce 2007 byla Petra zařazena mezi sedm novodobých divů světa. Po prohlídce následuje odpolední odjezd do hotelu v Amman, večeře v hotelu a nocleh.

6.den::
Snídaně v hotelu. Dle letového řádu odjezd na letiště v Ammanu. Odlet z Ammanu do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000