crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Jordánsko

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Navštivte s námi Jordánské království, stát v Přední Asii s hlavním městem Ammán. Jordánsko je starobylá země, domem jedné z nejstarších civilizací a kolébkou starých kultur. Krásné přírodní scenérie, ztracená města a majestátné ticho pouště vyvolávají nádech romantiky,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Navštivte s námi Jordánské království, stát v Přední Asii s hlavním městem Ammán. Jordánsko je starobylá země, domem jedné z nejstarších civilizací a kolébkou starých kultur. Krásné přírodní scenérie, ztracená města a majestátné ticho pouště vyvolávají nádech romantiky, umocněný tím, že země zůstává nedotčena turisty.

Program zájezdu:

1.den (út): V podvečerních hodinách odlet z Prahy do Egypta, přílet do města TABA.

2.den (st): V časných ranních hodinách nalodění na trajekt, plavba po Rudém moři do Jordánského města AQABA. Ubytování, první část prohlídky města s průvodcem, individuální volno v Aqabě, nejjižnějším letovisku Jordánska s nádhernými plážemi a fantastickým podmořským světem.

3.den (čt): - Po snídani odjedeme k celodenní prohlídce Skalního města PETRA, „růžového skalního města“ starého 2600 let. Navštívíme nejznámější památky města - Pokladnice, Faraonův hrad, Vítězný oblouk, amfiteátr a klášter. Mystické pohřebiště ze 4. stol. pr. n.l., vytesané ve skalách narůžovělé barvy, které se tyčí do výšky až 900 metru nad mořem. Návrat na ubytování.

4.den (pá): Časně ráno se vydáme na půldenní výlet do největší a nejpůsobivější jordánské pouště WADI RUM, na programu je fakult. projížďka jeepem safari v poušti (cca 2 hodiny), poté odjezd k nejnižšímu místu světa nazývanému MRTVÉ MOŘE - unikátní slané jezero, které se nachází na hranicích Jordánska a Izraele, jeho voda je tak slaná, že vás udrží na hladině bez vašeho vlastního úsilí, a díky vysoké koncentraci minerálů má léčivé účinky. Na programu je volný čas s možností koupání a relaxace. Odjezd na ubytování do AMMÁNU. Ubytování, večerní individuální prohlídka města.

5.den (so): Po snídani prohlídka hlavního města AMMÁN a jeho kulturních památek - Staré město, románské divadlo, poté odjedeme k návštěvě římského města JERASH - k vidění je zde oválné náměstí tzv. Agor, velmi zachovalé cesty lemované sloupovím, amfiteátr, chrám boha Dia, chrám bohyně Artemis s nádvořím a majestátní bránou. Po prohlídce následuje krátký přejezd přes piniový les a olivovníkové plantáže do městečka jménem AJLUN, kde se nachází jeden z nejvýznamějších Pouštních hradů, který byl postavený křižáky v roce 1184. Návrat zpět do Ammánu, nocleh v hotelu.

6.den (ne): Po snídani nás čeká celodenní výlet do MADABY – města Nabatejců, místo proslulé svými mozaikami umístěnými především v kostelech např. Mapa Svaté země, pokračujeme dále na posvátnou horu NEBO, odkud Mojžíš spatřil zaslíbenou zemi a kde se pravděpodobně nachází Mojžíšův hrob. Otevře se nám překrásný výhled na údolí Jordánu a Mrtvé moře. Přesuneme se do oblasti Wadi Mujib a navštívíme křižácký hrad KERAK postavený ve 12. století. Pokračujeme do jordánského města AQABA, kde budete mít čas na koupání či procházku. Ubytování.

7.den (po): Celý den osobní volno na prohlídku AQABY, fakultativně prohlídka s průvodcem, poslední rozloučení s krásami Jordánska nebo jen odpočinek u moře či v kavárně u kafíčka, protože zde naše cesta po poznání Jordánského království pomalu končí.

8.den (út): Po snídani transfer do egyptského letoviska TABA, individuální volno, koupání u Rudého moře. Transfer na letiště a kolem půlnoci odlet zpět do ČR.

9.den (st): V časných ranních hodinách přílet do Prahy.

Ubytování: 6x ubytování v hotelu 3*

Cena zahrnuje:

* leteckou přepravu Praha – Taba – Praha
* transfery klimatizovanými minibusy
* plavba lodí Taba – Aqaba
* 6x ubytování v hotelu 3*
* 6x polopenze, pojištění léč. výloh a storna
* průvodce.

Cena nezahrnuje:

* Letištní a bezpečnostní taxy 3400,- Kč
* vízum po příletu (cca 15 USD)
* odletová taxa cca 15 USD.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000