crosssearch

Jordánsko - velký okruh

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Obrázek není k dispozici

Petra, Wádí Rumm, Jerash, Rudé i Mrtvé moře

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá):Odlet z Prahy. Let Praha – Ammán (s přestupem).

2.den (so):Přílet do Ammánu v časných ranních hodinách. Transfer pouštní dálnicí na jih Jordánska do AQABY, ubytování, pobyt u Rudého moře.

3.den (ne):Celodenní pobyt u Rudého moře.
4.den (po):Terénními auty výlet mezi jedinečné pouštní útvary (červenavé, fialové i hnědé barvy) ve WÁDÍ RUMM – místo spojené s legendárním Lawrencem z Arábie, uvidíme bizarní skalní útvary i malé písečné duny. Pro milovníky krásné divoké krajiny je Wádí Rumm jako stvořené. V podvečer přejezd do Petry.

5.den (út):Návštěva unikátního skalního města PETRA (UNESCO), hlavního města Nabatejského království. Nádherné růžové skalní město, celodenní putování krásnou krajinou, mezi stavbami ve skalách i ve volné krajině – Pokladnice, Klášter, divadlo, domy, hrobky, chrámy a paláce.

6.den (st):Přejezd tzv. Královskou horskou silnicí se zastávkou u největšího jordánského údolí WÁDÍ AL-MUJIB a prohlídka dvou slavných křižáckých hradů SHOBAK a KERAK. Dojezd do Ammánu.

7.den (čt):JERASH – nejvýznamnější archeologická lokalita z dob Římské říše v Jordánsku, množství dobře dochovaných starověkých staveb – divadla, několikero lázní a chrámů. A další krásná místa v severozápadním Jordánsku: UMM QAIS – starověká Gadara, jedno z měst Decapole, ruiny rozsáhlé baziliky, lázní a dvou divadel, výhledy na Golanské výšiny, Galilejské jezero a údolí Jordánu. PELLA – nádherně položené římské město z 1. stol., korintské sloupoví trojlodní baziliky, divadlo. AJLUN – impozantní hrad postavený Ajjúbovskou dynastií (založil ji Saladin) v r. 1185.

8.den (pá):Celodenní výlet a relaxace v oblasti MRTVÉHO MOŘE: pevnost Heroda Velikého MACHAERUS na uměle navršeném kopci. Horké lázně HAMMAMAT MAIN – antické Kallirhoe, kam se jezdil léčit i Herodes Veliký. Odpočinek u MRTVÉHO MOŘE.

9.den (so):Údolí Jordánu a místo křtu Ježíše v BETÁNII ZAJORDÁNSKÉ. UM ER-RASAS (UNESCO) – původně římský vojenský tábor, který se postupně rozrůstal až do 5. stol., nádherné mozaiky v kostele Sv. Štěpána, čtvercová věž asketických mnichů. MADABA s byzantskými mozaikami (slavná mapa Svaté země z r. 560 a Archeologický park, kde se nachází i nejstarší nalezená mozaika na území Jordánska). HORA NEBO, odkud se Mojžíš díval do země zaslíbené a kde také zemřel a odkud se i my budeme dívat do Svaté země.

10.den (ne):Polodenní výjezd k pouštním hradům a zámečkům východně od Ammánu. Jedinečná fresková výzdoba v zámku QUSAIR AMRA (UNESCO) – zámeček umájovských princů a chalífů z 8. stol. QASR AL-KHARANA – hrad postavený Umájovci v r. 711, který sloužil jako rezidence chalífů. Odpoledne prohlídka AMMANU – hlavního města Jordánského království se starým městem, moderními mešitami a významným Archeologickým muzeem, římské divadlo pro 5000 diváků, moderní mešita krále Abdullaha I.

11.den (po):Časně ráno odlet, přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000