crosssearch

Jordánsko Sinajský poloostrov

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Jordánské království s obrovským bohatstvím starověkých staveb, v jejichž čele stojí růžové skalní město Petra. Asijská část Egypta - poloostrov Sinaj, místo biblického putování Mojžíše a jeho lidu z područí faraónů. Korálové útesy, bohatá podmořská fauna.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (út): Let Praha – Ammán (s přestupem), přílet do Ammánu večer, transfer na hotel.

2.den (st): Polodenní výjezd k pouštním hradům a zámečkům východně od Ammánu. Jedinečná fresková výzdoba v zámku QUSAIR AMRA (UNESCO) – zámeček umájovských princů a chalífů z 8. stol. QASR AL-KHARANA – hrad postavený Umájjovci v r. 711, který sloužil jako rezidence chalífů. Odpoledne prohlídka AMMANU – Archeologické muzeum, římské divadlo pro 6000 diváků, moderní mešita Abdullaha I.

3.den (čt): JERASH – nejvýznamnější archeologická lokalita z dob Římské říše v Jordánsku, dobře dochované starověké stavby – divadla, několik lázní a chrámů, sloupové kolonády, oválné fórum. Další antická lokalita a druhé město tzv. Decapole UMM QAIS. Křižácký hrad AJLUN v krásné lesnaté krajině s dalekými výhledy do kraje.

4.den (pá): Přejezd tzv. Královskou silnicí se zastávkou u největšího jordánského údolí WÁDÍ AL-MUJIB. Prohlídka největšího a nejlépe dochovaného křižáckého hradu v Jordánsku KERAK a menšího, ale velice pěkně umístěného křižáckého hradu SHOBAK. Dojezd do Petry na nocleh.

5.den (so): Celodenní putování unikátním skalním městem PETRA (UNESCO): hlavní město Nabatejského království. Putování krásnou krajinou, mezi stavbami ve skalách i ve volné krajině – soutěska Síq dlouhá 1200 metrů, Pokladnice, divadlo, nádherné fasády hrobek, volně stojící chrámy, dva byzantské kostely, z toho jeden s krásnými mozaikami. Petra byla zařazena na novodobý seznam divů světa.

6.den (ne): Přejezd pouštní dálnicí na jih Jordánska. Terénními auty výlet mezi jedinečné pouštní útvary (červenavé, fialové i hnědé barvy) ve WÁDÍ RUMM – místo spojené s legendárním Lawrencem z Arábie, uvidíme bizarní skalní útvary i malé písečné duny. Odpoledne přejezd do Aqaby.

7.den (po): Dopoledne pobyt u moře v AQABĚ. Odpoledne přejezd trajektem z Aqaby do Taby.

8.den (út): Dopoledne výlet do BAREVNÉHO KAŇONU – jedno z přírodně nejzajímavějších míst v Egyptě, barevné skály se zde kombinují s kaňony a hlubokými údolími. Odpoledne přejezd na nocleh do oblasti pod Mojžíšovou horou.

9.den (st): Noční výstup na MOJŽÍŠOVU HORU s pozorováním východu slunce, kdy se postupně osvětlují nejvyšší hory centrální části poloostrova. Po sestupu z Mojžíšovy hory si prohlédneme KLÁŠTER SVATÉ KATEŘINY (UNESCO), jeden z nejlépe dochovaných koptských klášterů v Egyptě. Přejezd k Rudému moři do letoviska NUWEIBA.

10.den (čt): Celodenní pobyt u moře, nádherně čistá voda, bohatá mořská fauna korálových útesů.

11.den (pá): Trajekt do Aqaby. Přejezd pouštní dálnicí do Ammánu.

12.den (so): MADABA s byzantskými mozaikami (slavná mapa Svaté země z r. 560). HORA NEBO, odkud se Mojžíš díval do země zaslíbené a kde také zemřel a odkud se i my budeme dívat do Svaté země. Odpoledne (až do večera) relaxace v oblasti MRTVÉHO MOŘE – nejníže položené odkryté místo na zemi. Večeře v Ammánu v restauraci, přejezd na letiště.

13.den (ne): Časně ráno let do Prahy (s přestupem).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000