crosssearch

Jordánsko S Možností Pobytu U Mrtvého Moře

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy. Po příletu do Ammánu transfer do hotelu, ubytování, osobní volno. Nocleh. 2. den: snídaně. Dopolední prohlídka Ammánu, hlavního města Jordánska, začnete návštěvou starého města a citadely Jabal...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

 odlet z Prahy. Po příletu do Ammánu transfer do hotelu, ubytování, osobní volno. Nocleh. 

2. den:

snídaně. Dopolední prohlídka Ammánu, hlavního města Jordánska, začnete návštěvou starého města a citadely Jabal Al-Qal´a. Uvidíte mešitu krále Husseina, římský amfiteátr, ruiny Herkulova chrámu, byzantský kostel, zbytky Umajovského paláce a Archeologické muzeum. Následuje odjezd do města Jerash, kterému se přezdívá „Pompeje Východu“. Jerash je místo s nádherně zachovalými římskými památkami. Budete moci obdivovat sloupové ulice, chrámy tyčící se na kopcích, divadla, prostorná náměstí, lázně, fontány a městské hradby s věžemi a branami. Návrat do Ammánu, osobní volno a nocleh. 

3. den:

časná snídaně a celodenní výlet s prohlídkou nejznámějších pamětihodností slavného skalního města Petra (UNESCO) - královské hrobky, pokladnice, římské divadlo, klášter aj. Toto město bylo ve 3. století před naším letopočtem hlavním městem Nabatejského království. Návrat do Ammánu, osobní volno a nocleh. Fakultativně možnost folklórní večeře s tradiční lidovou hudbou a tancem. 

4. den:

po snídani cesta k Mrtvému moři. Pojedete v místech velké příkopové propadliny, kde se nachází dramatická krajina a linie zlomu je zde kopírována řekou Jordán. Mrtvé moře je unikátní slané bezodtokové jezero a nachází se na hranicích Jordánska a Izraele. Je to nejníže položená vodní plocha na Zemi a leží 400 m pod úrovní hladiny moře. Díky tomu, že Mrtvé moře nemá žádný odtok, se z něj voda v největším množství uvolňuje formou páry do okolního horkého vzduchu a v této oblasti tak dochází ke zvýšené koncentraci důležitých solí a minerálů. To proměnilo okolí moře ve světoznámé a vyhledávané lázně. Relaxace u Mrtvého moře, které je nejslanějším mořem na světě. Jeho voda je tak slaná, že udrží člověka na hladině bez vlastního úsilí. Návrat do Ammánu. Nocleh. 

5. den:

snídaně. Dle letového řádu odjezd na letiště. Odlet z Ammánu do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000