crosssearch

Jordánsko křížem krážem

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Amman - Jerash - Amman - Madaba - Nebo - Karak - Petra - Wadi Rum - Aqaba - Mrtvé moře - Amman

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den::
odlet z Prahy do Ammanu dle letového řádu. Ubytování v hotelu v Ammanu, osobní volno, večeře v hotelu a nocleh.

2. den::
Snídaně v hotelu. Okružní jízda hlavním a zároveň největším městem Jordánska Amman. Po prohlídce odjezd do města Jerash (antické město Gerasa), kterému se přezdívá ,,Pompeje Východu". Jerash je místo s velmi dobře zachovalými antickými památkami, v archeologickém parku zde uvidíte pozůstatky Diova chrámu a chrámu bohyně Artemis, amfiteátr, oválné fórum, vítězný oblouk aj. Po prohlídce odjezd do města Ajlun se slavnou pevností Qala´at al-Rabadh, která představuje nádhernou ukázku arabské vojenské architektury. Návrat do Ammanu, osobní volno, večeře v hotelu a nocleh.

3. den::
snídaně v hotelu. Odjezd do města Madaba, slavného města Nabatejců. Madaba je proslulá díky svým mozaikám, nejznámější je mozaika znázorňující mapu Svaté země a jejího okolí. Další zastávka je u  hory Nebo, na kterou vystoupal dle legendy samotný Mojžíš, aby obhlédl celou svou zaslíbenou zemi. Zde byl také údajně pohřben. Původní byzantská kaple byla přeměněna v rozsáhlý komplex. Z hory Nebo je krásný výhled na široké údolí Jordánu a Mrtvé moře. Cesta dále pokračuje do Karak, což je osada se zbytky křižáckého hradu. Následuje odjezd ke známému skalnímu městu Petra. Ubytování v hotelu v okolí Petry, osobní volno, večeře v hotelu a nocleh.

4. den::
časná snídaně v hotelu a prohlídka nejznámějších pamětihodností skalního města Petra (královské hrobky, pokladnice, římské divadlo, klášter aj). Toto město bylo ve 3. století před naším letopočtem hlavním městem Nabatejského království, západním světem byla Petra objevena až na počátku 19. století. Po prohlídce návrat do hotelu, osobní volno, večeře v hotelu a nocleh.

Wadi Rum:
snídaně v hotelu, odjezd do tzv. měsíčního údolí Wadi Rum. V této velice zajímavé a zároveň až bizarní písečné krajině bylo natočeno i několik scén ze slavného filmu Lawrence z Arábie. Fakultativní možnost cca dvouhodinové projížďky terénními džípy údolím Wadi Rum. Následuje odjezd do města Aqaba, ubytování v hotelu, osobní volno, večeře v hotelu a nocleh.  

6.den::
Snídaně v hotelu. Osobní volno, relaxace v hotelu nebo na pláži. Večeře a nocleh v hotelu v Aqaba.

7. den::
Snídaně v hotelu. Přejezd k Mrtvému moři. Ubytování v hotelu u Mrtvého moře, osobní volno. Možnost relaxace na pláži a koupání v unikátní vodě Mrtvého moře známé svými blahodárnými a léčebnými účinky. Díky nadměrnému obsahu soli zde není žádný život, ve vodách Mrtvého moře není možné se potopit, při koupání voda příjemně nadnáší. Večeře v hotelu a nocleh.

8. den::
Snídaně v hotelu. Dle letového řádu odjezd na letiště v Ammanu. Odlet z Ammanu do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000