crosssearch

Jordánsko a Mrtvé moře- klasický okruh - 8 dní

Poznávací zájezdy, Jordánsko

Obrázek není k dispozici

Jordánsko a Mrtvé moře- klasický okruh - 8 dní

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jordánsko a Mrtvé moře- klasický okruh - 8 dní

DEN 1

Ammán
Přílet do Ammánu, transfer do hotelu a nocleh.

DEN 2

Ammán- prohlídka- Jerash- Ajlun- Ammán
Po snídani bude následovat prohlídka moderní části Ammánu, potom transfer do Jerashe, který leží asi 45 minut jízdy severně od Ammánu. Místo je důležitou památkou na Římské osídlení oblasti, bývá také nazýváno Pompejemi východu. Prohlédneme si divadlo, kostely, chrámy, nymfeum a místní kolonádu. Potom se přesuneme do Ajlounu, hradu z 12. století postaveného Saladinem. Po prohlídce se vrátíme do Ammánu, kde budeme mít večeři a nocleh.

DEN 3

Ammán- pouštní hrady- Mrtvé moře- Ammán
Po snídani se vypravíme k pouštním hradům, umístěným ve východní poušti království. Jsou bohaté na fresky, uvidíme dům zvěrokruhů s lázněmi Qasr Amra, tajemnou Qasr Karana; římskou pevnost přestavěnou na palác Umayyad v Qasr el Hallabat a také pevnost Azraq, postavenou ve směsi Římského a muslimského stylu z černého čediče. Potom se vydáme k Mrtvému moři, nejníže položenému místu na světě, které je skutečně mrtvé- díky vysokému obsahu soli a minerálů zde nežijí téměř žádní živočichové, ovšem právě z tohoto důvodu se ze zdejší vody a bahna vyrábějí nejrůznější léčivé přípravky. Velkou zajímavostí je také to, že se ve zdejší vodě v podstatě nedá ani plavat, ani potopit. Následovat bude cesta do Ammánu, večeře a nocleh.

DEN 4

Ammán- Madaba- Nebo- Kerak- Petra
Po snídani pojedeme do Petry po slavné Silnici Králů. Po cestě navštívíme mozaikové město Madabu, kde se v kostele sv. Jiřího rozkládá jedna z nejstarších map tehdejšího Křesťanského světa. V Madabě je samozřejmě mnoho dalších mozajek, jsou buď ve veřejných, nebo i soukromých budovách. Po prohlídce bude následovat krátký transfer na Mt. Nebo, horu, ze které kdysi shlížel Mojžíš na údolí Jordánu a Mrtvé moře. Františkáni zde postavili obrannou strukturu, která chránila byzantský kostel ze 4. století. Následně budeme pokračovat ke krásným kaňonům ve Wadi Mujib a ke křižáckému hradu v Keraku. Tato pevnost ze 12. století má ochozy, věže, kaple a opevnění, které připomínají slávu Křižáků. Následovat bude příjezd do Petry, večeře a nocleh.

Den 5

Petra
Snídaně a celodenní prohlídka Petry dávné metropole, která stále má honě co říct a ukázat. Návštěva začne v centru návštěvníků, kde každý návštěvník dostane Beduínem vedeného koně pro cestu do ztraceného města. Po prohlídce několika hrobek vně města návštěvníci projdou přes SIQ, obrovskou trhlinu ve skále, vstupní bránu do města. Je větrná,dlouhá kilometr, nad hlavou budete mít 300 stop skály. Na konci trhlina končí poslední zatáčkou, vystoupíte ze šera a přímo před vámi se v oslnivém světle objeví nejznámější monument Petry, El Khazneh - Pokladnice. Je jedním z nejelegantnějších pozůstatků dávno minulé doby, vytesaná z pevné skály, vysoká skoro 140 stop a 90 stop široká. . Kromě el Khaznehu Vás uchvátí stovky dalších vytesaných nebo postavených struktur, vznosných chrámů, propracovaných královských hrobek, římské divadlo, větší i menší domy, pohřební komnaty a mnoho dalšího. Po prohlídce se vrátíme do hotelu, kde bude večeře a nocleh.

DEN 6

Petra- Wadi Rum- Mrtvé moře
Po snídani cesta do Wadi, domova Lawrence z Arábie, prohlídka džípy. Při příjezdu si dáme mátový čaj nebo kardamom a pak nasedneme do džípu a vydáme se na tour po zdejší poušti podobné měsíční krajině, kde strávíme i část noci- nezapomenutelné zážitky v poušti mezi horami pod hvězdami. Následovat bude transfer zpět k mrtvému moři, večeře a nocleh.

DEN 7

Mrtvé moře
Volný den, večeře a nocleh.

DEN 8

Letiště Ammán
Snídaně, transfer na letiště, let zpět do Evropy.

*** Konec našich služeb ***

Cena zahrnuje

Všechny letenky uvedené v programu
Letištní a bezpečnostní taxy
Všechny transfery uvedené v programu
Uvedený program vyjma položek označených jako nepovinné nebo fakultativní
Služby anglicky mluvícího průvodce v rozsahu uvedeném v programu; na místech, kde není potřeba průvodce, služby řidiče- např. transfer na letiště
Pojištění CK proti úpadku
Vstupy vyjma vstupů uvedených v položce Cena nezahrnuje.

Cena nezahrnuje

Fakultativní výlety a služby
Spropitné v hotelech, řidičům a průvodcům
Cestovní pojištění a pojištění proti stornu zájezdu
Nic, co není výslovně stanoveno
Služby označené jako volitelné nebo fakultativní.

Seznam ubytování podle kategorií

Tourist 3*

Ammán: Olympia nebo Star Plaza
Petra: Amra Palace nebo Petra palace
Dead sea: Dea Sea Spa

Hotel 4*

Ammán: Century park
Petra: Panorama nebo Grand view
Dead sea: Dea Sea Spa

5* STANDARD

Ammán: Radisson Sas nebo Regency palace nebo Crown Plaza
Petra: Nabatean C. nebo Mariott Plaza nebo Crown Plaza
Dead sea: Movenpick nebo Mariott

5* LUX

Ammán:Intercontinental nebo Le Meridien
Petra: Movenpick
Dead sea: Movenpick nebo Mariott

V případě, že dojde k nepotvrzení některého z ubytování výše, vyhrazujeme si právo změny hotelu na jiný, zde neuvedený hotel stejné kategorie.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000