crosssearch

Okruh Jižní Koreou

Poznávací zájezdy, Jižní Korea

Přílet na letiště Incheon v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Večer možnost návštěvy Korejské věže s výhledem na Soul. Celodenní prohlídka Soulu včet­ně paláce Kyongbokkung, sídla dy­nas­tie Čoson s pavilóny v korejských za­hradách. V paláci se nachází...

Konečná cena za osobu od: 73 461 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY DO SOULU

2. den SOUL

Přílet na letiště Incheon v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Večer možnost návštěvy Korejské věže s výhledem na Soul.

3. den SOUL

Snídaně. Celodenní prohlídka Soulu včet­ně paláce Kyongbokkung, sídla dy­nas­tie Čoson s pavilóny v korejských za­hradách. V paláci se nachází vynikající folklórní muzeum s přehlídkou korejské kultury. Pokračování návštěvou uličky Insadong a buddhistického chrámu Čo­gye­sa a svatyně Čongmyo, hlavní korejské svatyně předků, založené dynastií Čoson. Nocleh v Soulu.

4. den KOSUNG - WHAJINPO - SEORAKSAN

Po snídani přejezd do Kosungu, který se nachází na demarkační linii s KLDR. Krátká zastávka na vyhlídce sjednocení. Další zastávka následuje v přímořském městě Whajinpo. Před Korejskou válkou (1950-1953) toto území patřilo Severní Koreji. Návštěva letního sídla Kim Ir-sena, kde tento bývalý severokorejský dik­tá­tor se svou rodinou pobýval až do roku 1950. V sousedství též naleznete sí­dlo prvního korejského prezidenta Ly Syn-mana (1919). Krátká zastávka v Dae­ji­nu, přístavním městečku, nalézajícím se na severovýchodním cípu hranice s KLDR. V pozdním odpoledni přesun do Seoraksanu. V tomto národním parku o rozloze 360 kilometrů čtverečních se nalézá bezpočet horských potůčků přecházející do kaskád a vodopádů. Ubytování a nocleh.

5. den SEORAKSAN

Po snídani prohlídka chrámu Sinheungsa (7. stol.), který je považován za nej­starší ženský buddhistický chrám na světě. Údolím Cholbundong se dostane­me k Pisondae plató. Jedna z legend vy­prá­ví o nebeských nymfách hrajících si v jezírcích schovaných mezi soutěs­kami před lidským zrakem. Krátkou procházkou se dostaneme k vodopádům Piryong a Yuktam. Den ukončíme výle­tem lanovkou na horu Kwongumsong s nádherným výhledem po okolí národ­ního parku. Návrat do hotelu. Nocleh.

6. den SEORAKSAN - ULJIN - POHANG - KYONGJU

Po snídani pojedeme scénickou přímořskou silnicí do Kyongju. Cestou prohlídka jeskyně Songygul v Uljinu. Jeskyně byla formována před 250 miliony lety, měří téměř 500 metrů a nalezneme zde množství krápníkových útvarů a jezírek s hloubkou až 30 metrů. Po prohlídce budeme pokračovat do Pohangu, kde navštívíme muzeum majáků, které vlastní více než 3.500 předmětů, které byly v tomto oboru využívány. Blízko muzea nalez­nete sousoší zdvižených rukou, symbolizující harmonii. Místní si toto místo oblíbili při svítání k vítání nového dne. Večer příjezd do Kyongju.

7. den KYONGJU

Dopoledne navštívíte dva chrámy zapsané v seznamu UNESCO. Sokuram grotto, kde se nachází poklidný kamenný Buddha a poté chrám Pulkuksa po­stavený během vlády slavného království Shilla. Sokuram grotto je z bílé žuly a patří mezi nejhezčí buddhistické svatyně v celé Asii. Nedaleko je Pulkuksa, jeden z nejznámějších chrámů v celé Koreji, připomínající úspěch starověkého Dálného východu. Odpoledne následuje prohlídka muzea s mnoha poklady korejské historie, Anapji Pond z r. 674 n.l., krásná zahrada postavená jako vzpomínka na vítězství království Shilla a později používaná jako letní sídlo královské rodiny. Dále Chomsungdae známý jako světově nejstarší astronomická observatoř, altánek Posuk, tajné sídlo krále či hrobku Kim Yushina, generála sloužícího pod králem Muyolem, sjednotitelem země v 7. století. Na závěr se podíváme do chrámu Punwhangsa, s 10 metrů pagodou a studánkou, která ozdravila království.

8. den KYONGJU - HAEINSA - SOKNISAN

Po snídani následuje výlet do pohoří Kayasan scénickou krajinou, kde navštívíme slavný chrám Haeinsa, který byl postaven v 9. století k propagaci filozofie Avatamsaka-sutry. Nalezneme zde 81 000 dřevěných kvádrů s vyrytými posvátnými korejskými texty Tripitaka ze 13. století, které měly chránit zemi před nepřáteli. Cesta pokračuje k ma­leb­nému pohoří Soknisan, kde navští­víme buddhistický chrám Bopjusa z r. 553 n.l., který se pyšní národním dědictvím - vzácnou 5stupňovou pagodou ze 17. století. V Pal­sang­jonu nalezneme 33 metrů vysokou a 160 tun těžkou sochu Buddhy. Gigantická železná nádoba s průměrem 2,7 metrů byla používána ve 12. století k nasycení 30 000 zdejších mnichů. Ubytování. Nocleh.

9. den SOKNISAN - FOLKLORNÍ VESNICE - SOUL

Snídaně. Odjezd do Soulu. Zastávka v Korean folk Village - skansenu věno­vanému historii a běžnému životu Korej­ců. Uvidíte zde místní řemeslníky v lidových krojích při výrobě tradičních výrobků. V tomto skanzenu též objevíte typické korejské stavby, v kterých se zde žilo v minulých stoletích. Denně je na programu též vystoupení místních akrobatů. Závěrem možnost nákupu tradičních suvenýrů a ochutnávky místní kuchyně. Návrat do hotelu.

10. den SOUL - PRAHA

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet do Prahy je plánován ve večerních hodinách.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Soul - Praha
transfery klimatizovanými minibusy
8x nocleh se snídaní v hotelech 3*
vstupy dle programu
služby průvodce pořádající CK (min. 12 osob)
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000