crosssearch

Zimbabwe - Zambie - Botswana

Poznávací zájezdy, Jihoafrická republika

Trasa zájezdu: Harare o oblast Great Zimbabwe Ruins o NP Matopos o Bulawaya o NP Hwange o Victoria Falls o NP Chobe o vesnice Mukuni's Village o Livingstone o plavba po řece Zambezi

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Sraz skupiny na letišti Praha-Ruzyně. Odlet do Harare.

2. den: Dopoledne přílet do Harare, transfer do hotelu, ubytování. Následuje okružní jízda městem s prohlídkou historických budov z období kolonizace. Dále navštívíme buď muzeum Queen Victoria, v němž se dozvíme vše o fascinující historii a přírodních pokladech země nebo atraktivnější burzu tabáku (záleží na tom, zda bude v daný den otevřena). Den zakončíme návštěvou pestrobarevného tržiště Mbare s výrobky domorodých řemeslníků. Večeře, volný program, nocleh v Harare.

3. den: Po snídani odjezd z metropole do oblasti Great Zimbabwe Ruins. Ubytování v jedinečném hotelu Lodge at the Ancient City s omračujícím výhledem napříč údolí Msasa. Odpoledne samotná prohlídka Great Zimbabwe Ruins – respektive pozůstatků mimořádně zajímavých staveb, jejichž původ je přisuzován starověkým Féničanům či Římanům a je stále zahalen tajemstvím. Večeře, nocleh.

4. den: Snídaně. Dopoledne přesun do rezervace Matopos, ráje divokých zvířat, vzácných jeskynních maleb a hlubokých skalních slují. Výstup (nenáročný) na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor a zakladatel státu Jižní Rhodesie (později Zimbabwe) Cecil Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Odpoledne krátké safari v NP Matopos. Oběd, večeře, nocleh.

5. den: Po snídani krátká prohlídka příjemného Bulawaya – obchodního a kulturního centra oblasti a druhého největšího města a centra moci v zemi. Následuje výpravný přejezd do Národního parku Hwange. Po dojezdu do rezervace ubytování v hotelu Sikumi Tree, z něhož lze s drinkem v ruce či z bazénu z bezprostřední blízkosti pozorovat divokou zvěř u nedalekého napajedla. Pokud čas dovolí, bude následovat odpolední safari v parku. Oběd, večeře, nocleh.

6. den: Snídaně. Celodenní safari v Národním parku Hwange – špičkové rezervaci se zcela bez hranic žijícími šelmami, slony, nosorožci a dalšími zvířecími obyvateli té nejdivočejší africké buše. Oběd, večeře, nocleh.

7. den: Po snídani odjezd do Victoria Falls. Po ubytování prohlídka slavných vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa – z mnoha vyhlídkových míst. Vzpomeňme si v té chvíli na českého cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. V závěru dne nás čeká kulturní i kulinářský zážitek – totiž tradiční večeře Boma s kulisou domorodých tanečníků a bubeníků. Nocleh.

8. den: Snídaně. Přejezd do Botswany a celodenní putování Národním parkem Chobe, který je co do počtu a druhů pozorovaných zvířat považován ze výkladní skříň

9. den: Snídaně. Přejezd do Zambie následovaný návštěvou autentické vesnice Mukunis Village, v níž plyne život pěti tisíc obyvatel stále v duchu pradávných tradic jakoby zázrakem nedotčen civilizačními vlivy. Pak se vypravíme do Livingstonu pojmenovaného po cestovateli, objeviteli a misionáři Davidu Livingstonovi. Navštívíme Livingstone Museum s historickými artefakty z pionýrských dob objevů a osidlování a také s bustou českého cestovatele Emila Holuba, která zde stojí od září 2005. Odpoledne návrat do Victoria Falls, kde bude připravena plavba lodí po řece Zambezi s pozorováním africké zvěře ve zlatavé barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce. Večeře, nocleh.

10. den: Snídaně. Dopoledne nákup suvenýrů, transfer na letiště, odlet do Prahy.

11. den: Přílet do Prahy.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000