crosssearch

Velké Africké Dobrodružství

Poznávací zájezdy, Jihoafrická republika

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy do Kapského Města s přestupem. 2. den: přílet do Kapského Města. Transfer do hotelu, ubytování, krátký odpočinek v hotelu po dlouhém letu. Odpoledne prohlídka Kapského Města začínající procházkou v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Kapského Města s přestupem.

2. den:

přílet do Kapského Města. Transfer do hotelu, ubytování, krátký odpočinek v hotelu po dlouhém letu. Odpoledne prohlídka Kapského Města začínající procházkou v zahradách  Company’s Gardens, čtvrť s pestrobarevnými domky na úpatí Signální hory – Malay Bo-Kap. Hlavním bodem programu je návštěva Stolové hory, kam vyjedete lanovkou. Ubytování a nocleh v Kapském Městě.

3. den:

celodenní výlet do okolí Kapského Města, cestou přes Hout Bay a krátký lodní výlet k lachtanímu ostrůvku Duiker, přes Chapman‘s Peak Drive k parku Mys Dobré naděje a k majáku v Cape Point, dále na návštěvu k tučňákům u Boulder‘s Bay. Výlet je zakončen v botanických zahradách Kirstenbosh. Ubytování a nocleh v Kapském Městě.

4. den:

celodenní výlet do malebného kraje vinic a zahrad -  Cape  Winelands. Region se skládá z několika vinařských oblastí a produkují různé druhy vín.  Návštěvníci mohou ochutnávat vína různých odrůd. Dále je na programu Stellenbosch - Hellshoogte – Franschhoek (památník Huguenotů a Huguenotské muzeum ), město Paarl a kolem věznice Drakenstein, odkud  byl Nelson Mandela v roce 1990 propuštěn na svobodu. Paarl je také domovem KWV – největšího vinného sklepa na světě. KWV je přístupné veřejnosti a lze navštívit při prohlídce s průvodcem. Návrat do Kapského Města na nocleh.

5. den:

 transfer na letiště k odletu do hlavního města Namibie – Windhoek. Panoramatická projížďka městem - například historické sídlo vlády známé také jako Tintenpalast (Inkoustový palác), křesťanský kostel, bíle-zděný Alte Feste, dřívější pevnost, nyní muzeum, předměstí Katutura, bulvár Nezávislosti, kde  se staré koloniální domy mísí s moderní architekturou nezávislé Namibie. Pokračování do Okahandja, důležité centrum i poutní místo  lidí kmene Herero. Večeře a nocleh.

6. den: 

úsek tohoto dne povede přes Otjiwarongo, Outjo a Khorixas  až do fascinujícího kraje Damaraland.  Město Otjiwarongo znamená v překladu "Hezké místo" nebo "Místo tlustého skotu", neboť rozsáhlá oblast těchto zvlněných plání je dobře známá četnými ranči s hovězím dobytkem. Nachází se zde chovná krokodýlí stanice a farma, dále pak mezinárodně uznávaná organizace CCF věnující se  zajištění dlouhodobého přežití geparda. Outjo je jižní branou do NP Etosha, ale také neoficiálním hlavním městem pouštního regionu Damaraland. Příjezd na ubytování, večeře a nocleh.

7. den:

den strávený v drsné krajině kraje Damaraland, prohlídka skalních maleb v oblasti Twyfelfontein (světově proslulá kresba White Lady), návštěva geologických útvarů Organ Pipes a Burnt Mountain, návštěva malého městečka Uis, položeného na úpatí nejvyšší namibijské hory Brandberg Mountain. Pokračování k Atlantiku, do nejsevernějšího města namibijského pobřeží – Henties Bay. Ubytování a nocleh.

8. den:

ráno odjezd do Swakopmund, populárního místa díky svému  starobylému šarmu a uvolněné atmosféře. Dále přes Walvis Bay, rychle se rozvíjející namibijské hlavní přístavní město a vyhledávaný letní dovolenkový resort. Krásné jsou laguny s obrovským množstvím brodivých ptáků, včetně plameňáků a bílých pelikánů, jejichž výskyt je velmi vzácný. Pokračování na ubytování do pouště Namib, ke břehům řeky Tsauchab. Večeře a nocleh.

9. den:

při východu slunce příjezd do oblasti Sossusvlei, k jedněm z nejvyšších a nejkrásnějších dun na světě. Sossusvlei je duna divů, tyčící se až 300 m nad ostatními dunami. Duny zde sahají tak daleko kam jen vaše oko dohlédne a jejich barevností bohaté odstíny se střídají od světle meruňkové, k rudě  červené či oranžové. Poté následuje  návštěva Sesriem, malebného kaňonu  a staletími trvající erozí vytvořené hluboké rokle. Odjezd do Windhoek na ubytování a nocleh.

10. den:

po snídani transfer na letiště a odlet k Viktoriiným vodopádům. Transfer do hotelu na ubytování, volný program. V podvečer  vyzvednutí průvodcem na výpravnou plavbu po horním toku řeky Zambezi (cca 2 hodiny). Návrat do hotelu na nocleh.

11. den:

 relaxace v hotelu nebo využití volného dne k absolvování fakultativních výletů (výlet na raftech v peřejích řeky Zambezi, procházka mezi mladými lvi v doprovodu rangera (začíná brzy ráno), přelet ve vrtulníku nad vodopády). Ráno nebo odpoledne prohlídka vodopádů s průvodcem (cca 2 hodiny). Večer možnost fakultativně absolvovat tradiční večeři Boma při bubnování a tanci domorodců. Nocleh v hotelu.

12. den:

po snídani transfer do NP Chobe v Botswaně. Po příjezdu ubytování a oběd. Odpoledne safari v otevřených terénních vozech. Večeře a nocleh.

13. den:

volný den v safari lodge,  při kterém můžete využít 2 safari v ceně, buď v terénních vozech, nebo po řece Chobe. Plná penze a nocleh.

14. den:

  transfer do Kasane, odkud je krátký letecký transfer (letadlem Cessna) do delty Okavango. Transfer na ubytování a oběd. Odpoledne využití aktivit v ceně – výlet pěšky, v motorovém člunu nebo v mokoro  (druh kanoe) do mokřin delty s průvodcem. Plná penze s nápoji (alkoholické i nealkoholické) a nocleh.

15. den:

celý den strávený v safari lodge s využitím aktivit v ceně (2 safari/den). Plná penze s nápoji (alkoholické i nealkoholické) a nocleh.

16. den:

po snídani krátký letecký transfer (cca 20 min) na letiště v Maun k odletu do Johannesburgu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování a volný čas. Rozloučení s průvodcem zájezdu. Nocleh v Johannesburgu.

17. den:

po snídani transfer na letiště v Johannesburgu k odletu do Vilanculous v Mosambiku. Po příletu vyřízení celních a pasových formalit za asistence zástupce hotelu Pestana Bazaruto Lodge. Poté letecký transfer do hotelu na ostrově Bazaruto. Ubytování, volný zbytek dne, večeře a nocleh.

18. den:

volný den k relaxaci na nádherném, doposud turisticky málo známém a tudíž kouzelném ostrově s průzračnou vodou a idylickými plážemi. Ostrov je zkrátka malým rájem na zemi. Část ostrova tvoří obrovské písečné duny, z části je hustě porostlý exotickou subtropickou vegetací, kdy se kokosové palmy a ořechovníky  kešu  dotýkají samotných pláží. Plná penze v hotelu.

19. den:

  relaxace v hotelu s plnou penzí. Možnost šnorchlování, výletu za rybařením, potápění.

20. den:

po snídani letecký transfer zpět do Vilanculous, odtud letecky do Johannesburgu a následně let do Evropy.

21. den:

přílet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000