crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Shongololo Express - The Southern Cross

Poznávací zájezdy, Jihoafrická republika

Program zájezdu: 1. den ODLET Z PRAHY Odlet do Johannesburgu. 2. den JOHANNESBURG Přílet do Johannesburgu v dopoledních hodinách. Krátká prohlídka města, případně návštěva Golden Reef City nebo jiné zajímavosti města. Následuje transfer do hotelu, ubytování a...

Konečná cena za osobu od: 132 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den
ODLET Z PRAHY

Odlet do Johannesburgu.

2. den JOHANNESBURG

Přílet do Johannesburgu v dopoledních hodinách. Krátká prohlídka města, případně návštěva Golden Reef City nebo jiné zajímavosti města. Následuje transfer do hotelu, ubytování a večeře (v ceně). Nocleh v Johannnesburgu.

3. den
PRETORIE - SOWETO

Pretorie ,,město Jakarand" je hlavním městem Jižní Afriky. Navštívíte Union building, dům Paula Krugera, památník Voortrekerů a další zajímavá místa. V Sowetu uvidíte dům Nelsona Mandely a památník Hectera Petersona.

4. den SVAZIJSKO

Nejprve projedete přírodní rezervací Hlane a poté navštívíte další zajímavá místa této hornaté země. Mezi ně pat­ří například Svazijské muzeum umění a královská vesnice.

5. a 6. den MAPUTO - MOSAMBIK

Značný vliv portugalského živlu a noční život na břehu Indického oceánu - tako­vé je Maputo. Návštěva nádraží, navrže­né­ho samotným Eiffelem, katolické katedrály a Casa do Ferro - neobvyklé stavby složené z kovových částí. Možnost výletu na ostrov Xefina na domorodém plavidle s grilováním ryb.

7. a 8. den KRUGERŮV NP - JAR

Jeden z největších národních parků svě­ta je domovem tzv. velké africké pětky (lev, slon, nosorožec, buvol a leopard) a mnoha dalších druhů savců, plazů, ptáků. Návštěva parku s přenocováním jistě překoná Vaše očekávání.

9. den PANORAMA ROUTE - JAR

Tato cesta povede nejkrásnějšími místy JAR se zastávka­mi u kaňonu řeky Blyde River (přezdívanému Grand Canyon Ariky), na vyhlíd­ce Gods Window, u vodopádů Mac Mac a ve starém zlatokopeckém městečku Pilgrims Rest.

10. den
SOUTPANSBURG - VENDA - ­JAR

Krajinou baobabů dojedeme k jezeru Jundazi - spirituálnímu místu lidí kmene Venda, navštívíme oblast, kde se pěstuje čaj a poobědváme ve městě Thohayndu. Odpoledne návštěva ovocné farmy a do­mo­rodé vesnice Tshakhuma s ukázkami řezbářských řemeslných dovedností domorodců.

11. den VELKÁ PEVNOST ZIMBABWE

Tato 700 let stará, po egyptských pyra­midách největší kamenná stavba Afriky, jejíž původ je přisuzován starověkým Féničanům či Římanům, je dodnes záhadou pro archeology. Během procházky mezi ruinami ucítíte atmosféru tohoto tajemného místa.

12. den
BULAWAYO - NP MATOBO

Prohlídka koloniálního městečka Bula­wayo, poté návštěva ,,Umělecké galerie či žulových pomníků", jak se často říká skalním útvarům v srdci Matobské vrchoviny. Nad tímto místem, kde je pohřben i Cecil John Rhodes, krouží páry vzácných orlů černých. Možnost grilování pod širým nebem.

13. den MLIBIZI A ZAMBEZI

Návštěva domorodé vesnice kmene Ndebele a Tonga. Poté se přesuneme do scénické oblasti řeky Mlibizi a Zambezi, kde se projedeme lodí do Sloní zátoky.

14. den NP HWANGE - ZIMBABWE

Celodenní výlet do NP Hwange, rezervace s největší populací buvolů a slonů na území Zimbabwe. Navštívíte Devil's Gorge, roklinu mezi vodopády a jezerem Kariba, po kterém se též projedete lodí.

15. den LIVINGSTONE - ZAMBIE

Na opačném břehu řeky Zambezi Vás čekají rezervace Mosi a Tunya, známé populací nosorožců, i samotné městečko Livingstone, kde navštívíte místní školu a Livingstonovo muzeum, před nímž stojí od roku 2005 i busta českého cestovatele Emila Holuba.

16. den NP CH­O­BE - BOTSWANA

Návštěva unikátní přírodní rezervace nacházející se v deltě řeky Chobe, v níž žijí největší stáda slonů a zeber na světě.

17. den VIKTORIINY VODOPÁDY

Domorodci je nazývali ,,voda stoupající vzhůru", legendární objevitel David Livigstone byl jimi ohromen. Podniknete procházku deštným pralesem k samotným vodopádům, návštěvu domorodé vesnice a domorodého trhu.

18. den ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

19. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu
1x noc v 3* hotelu v Johannesburgu po příletu
transfery
ubytování v kupé kategorie COMODORE zahrnuje snídaně a večeře (bez nápojů)
výlety dané programem zájezdu včetně vstupů do národních parků a rezervací
českého průvodce (min. 8/max. 10 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

letištní taxy
vízum do Mosambiku
vízum do Botswany
vízum do Zimbabwe
vízum do Zambie
fakultativní výlety a speciální aktivity nad rámec programu (seznam na vyžádání)
obědy, spropitné

Shongololo express The Southern Cross (Jižní kříž) patří k nejstarším a nejznámějším vlakům svě­ta. Na jeho palubě zažijete do­bro­­družnou výpravu za nejkrásnějšími místy Botswany, Zambie, Zimbabwe, JAR, Mosambiku a Svazijska. Ubytování je zajištěno v po­hodlných kajutách ve speciálně upravené vlakové soupravě, v níž nechybí jídelna, společenská místnost, bar či restaurace. Přejezdy probíhají většinou v noci. Výlety dané programem jsou organizovány ve 12-ti místných vozech s profesionálním prů­vodcem a řidičem.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000