crosssearch

Okruh Jihoafrickou republikou

Poznávací zájezdy, Jihoafrická republika

Trasa zájezdu: Johannesburg o Mpumalanga o Krugerův NP o Swaziland o Hluhluwe o Umfolozi o Durban o Oudtshorn o Mossel Bay o Kapské Město

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odlet z Prahy.

2. den: Ráno přílet do Johannes­burgu. Transfer do Pretorie a její prohlídka – monument Voortrekker, dům Paula Krugera, Palác spravedlnosti, budovy Spojenectví. Vyřízení vstupních víz do Svazijska. Na odpoledne je naplánovaná návštěva lvího parku. Večeře a nocleh.

3. den: Po snídani následuje odjezd do oblasti Mpumalanga, Three Rondevals, odkud je nejkrásnější výhled a v hloubce až 800 m je možné vidět řeku protékající korytem kaňonu a před vámi nádherné panorama (kaňon se rozprostírá do délky 26 km), zastávka také u místa zvaného Bourke´s Luck Potholes, patřícímu k přírodním divům Afriky a nejkrásnějším místům východního Transvaalu, God´s Windows a pokud čas dovolí, zastávka v Pilgrim´s Rest, poklidném městečku rekonstruovaném do své podoby v době zlatokopecké horečky. Večeři a nocleh.

4. den: Po snídani pokračování cesty do jižní části Krugerova národního parku, největšího z 13 národních parků v Jihoafrické republice. Zde bude možnost při odpoledním safari setkat se s pěti nejvyhledávanějšími druhy africké zvířeny, k nimž se řadí lev, leopard, slon, nosorožec a buvol. Fakultativní možnost večerního safari. Nocleh.

5. den: Brzký ranní odjezd na safari při cestě z parku. Snídaně bude zajištěna cestou. Opuštění Krugerova národního parku a pokračování cesty do nezávislého afrického království Swaziland. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu. Po večeři možnost zhlédnout tradiční svazijské taneční představení. Nocleh.

6. den: Po snídani odjezd do rezervace Hluhluwe v oblasti Kwazulu Natal – projížďka safari vozem v parku. V této nejstarší rezervaci Jižní Afriky se vyskytují kromě dalších zvířecích druhů vzácní bílí nosorožci. Odpoledne plavba lodí k hrochům a krokodýlům v St. Lucia. Nocleh.

7. den: Snídaně. Přejezd do Durbanu, krátká prohlídka města. Odlet do Port Elizabeth, projížďka městem. Nocleh.

8. den: Po snídaní cesta kouzelnou krajinou až do národního parku Tsitsikamma, procházka původním pralesem u Storm´s River Mouth. Pokračování cesty na pštrosí farmu do Oudtshornu. Po prohlídce budete mít také možnost se projet na pštrosu. Ubytování v hotelu, večeře formou barbeque a nocleh.

9. den: Snídaně. Odjezd do Mossel Bay – prohlídka muzea Bartolomea Diase. Z Mossel Bay bude též možnost zaslat pohlednici z nejstarší pošty v Africe, ofrankovanou speciálním památečním razítkem. Odjezd do Kapského Města. Ubytování a nocleh.

10. den: Snídaně, půldenní prohlídka Kapského Města. Výjezd lanovkou na Stolovou horu s výhledem na celé okolí. Dále pak prohlídka Company´s Garden, nejstarší zahrady v Jižní Africe a prohlídka brusírny diamantů. Odpoledne výlet do vinařského městečka Stellenbosch, ochutnávka vín. Návrat do Kapského Města. Večeře v restauraci The Ritz s vyhlídkou na město. Nocleh.

11. den: Po snídani celodenní výlet do okolí města, mezi které bude patřit zastávka u Boulder’s Beach, možnost si prohlédnout roztomilé tučňáky jihoafrické a poté přejezd na nejjižnější cíp afrického kontinentu, návštěva národního parku Mys Dobré naděje. Bude-li jasné počasí, výstup u Cape Point ke staré signální věži, odkud už budou vidět jen prudké vlny narážející do strmých útesů hluboko pod vámi a nekonečný oceán. Následovat bude lodní výlet k lachtanímu ostrůvku Duiker v blízkosti Hout Bay. Před nebo po plavbě k ostrůvku bude podáván lehký oběd. Zakončení dne v botanické zahradě Kirstenbosch. Nocleh.

12. den: Transfer na letiště a odlet do Evropy.

13. den: Přílet do Prahy.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000