crosssearch

Napříč Jihoafrickou Republikou

Poznávací zájezdy, Jihoafrická republika

Napříč Jihoafrickou Republikou

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet skupiny z letiště Praha - Ruzyně do Johannesburgu.

2. den JOHANNESBURG

Snídaně v letadle, přílet do Johannes-burgu v dopoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne okružní jízda městem, podle časových možností návštěva legendárního černošského předměstí Soweto, kde se v 70. letech minulého století začal psát příběh pádu apartheidu. Nocleh v Johannesburgu nebo v Pretorii.

3. den JOHANNESBURG - PRETORIA

Po snídani odjezd do hlavního města Jihoafrické Republiky ­- Pretorie. Návštěva Národního monumentu Voortrekker Monument - památníku bitvy u Blood River a krátká prohlídka města. Průjezd typickou krajinou Východního Transvaalu s návštěvou zlatokopeckého městečka Pilgrim's Rest. Nocleh na trase v blízkosti Národního parku Kruger.

4. den BLYDE RIVER CANYON

Snídaně. Celodenní putování vrchovinou Drakensberg. Návštěva vyhlídky na Three Rondavel's, návštěva překrásného kaňonu Blyde River Canyon, jenž připomíná Velký kaňon v USA. Následuje zastávka u vyhlídky Božské okno se zdánlivě nekonečným výhledem. Dále navštívíme vodopády Lisboa a Berlin. Nocleh v Národním parku Kruger.

5. den KRUGERůV NÁRODNÍ PARK

Snídaně. Putování světoznámou rezervací Kruger (fakultativně v terénních vozech). Výlet nabízí pozorování řady druhů afrických zvířat ve volné přírodě. Při troše štěstí spatříte i tzv. velkou pětku (slona, nosorožce, lva, leoparda a buvola). Nocleh v NP Kruger.

6. den SVAZIJSKO

Po snídani odjezd do Svazijského království s návštěvou přehrady Maguga, hlavního města Mbabane a řemeslného trhu. Nocleh ve Svazijsku.

7. den SVAZIJSKO - NP HLUHLUWE

Brzy ráno snídaně. Ze Svazijska se vydáme k pobřeží Indického oceánu. Cestou návštěva Národního parku Hluhluwe, opět s množstvím divoké zvěře. Po příjezdu do Santa Lucie fakultativně výlet lodí po laguně, která je součástí rezervace Wetland - domova hrochů, krokodýlů a vodního ptactva. Nocleh.

8. den SANTA LUCIA - DURBAN - - PORT ELIZABETH

Po snídani odjezd do Durbanu, přímořského letoviska na pobřeží Indického oceánu (podle časových možností krátká prohlídka města). Následuje přelet do Port Elizabeth. Prohlídka a volný program s možností posezení v rybářské restauraci. Nocleh v Port Elizabeth.

9. den ADDO ELEPHANT

Po snídani následuje celodenní výlet a výpravné safari ve známém Národním parku Addo Elephant, kde žije největší stádo slonů v Jižní Africe. Návrat v odpoledních hhodinách, volný program. Nocleh v Port Elizabeth.

10. den
GARDEN ROUTE

Snídaně. Odjezd po Garden Route - slavné přímořské cestě do překrásné rezervace Tsitsikamma a procházka deštným pralesem k visutému mostu přes ústí řeky Storms River. Po krátké zastávce ve výletních městech Plettenberg Bay a Knysna (kde můžeme ochutnat ústřice) přespíme v těsné blízkosti oceánu v osadě Wilderness.

11. den WINELANDS

Snídaně. Dopoledne opustíme Garden Route a cestou k proslulým vinicím v okolí Stellenbosch navštívíme město Mossel Bay, kde si prohlédneme zajímavé muzeum slavného objevitele Bartoloměje Diase a také přes 500 let starý ,,mléčný" strom, do něhož si mořeplavci ukládali poštu (muzeum fakultativně). Nocleh ve Stellenboschi.

12. den STELLENBOSCH - KAP. MĚSTO

Snídaně. Dopoledne ochutnávka vína v některé ze světoznámých vinic. Po příjezdu do Kapského Města následuje výlet na Stolovou horu, prohlídka města, případně i návštěva překrásné botanické zahrady Kirstenbosch Garden (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.

13. den MYS DOBRÉ NADĚJE

Po snídani celodenní výlet k Mysu Dobré naděje. Cestou výpravná plavba k ostrovu tuleňů v zátoce Hout Bay, návštěva přírodní kamenné galerie a městečka Simon's Town s kolonií tučňáků (fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.

14. den
KAPSKÉ MĚSTO - DEN VOLNA

Snídaně. Den volna, který lze využít k návštěvě Victoria & Alfred Waterfront - přístavní promenády s obchody a restauracemi. Po domluvě s průvodcem - lze organizovaně vyrazit na některé další zajímavé místo. Nocleh v Kapském Městě.

15. den
ODLET DO PRAHY

Snídaně. Dopoledne poslední příležitost k nákupu tradičních suvenýrů Jižní Afriky. V odpoledních hodinách následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu na trase Praha - Johannesburg / Durban - Port Elizabeth / Kapské Město - Praha
13x nocleh kategorie 3* se snídaní
dopravu klimatizovaným autobusem
služby českého průvodce
odnos zavazadel v hotelech a na letištích

NAVÍC V CENĚ


vstupy do Národních parků Kruger, Hluhluwe, Addo Elephant a Tsitsikamma
vstup na Mys Dobré naděje
vstup do Bourkes Luck Potholes
vstup do Voortrekker Monument
přejezd průsmyku Chapman's Peak
vstup do Mantenga Cultural Village

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE


letištní a bezpečnostní taxy
fakultativní vstupy a výlety, spropitné

Možnosti prodloužení

VIKTORIINY VODOPÁDY
Možnost prodloužení zájezdu o Viktoriiny vodopády v Zimbabwe. Program zahrnuje 2x noc ve Victoria Falls, prohlídku vodopádů, plavbu po Zambezi, tradiční večeři Boma s kulisou domorodých hudebníků a 1x noc v Johannesburgu. Podrobnosti na straně zde.

MOSAMBIK
Ideální příležitost pro náročné milovníky nadstandardního luxusu, služeb a netradiční exotické dovolené u oceánu. Více informací na vyžádání Podrobnosti najdete zde. 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000