crosssearch

Diamanty Afriky: Zeměmi Jižního Kříže

Poznávací zájezdy, Jihoafrická republika

Ráno přílet do Johannesburgu. Násle-duje odlet do Victoria Falls. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volno. Později odpoledne výpravná plavba po řece Zambezi (snack a pití včetně alkoholu v ceně). Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce se...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den  ODLET Z PRAHY

Odlet skupiny z letiště Praha - Ruzyně do Johannesburgu.

2. den VICTORIA FALLS

Ráno přílet do Johannesburgu. Násle-duje odlet do Victoria Falls. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, volno.  Později odpoledne výpravná plavba po řece Zambezi (snack a pití včetně alkoholu v ceně). Ve zlaté barvě zapadajícího slunce a s drinkem něčeho tvrdšího v ruce se plně oddáme pozorování divoké zvěře a hřejivé atmosféře četných delt řeky. Nocleh ve Victoria Falls.

3. den VICTORIA FALLS

Snídaně. Dopoledne lze využít čerpání některé z fakultativních aktivit či relaxaci u hotelového bazénu. Po obědě prohlídka vodopádů, které co do mohutnosti nemají ve světě srovnání a jsou právem považovány ze jeden z nejpozoruhodnějších zázraků čarující přírody vůbec. Večer doporučujeme tradiční večeři Boma s kulisou domorodých bubeníků (fakultativně, začátek cca v 19.00). Nocleh ve Victoria Falls v překrásném hotelu Ilala Lodge.

4. den BOTSWANA: NP CHOBE

Snídaně. Transfer do NP Chobe v Botswaně, v němž žije největší stádo slonů v Africe, a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na obou úrodných březích řeky Chobe. Ubytování v luxusním hotelu Chobe Game Lodge, který se nachází v divočině přibližně 20 km východně od soutoku řek Chobe a Zambezi. Součástí pobytu je plná penze a kombinované safari
v otevřených terénních vozech a lodích.

5. den BOTSWANA: NP CHOBE

Pobyt v NP Chobe s ranním a odpoledním safari. Časové úseky mezi jednotlivými safari lze zpestřit pěší procházkou do buše s rangerem či ryzí relaxaci u hotelového bazénu. Nocleh v Chobe Game Lodge.

6. den BOTSWANA: DELTA OKAVANGO

Letecký transfer (letadly Cessna) do delty řeky Okavango. Tahle oblast Botswany platí za to nejlepší, co černý kontinent nabízí. 16 tisíc km2 mokřin, buše, lagun a ostrůvků dává optimální podmínky k životu stovkám ptačích druhů, predátorům či stádům buvolů a slonů. Během pobytu zažijete strhující safari v terénních vozech, člunech brázdících nepřehledné kanály, tradičních dlabaných kanoích Mokoro a také se vydáte na unikátní pěší výpravu divočinou. Nocleh v luxusních a velmi komorních resortech Camp Okavango či Xugana.

7. den BOTSWANA: DELTA OKAVANGO

Pobyt v Delta Okavango formou All Inclusive. Pobyt lze opět zpestřit odpočinkem u bazénu, pěší výpravou do buše s rangerem či dokonce rybolovem. Nocleh v Camp Okavango.

8. den NAMIBIE: WINDHOEK

Ranní safari, po němž následuje snídaně a letecký transfer do Maun, odkud pokračujete letem do  metropole Namibie Windhoeku. Po příletu transfer do hotelu (u organizovanych skupin s průvodcem) či půjčení vozu na letišti (individuální klienti), ubytování.

9. den WINDHOEK - SOSSUVLEI

Dopolední prohlídka hlavního města Namibie, jemuž ve stínu moderních výškových budov dominuje pestrý shon ulice a tradičních trhovišť. Brzy odpoledne odjezd na jihozápad země do Sossusvlei, ubytování v těsné blízkosti národního parku, nocleh.

10. den SOSSUVLEI - DEADVLEI

Brzy ráno jízda v terénním voze podél koryta řeky Tsauchab. Na jeho konci překonáte poslední kilometry hlubokého písku a dosáhnete jednoho z nejpozoruhodnějších míst (nejen) Namibie - totiž Sossusvlei neboli magického shromaždiště vody. Tahle okouzlující bílá pánev obklopená věkovitými stromy Camelthorn a impozantními oranžovými dunami je pravou pastvou pro oči. Tady končí pouť voda řeky Tsauchab, která nedokáže vzdorovat pásu nenasytných písečných dun a tudíž nikdy nedosáhne oceánu. Ranní či odpolední světlo a scenérie Sossusvlei platí mezi fotografy za zázrak. Na zpáteční cestě zastávka u malého, zato nádherného kaňonu Sesriem. Nocleh.

11. den SOSSUVLEI - SWAKOPMUND 

Snídaně. Přejezd do Swakompundu drsnou, neuchopitelnou a nesmírně rozmanitou krajinou Namibijské pouště. Uvidíme záhadné rostliny Welwitchia Mirabilis, pojedeme po okraji Měsíčního údolí (Moon Valley) a navštívíme kaňon Kuiseb Canyon, jenž jako mohutná přírodní překážka brání rozpínavým písečným dunám v cestě dále k severu. Po příjezdu do Swakopmundu prohlídka půvabného přímořského města obklopeného nekonečnými vlnami písečných dun, kreré Vám ryze německým duchem připomene dobu koloniální rozpínavosti, kdy evropské mocnosti soupeřili o vliv na africkém kontinentu. Ubytování, nocleh.

12. den SWAKOPMUND - KAPSKÉ MĚSTO

Snídaně. Před odletem do Kapského Města možnost návštěvy pobřeží městečka Valvis Bay s hejny plameňáků. Transfer na letiště ve Valvis Bay a odlet do Kapského Města v Jihoafrické republice. Po příletu transfer na hotel, ubytování, volný program.

13. den MYS DOBRÉ NADĚJE

Snídaně. Celodenní výlet k Mysu Dobré naděje, kde se potkávají vody Indického a Atlantického oceánu. Rovněž navštívíme městečko Simon's Town proslulé kolonií tučňáků a v Hout Bay budete mít možnost vydat se na výpravnou plavbu lodí k ostrovu tuleňů (vstupy fakultativně). Nocleh v Kapském Městě.

14. den WINELANDS - STELLENBOSCH

Snídaně. Dopoledne prohlídka města a jízda lanovkou (fakultativně) na Stolovou horu, s jedinečným výhledem na Kapské Město. Odpoledne výlet do městečka Stellenbosch obklopeného svahy vinic, které produkují světově proslulá vína. Návštěva farmy s ochutnávkou vína. Nocleh v Kapském Městě.

15. den KAPSKÉ MĚSTO - PRAHA

Snídaně. Volné dopoledne můžete strávit ve  Victoria & Alfed Waterfront - podmanivé přístavní promenádě s obchody a restauracemi všech stylů a chutí. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY

Let na trase Kapské Město - Praha.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu dle programu
veškeré transfery dané programem
Victoria Falls: 2x noc v hotelu 4* se snídaní
prohlídka Viktoriiných vodopádů
plavba po Zambezi při západu slunce
NP Chobe: 2x noc v resortu 4* s plnou penzí + 4x safari
Delta Okavango: 2x noc v resortu 4* s plnou penzí + 4x safari
Namibie: 4x noc v hotelu 3* a 4* se snídaní + 3x večeře
ranní výlet do Sossusvlei a Deadvlei
Kapské Město: 3x noc v hotelu 3* se snídaní
celodenní výlet na Mys Dobré naděje
celodenní prohlídka Kapského Města a Stellenbosche s ochutnávkou vína
služby českého průvodce (min. 8 účastníků)
pronájem vozu v Namibii (pouze cesta bez průvodce)
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vízum do Zimbabwe 30,- USD (na místě)
vízum do Botswany 4.000,- Kč (zajistí CK)
vízum do Namibie 2.000,- Khč (zajistí CK)
jiné fakultativní výlety / spropitné
benzin v Namibii (pouze cesta bez průvodce)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000