crosssearch

Velká cesta Japonskem

Poznávací zájezdy, Japonsko

Tokio o Mt. Fudži o Hakone o Takayama o Kanazawa o Kyoto o Nara o Hiroshima o Nagasaki o Kumamoto o Beppu o Osaka

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den::
odlet z Prahy s přestupem do Tokia.

2. den::
přílet na letiště Narita u Tokia, transfer do hotelu v Tokiu. Nocleh.

3. den::
celodenní prohlídka hlavního města císařství - Císařské náměstí u skrytého sídla císaře a jeho rodiny, čtvrť Asakusa v severní části města s nejuctívanějším chrámem města Sensódži, zvaným též Asakusa Kannon, Hromovou branou a uličkou s obchůdky Nakamise, návštěva nejvýznamnější šintoistické svatyně Meidži-džingú ležící v jedné z největších zahrad města. Nocleh.

4. den::
 přejezd do oblasti Mt. Fudži - Hakone, když počasí dovolí, vyjedeme do výše cca 2 000 m n.m. a pohlédneme na posvátnou horu Fudži, projížďka po jezeře Ashi, nocleh v Hakone, v místním typu ubytování rjokan. 

5. den::
 transfer na nádraží v Odawara, přejezd rychlovlakem (cca 4 hod) centrální oblastí ostrova Honšú, oblastí Japonských Alp, do malebného města Takajama, v historii proslulého zručnými tesaři. Odpoledne pěší prohlídka města, historická čtvrť tradičních dřevěných domů Sanomači, svatyně s Yatai Kaikan Hall - velkým výstavním sálem s alegorickými vozy, muzeum lidového umění Kusakabe. Nocleh v Takajamě. 

6. den::
 odjezd autobusem z Takajamy přes oblast Širakawagó, proslulou starobylou lidovou architekturou, domy s doškovými střechami, skvostná poloha v údolí lemovaném vysokými horami. Návštěva domu rodiny Wada. Přejezd k pobřeží Japonského moře do historického města Kanazawa s jednou z nejkrásnějších japonských zahrad - Kenrokuen, kromě zahrady prohlídka čtvrti Namagači, kde žili místní samurajové, návštěva Nomurova domu. Nocleh v Kanazawě. 

7. den::
 z architektonicky velice zajímavého nádraží v Kanazawě přejezd vlakem do města Kjóto. Odpoledne výlet do města Nara, jehož největší zajímavostí je obrovská bronzová socha Buddhy ve velkolepém chrámu Tódai-dži, navštívíme také svatyni Kasuga. Nocleh Kyoto. 

8. den::
 celodenní prohlídka Kyota, které bylo více než tisíc let hlavním městem Japonska. Návštěvy paláce Nidžo, Zlatého pavilónu u chrámu Kinkakudži, chrámu Kiomizu. Nocleh v Kjótu. 

9. den::
přejezd šinkansenem do jednoho z nejnavštěvovanějších měst západní části ostrova - Hirošima. Vzdáme úctu památce mrtvých obyvatel v Parku míru, návštěva místního muzea. Návštěva ostrova Mijadžima, jehož nejslavnější pamětihodností je starobylá šintoistická svatyně Icukušima, kterou po celém světě proslavila červená tradiční japonská brána torii stoupající přímo z hladiny moře. Nocleh v Hirošimě. 

10. den::
přejezd vlakem na ostrov Kjúšú do jednoho z nejpůvabnějších japonských měst, do Nagasaki (cca 3,5 hod), odpoledne prohlídka města - ostrůvek Dedžima , nejstarší japonský katolický kostel Óura, Gloverův park. Nocleh v Nagasaki. 

11. den::
přejezd přes ostrov Kjúšú do města Kumamoto (cca 3,5 hod), odpoledne prohlídka pohádkově malebného hradu, 3. největšího v zemi, a jedné z nejobdivovanějších zahrad Suizendži. Nocleh v Kumamoto. 

12. den::
 dnešní cesta povede přes oblast Mt. Aso, o síle dávné sopečné činnosti se můžeme přesvědčit při pohledu na gigantickou kalderu Aso, největší svého druhu na světě, vzniklou zhroucením celé sopky. Přejezd do jedné z nejaktivnějších geotermálních oblastí světa, na severovýchodní pobřeží ostrova Kjúšú, města Beppu, vyhlášeného lázeňského centra. Prohlídka džigoku Meguri (džigoku je zevšeobecňující název pro fumaroly, jezírka s probublávajícím bahnem, prohlubně s minerální vodou, gejzíry aj.). Nocleh. 

13. den::
transfer vlakem z města Oita do Osaky (cca 4 hod), odpoledne prohlídka města, především nádherného hradu. Nocleh v Osace. 

14. den::
individuální volno, transfer na letiště Kansai a odlet s přestupem do Prahy.

15. den::
přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000