crosssearch

Okruh Perly Středního Japonska

Poznávací zájezdy, Japonsko

1. DEN Odlet z Prahy do Ósaky.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. DEN

Odlet z Prahy do Ósaky.

2. DEN - KJÓTO

Přílet do Ósaky, transfer do Kjóta, ubytování.

3. DEN - KJÓTO

Celodenní prohlídka malebného Kjóta, které bylo sídlem císařského dvora více než 1 000 let - hrad Nijo s přilehlými zahradami, zlatý pavilon Kinkakuji s přilehlými zahradami, čajový obřad v tradičním domě Mačija, svatyně Heian. Návrat do hotelu. Večer procházka čtvrtí Gion, kde dodnes žijí a pracují gejši.

4. DEN - KJÓTO

Po snídani pokračování v prohlídce Kjóta - chrám Kijomizudera s přilehlými zahradami, chrám Sandžúsangendó s tisíci sochami bohyně Kanon, návštěva zenové zahrady.

5. DEN - HIROŠIMA - MIYAJIMA

Cesta superexpresem Šinkansen do Hirošimy, prohlídka hradu. Přejezd trajektem na posvátný ostrov Miyajima, který patří mezi nejkrásnější místa Japonska. Návštěva svatyně Ucukušima, které vévodí šintoistická brána ukotvená v moři. Návrat do Hirošimy, prohlídka památníku obětem výbuchu atomové bomby. Ve večerních hodinách příjezd zpět do Kjóta.

6. DEN - NARA - FUŠIMI INARI

Odjezd vlakem do Nary, sídla japonského císařství v 8. století. Prohlídka velkolepého chrámu Todaidži, kde je uchována největší bronzová socha Buddhy v Japonsku. Procházka cestičkou lemovanou stovkami kamenných luceren a staletých stromů k šintoistické svatyni Kasuga. Pokračování vlakem do Fušimi Inari s prohlídkou svatyně Deseti tisíc bran tori. Návrat vlakem do Kjóta.

7. DEN - ARASHIYAMA

Půldenní výlet vlakem do předměstské čtvrti Arashiyama, která sloužila v minulosti jako místo odpočinku členů císařského dvora. Prohlídka chrámu Tenrjú-dži a procházka bambusovým hájem, kterými je místo proslavené. Návrat do Kjóta.

8. DEN - KJÓTO - TAKAYAMA

Po snídani odjezd do Takayamy, jež proslula zručnými tesaři, kteří stavěli pro císařský dům honosné paláce. Dnes láká místo návštěvníky starobylými dřevěnými domy San-mači Sudži, obchůdky se suvenýry a výrobnami sake.

9. DEN - TAKAYAMA - SHIRAGAWA

V ranních hodinách přejezd do Shiragawy s domy s typickými doškovými střechami ve tvaru písmene A, díky nimž se městečko zařadilo na seznam světového dědictví UNESCO. Ve večerních hodinách návrat do Kjóta.

10. DEN - KJÓTO

Celodenní volno. Možnost faktultativního výletu do Ósaky - prohlídka hradu, pro jížďka po řece Jodo, chrám Šitennódži.

11. DEN - KJÓTO

Volný program s možností nákupů. Navečer transfer na letiště v Ósace, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000