crosssearch

Moderní Tokyo - Zenové Kyoto

Poznávací zájezdy, Japonsko

Program zájezdu 1. den: ODLET Japonsko Odlet z Prahy (v případě Vašeho zájmu z Vídně, Mnichova…) do Tokia   2. den: TOKYO Japonsko Přílet do Tokya. Transfer do hotelu a ubytování v moderní čvrti Shibuja. Po nezbytném odpočinku po dlouhé cestě se vrhněte do...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: ODLET Japonsko

Odlet z Prahy (v případě Vašeho zájmu z Vídně, Mnichova…) do Tokia

 

2. den: TOKYO Japonsko

Přílet do Tokya. Transfer do hotelu a ubytování v moderní čvrti Shibuja. Po nezbytném odpočinku po dlouhé cestě se vrhněte do objevování této fascinující 13 mil. metropole. Navštívte např.: čtvrti Shinjuku a Shibuju; svatyni Meiji; Císařský palác a zahrady; nákupní čtvrť Ginza; Kabukicho - čtvrť červených luceren; chrám Sensoji - Asakusa Kannnon Temple; park a muzea v Uenu; elektronickou čtvrť Akihabara; ostrov Odaiba s Rainbow Bridge; Tokyo tower či noční vyhlídku na Tokio ze 45 patra z Tokyjského městského úřadu.

 

3. den: TOKYO / NIKKO Japonsko

Snídaně.
Dnes se vydejte na celodenní výlet do Nikko. V okolí tohoto horského městečka se nalézá Národní Park a zejména proslulý chrámový komplex se svatyní Tosho-gu na jejíhož stavbě ve své době pracovalo na 15.000 nejlepších japonských stavitelů a řezbářů. Zde je pohřben šógun Tokugawa Ieyasu, jehož vláda znamenala začátek 250 let dlouhé prosperity éry Edo. Prohlédněte si 5ti poschoďovou pagodou s chrámem Rinnoji, svatyní Futurasan a mnoho dalších památek v ohromném komplexu na svahu zdejších hor, zapsaných do seznamu UNESCO a mezi tzv. Národní Poklad Japonska. Odpoledne, návrat zpět do Tokya. Večer se vydejte na další prohlídku některé z tokyjských čtvrtí.

 

4. den: TOKYO / KAMAKURA / YOKOHAMA Japonsko

Snídaně
Výlet do středověké metropole Kamakura, která bývala politickým a vojenským centrem Japonska. Nachází se zde více jak 65 chrámů s 19 šintoistickými svatyněmi. Nejstarší je chrám Sugimotodera z roku 734. Chrám Kakuonji založil v roce 1218 Toshitoki Hojo a nyní patří šintoistické sektě. V letech 1185 až 1333 bývala Kamakura také hlavním městem. Tehdy si ji oblíbili šoguni (kteří měli větší moc než císař) pro její přírodní ochranu okolními horami. Na zpáteční cestě se zastavte v Yokohamě, 2. největším japonském městě, které ale narozdíl od mnoha jiných světových metropolí přímo vybízí k procházkám a odpočinku. Vydejte se kolem přístavu a původních doků z 19. století s budovami skladů známých dnes jako Red Brick Buildings, kde se o víkendu schází mnoho mladých lidí aby předvedli nové kostými svých anime hrdinů. Tento japonský fenomén je známý jako COSPLAY. Nakonec se projděte do China Town. Práve zde žije nejvetší čínská komunita nejenom v Japonsku, ale v celé jihovýchodní Asii.
V podvečer návrat zpět do Tokya.

 

5. den: KYOTO Japonsko

Snídaně.
Odjezd shinkansenem do Kyota, města, které jak více 1000 let bývalo hlavním městem Japonska a dodnes zůstalo kulturní a historickou pokladnicí celé země. V následujících dnech budete mít nespočet příležitostí k prohlídkám zdejších úchvatných a jedinečných památek, jako např. chrámu Kjómizudera (na jaře, když kvetou sakury je neuvěřitelně krásně nasvícen), Ginkakudži (Stříbrný pavilon), Kinkakudži (Zlatý pavilon), chrám Rjóandži s úchvatnou kamennou zahradou, chrámovou oblast Nanzen-ji s mnoha zahradami, opatství Daitokuji temple se zenovými zahradami Ryogenin, Zuihoin, Daisenin, hradu Nijo - rezidenci Tokogawu a vypravte se i do Nary - posledního bodu Hedvábné stezky.

 

6. den: KYOTO Japonsko

Snídaně
Dnes se vydejte po stopách zenových mistrů, mnichů a samurajů do uliček Higashiyami - východních hor, kde se nalézá mnoho prastarých chrámů a skvělých zahrad.
Večer Vás čeká jedinečná událost - večer s gejšou. Setkáte se Petrem Macintoshem, který žije a studoval v Japonsku více jak 20 let a za manželku si vzal bývalou gejšu. Projdete se po čtvrti Gion, kde i dnes můžete gejši (nebo maiko - učednice) potkat, zatímco Peter Vám bude vyprávět o jejich světě. Na konci cesty zavítáte do do soukromé restaurace/baru Hanagumo - původního domku ochaya ve čtvrti Hanamachi. Poté budete mít 1 hod. příležitost setkat se gejšou - nachat se bavit tancem a konverzací a nakonec i zeptat se na to, co Vás zajímá (překlad z japonštiny do angličtiny zajistí Peter). V ceně výletu jsou také nápoje.

 

7. den: KYOTO / NARA Japonsko

Snídaně
Dnes se vydejte za dalšími památkymi starého Kyota nebo na celodenní výlet do města Nara (založeno r. 710), které je tradičním centrem japonského buddhismu a také nejvýchodnějším bodem „Hedvábné stezky“ a zároveň se zde nacházejí í významné šintoistické památky. Prohlédněte si bronzového Buddhu v největší dřevěné stavbě na světě v chrámu Todaidži, zahradu Isuien, navštívte chrám Kofukudži a šintoistickou svatyni Kasuga. Odpoledne návrat zpět do Kyota.

 

8. den: ODLET Japonsko

Odjezd na letiště v Osace a odlet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Termín Počet dní Doprava Strava Cena
Žádný vyhovující zájezd nebyl nalezen.
Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000