crosssearch

Židovská cesta

Poznávací zájezdy, Izrael

Trasa zájezdu: Tel-Aviv o Rehovot o Beer Sheba o Caesarea o Haifa o Akko o Safed o Banias o Tiberias o Beit Še´an o Jeruzalém o Qumrán o Massada o Mrtvé moře o Tel-Aviv

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odlet z Prahy. Ranní přílet do Tel-Avivu. Prohlídka staré části Tel-Avivu – Jaffo (původně 8000 let staré přístavní město). Prohlídka pozůstatků staveb a procházka uměleckou čtvrtí. Cesta do Neve Tzedek (1. sídliště Tel-Avivu). Prohlídka Sálu nezávislosti (založení Izraele). Moderní část Tel-Avivu (Rabínské náměstí, Univerzita, Muzeum diaspory). Večeře, nocleh.


2. den: Snídaně. Návštěva známého Weitzmanova vědeckého institutu ve městě Rehovot. Pamětní dům Haima Weitzmana (významný vědec, poté prezident mladého Izraele). Zastávka u Institutu Ayalona (výrobna střeliv pro hnutí Hagana z r. 1948). Dále památník Yad Mordechai (dle vůdce varšavského ghetta) a seznámení s historií Osvobozenecké války. Beer Sheba, centrum Negevské pouště. Beduínské stany (beduínský trh dle situace) a návštěva Abrahámova pramene. Nedaleko archeologický areál Tel-Beer Sheba s pozůstatky románské architektury a památkami z 12. st. př. n. l. Nocleh a večeře v Tel-Avivu.

3. den: Po snídani cesta podél pobřeží na sever, město Caesarea, jedno z dávných románských hlavních měst. Prohlídka Románského divadla, aquaduktu a nového multimediálního muzea. Zastávka v Beit Sharim, města Senhadrinu (židovský svrchovaný soud). Směrem na Haifu zastávka v AF AL PI CHEN (muzeum námořní a také ilegální imigrace). Haifa a Akko (křižácké podzemní město). Nejsevernější bod Izraele – Rosh Hanikra (krasové jeskyně). Večeře a nocleh v kibucu.

4. den: Snídaně. Město Safed, centrum hnutí Kabala, návštěva synagogy a procházka starobylou kolonádou. Jízda jeepem k úpatí Golánských vrchů (Hora Bental) a prohlídka ­Kuneitry (syrská část Golánského pohoří). Tell Facher, významné místo z 6denní války v r. 1967 (bývalý syrský armádní kemp). Návštěva Banias (minerální prameny a přírodní rezervace kolem řeky Dan). Muzeum Hashomer v Tel-Hai (založené 1. tajnou židovskou organizací). Večeře a nocleh v kibucu.

5. den: Snídaně. Podél Galilejského jezera a přes Tiberias cesta do Beit Še´an, největší archeologický areál s nádhernými stavbami doby románské a byzantské. Mozaikové podlahy v Beit Alpha. Vodní prameny v Gan Ha-Šloša (Sachne) na úpatí hor Gilboa (kde byl zabit Král Saul v bitvě proti filištýnským). Přes Jordánské údolí do Jeruzaléma se zastávkou na hoře Scopus (nyní je zde Izraelská Univerzita). Večeře a nocleh v Jeruzalémě.

6. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Jeruzaléma. Nový moderní Jeruzalém (Nemocnice Hadassah s okny od Chagalla, hora Hertzel, památník obětem holocaustu Yad Vashem, Izraelské muzeum s biblickými svitky, budova Knessetu, Meah Shearim). Večeře a nocleh v Jeruzalémě.

7. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Jeruzaléma – staré město. Arménská čtvrť, Via Dolorosa, Zeď nářků, Golgota aj. Večeře a nocleh.

8. den: Snídaně. Cesta k Mrtvému moři, zastávka v Qumránu a výjezd lanovkou na Massadu, náhorní plošinu s bývalým opevněním krále Heroda. Volno a možnost koupání u Mrtvého moře, návštěva národního parku Ein Gedi. Návrat do Jeruzaléma. Večeře a nocleh.

9. den: Časný ranní odlet do Prahy.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000