crosssearch

Velký okruh po Izraeli

Poznávací zájezdy, Izrael

12 dní letecky - za krásami pozoruhodné země

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

12 dní letecky - za krásami pozoruhodné země

Program zájezdu:

1. den PRAHA

Sraz před odbavovací přepážkou cestovní kanceláře ESO travel na letišti Praha - Ruzyně ve večerních hodinách (ve 22.40 hod. - již 3 hodiny před odletem), odbavení do Tel Avivu.

2. den PRAHA - TEL AVIV - JAFFA - CAESAREA - AKKO

V časných ranních hodinách (v 01.40 hod.) odlet z Prahy linkou izraelské letecké společnosti El Al do Tel Avivu, kde Vás bude očekávat místní česky mluvící průvodkyně. Po snídani si prohlédnete starobylou Jaffu, která leží pouhých 5 km od Tel Avivu, následovat bude okružní jízda po Tel Avivu s několika zastávkami. Tel Aviv se nachází na břehu Středozemního moře, jméno Tel Aviv v hebrejštině znamená kopec (tel) a jaro (aviv). Poté pojedete severním směrem do města Caesarea, kde budete obdivovat římský amfiteátr a vykopávky bývalého antického města. Odjezd do historického přístavu Akko, proslulého z dob křižáckých výprav. Večeře. Nocleh v Akku.

3. den AKKO - HAIFA - TIBERIAS

Snídaně. Prohlídka Akka. Kromě malebného přístavu Vás zde upoutá podzemní křižácké město, z masivních hradeb starého města v Akku uvidíte Haifu. Odjezd z Akka do Haify, třetího největšího izraelského města a největšího izraelského přístavu. Návštěva nádherných terasovitých zahrad a chrámu víry Bahá’i (Bahájská církev - v Haifě se nachází hlavní světové centrum této víry) v Haifě. Svatyně této víry s překrásnými perskými zahradami Vás přivede na myšlenku obdivuhodné náboženské tolerance, která tu navzdory tak rozdílným vírám existuje. Historie vyslovila poučení, že jen smír je řešením pro všechny, a tak se víra Bahá’i stala čtvrtou, oficiálně uznanou vírou v Izraeli. Panoramatický výhled z vrcholu hory Karmel. Večer přijedete do Tiberias, který leží na břehu Genezaretského jezera. Izraelci nazývají toto jezero Galilejským mořem. Večeře. Nocleh v Tiberias.

4. den TIBERIAS - TABGHA - KAPERNAUM - YARDENIT

Snídaně. Projížďka lodí po Genezaretském jezeře do Tabghy, kde zhlédnete baziliku Rozmnožení chlebů a ryb. Hora Blahoslavenství - místo, kde kázal Ježíš Kristus, prohlédnete si kostel Blahoslavenství. Kapernaum, oblíbené místo Ježíše Krista. Yardenit - tradiční místo křtů na řece Jordán, Ježíš zde byl pokřtěn Janem Křtitelem, řeka se zde vylévá z Genezaretského jezera. Odpočinek na březích Genezaretského jezera. Večeře. Nocleh v Tiberias.

5. den TIBERIAS - NAZARETH - JERUZALÉM

Snídaně. Odjezd do Nazarethu. Návštěva baziliky Zvěstování Panny Marie (stojí na místě, kde archanděl Gabriel sdělil Marii, že porodí Ježíše) v Nazarethu. Podle Nového zákona zde strávil Ježíš Kristus dětství a mládí, město je tedy významným křesťanským poutním místem. Nazareth byl také domovem Josefa s Marií. Přejezd z Nazarethu do Jeruzaléma. Večeře. Nocleh v Jeruzalémě.

6. den JERUZALÉM

Snídaně. Prohlídka Jeruzaléma (Křížová cesta Via Dolorosa se 14 zastaveními, vrch Golgota, Chrám Božího hrobu; židovská, křesťanská, arménská čtvrť, třída Cardo, Chrámová hora, Zeď nářků, Skalní dóm). Do Zdi nářků, nejsvatějšího místa na naší planetě, budete moci vložit své přání. Tři velká náboženství (judaismus, křesťanství, islám) považují Jeruzalém za “Svaté město.” Jeruzalém se rozkládá v Judských horách na hranici úmoří Středozemního a Mrtvého moře, na okraji Judské pouště. Snad žádné jiné město nemá tak barvitou a složitou historii, atmosféra města je skutečně nepopsatelná a nepřenosná. Večeře. Nocleh v Jeruzalémě.

7. den JERUZALÉM - BETLÉM

Snídaně. Prohlídka Jeruzaléma (Olivetská hora, Getsemanská zahrada, chrám Národů, podzemní kostel s hrobem Panny Marie, hora Sión s hrobkou krále Davida, zastávka u budovy izraelského parlamentu Knesset, památník obětem holocaustu Yad Vashem). Návštěva Betléma, rodiště Ježíše Krista a izraelského krále Davida. V Betlémě Vás okouzlí chrám Narození Páně se známou betlémskou hvězdou. Každoročně se zde pořádají vánoční oslavy. Betlém leží 10 km jižně od Jeruzaléma, pro křesťany má nesmírný význam zásluhou narození Ježíše Krista. Návrat do Jeruzaléma. Večeře. Nocleh v Jeruzalémě.

8. den JERUZALÉM - QUMRÁN - MASSADA - EIN BOKEK

Snídaně. Odjezd z Jeruzaléma Judskou pouští k Mrtvému moři. Zastávka v Qumránu, kde byly objeveny svitky biblických textů Starého zákona. Prohlídka pouštní pevnosti Massada, kterou nechal vybudovat král Herodes Veliký. K této pevnosti pojedete kabinkovou lanovkou. Z Massady je krásný výhled na Mrtvé moře. Odjezd do lázeňského střediska Ein Bokeku, koupání v léčivém Mrtvém moři. Večeře. Nocleh v Ein Bokeku.

9. den EIN BOKEK - EILAT

Snídaně. Volné dopoledne, možnost koupání v Mrtvém moři. Prostředí Mrtvého moře (408 metrů pod úrovní světového oceánu, nejníže položené místo na naší planetě) s vodou plnou minerálů, se sluncem bez škodlivého záření a s ovzduším bohatým na kyslík se osvědčilo při léčbě mnoha kožních, revmatických, dýchacích a svalových chorob. Na plážích je k dispozici černé léčivé bahno, kterým se natírají nejen choří, ale i mladé krasavice, aby byly ještě krásnější. Odjezd z Ein Bokeku přes Negevskou poušť do Eilatu k Rudému moři. Večeře. Nocleh v Eilatu.

10. den EILAT, FAKULTATIVNÍ VÝLET DO PETRY (JORDÁNSKO)

Snídaně. Pobyt v Eilatu, nejznámějším izraelském letovisku na břehu Rudého moře, volný program. Tento den Vám nabízíme fakultativní celodenní výlet (bez českého průvodce), do Petry, jordánského světoznámého skalního města (cena 4.200,- Kč). Vízum není potřeba, na hranicích se při vstupu do Jordánska platí poplatek 35,- USD. Petra je úchvatným městem, jedná se o naprosto unikátní komplex skalních chrámů, které jsou vytesány ve skalách. Kaňonem Wadi Siq vejdete do Petry, jednoho z divů světa. Město bylo vytesáno před více než 2.000 lety do růžového pískovce. Po zhlédnutí nejvýznamnějších památek Vás čeká oběd v restauraci, návštěva vesničky Wadi Musa a okruh Akabou při zpáteční cestě. Večer příjezd na hraniční přechod a odjezd do hotelu v Eilatu. Večeře. Nocleh v Eilatu.

11. den EILAT

Snídaně. Volný program v Eilatu, koupání a odpočinek u Rudého moře, možnost fakultativních výletů (fakultativní prohlídka Podmořské observatoře a Delfíního útesu). Večeře. Nocleh v Eilatu.

12. den EILAT - OVDA - TEL AVIV - PRAHA

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000