crosssearch

To Nejlepší Z Jordánska A Izraele

Poznávací zájezdy, Izrael

Program zájezdu 1. den: dle letového řádu odlet z Prahy, přílet do Ammanu v Jordánsku, ubytování, večeře a nocleh. 2. den: po snídani cesta do Madaby (po zhruba 5000 let staré královské dálnici), která je známá především svými mozaikami...

Konečná cena za osobu od: 38 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

dle letového řádu odlet z Prahy, přílet do Ammanu v Jordánsku, ubytování, večeře a nocleh.  

2. den:

po snídani cesta do Madaby (po zhruba 5000 let staré královské dálnici), která je známá především svými mozaikami (nejznámější je světově proslulá Mozaiková mapa znázorňující Svatou zemi a okolí). Dále uvidíte horu Nebo, na níž vystoupil Ježíš, aby si prohlédl Zaslíbenou zemi. Dále cesta pokračuje do Keraku (Starověká pevnost, zabraná křižáky se nachází ve výšce okolo 1000 metrů nad mořem a je ze tří stran obklopena údolím. Velitel hradu měl překrásný výhled na Mrtvé moře. Město s asi 20 000 obyvateli se honosí množstvím budov, restaurací či míst k relaxaci z osmanské architektury 19. století. Město zabírá trojúhelníkovou plošinu s hradem v jižním cípu, který oblasti dominuje). Večeře a nocleh v Aqabě.  

3. den

: po snídani cesta do Wadi Rum (také známé jako Údolí měsíce), což je jedna z nejzajímavějších pouštních scenérií na světě. Jde o bizarní krajinu protkanou nesčetnými kaňony a skalními oblouky. Na strmých skalních stěnách lze objevit starověké kresby a nápisy. Tady si užijete 2 hodinovou jízdu jeepem. Přejezd do Petry, večeře a nocleh.  

4. den:

po snídani celodenní výlet do Petry (UNESCO), jež se krásně třpytí v ranním Slunci. Po vstupu do Petry naleznete klikatou, úzkou cca 1 km dlouhou soutěsku Sík, jejíž stěny jsou vysoké přes 100 m.  Ve 3. století př. n. l. byla Petra slavným hlavním městem Nabatejského království. Západními cestovateli byla objevena roku 1812. Hlavními památkami jsou pokladnice Al Chazneh, amfiteátr, Královské hrobky, klášter Ad-Dér. Cesta do Ammanu, večeře a nocleh.  

5. den:

brzy ráno po snídani návštěva Citadely a Archeologického muzeaAmmanu a také krátká prohlídka města. Přejezd do města Jerash, které je dokonalou ukázkou římského provinčního města na Blízkém východě - městu se také přezdívá Pompeje Východu. Většina města je ještě ukryta pod rozvalinami a nánosy po zemětřesení v roce 747. Přesto zde vynikají některé stavby, z nichž nejvýznamnější je velký hipodrom kde se dnes konají historické závody koňských spřežení, zápasy apod. a Chrám bohyně Artemis. Cesta pokračuje do Ajlounu. Místní hrad byl vystaven Amirem Iz al Din Usamou, Saladinovým vojevůdcem v roce 1184. Cesta zpět do Ammanu, večeře a nocleh.   

6. den:

po snídani vás již čeká cesta na hranice s Izraelem. První zastávkou v Izraeli bude město Qumrán, kde byly v roce 1947 nalezeny svitky s částí textů proroka Izajáše. Cesta pokračuje do Jericha kolem Mrtvého moře, kde budete mít možnost se vykoupat. Poté budete pokračovat dále do Jericha. Západně od starého Jericha je Hora Pokušení. Tam se Ježíš postil 40 dní a nocí a pak jej pokoušel ďábel. Transfer do Betléma, ubytování a nocleh.   

7. den:

po snídani návštěva Jeruzaléma (Olivetská hora, Getsemanské zahrady, kostel Národů, Mariina hrobka). Cesta do Betléma – místa narození Ježíše Krista. Návštěva kostela Narození Páně, Mléčné jeskyně a kaple sv. Kateřiny. Večeře a nocleh v Betlémě.  

8. den:

po snídani návštěva hory Sión, kde údajně Ježíš zasedl k večeři s učedníky a kde prý byl také pohřben král David. Dále navštívíte Zeď nářků, do které budete moci vložit své přání a Yad Vashem – muzeum holocaustu a parlament Knesset. Večeře a nocleh v Betlémě.  

9. den:

  po snídani se rozloučíte s Jeruzalémem průjezdem Lví bránou a návštěvou kostela sv. Anny, chrámu Božího hrobu v místech, kde lze vytušit Golgotu a Via Dolorosa (křížová cesta). Transfer na letiště v Tel-Avivu a odlet zpět do ČR.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000