crosssearch

To nejlepší z Izraele a Jordánska

Poznávací zájezdy, Izrael

Program zájezdu 1. den ODLET Z PRAHY Sraz na letišti Praha - Ruzyně již 3 hodiny před odletem, odlet do Tel Avivu. Přílet, odjezd do hotelu v Jeruzalémě, nocleh. 2. den JERUZALÉM Snídaně. Prohlídka Jeruzaléma (Chrámová hora, Skalní dóm, Zeď nářků, Olivetská hora,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY

Sraz na letišti Praha - Ruzyně již 3 hodiny před odletem, odlet do Tel Avivu. Přílet, odjezd do hotelu v Jeruzalémě, nocleh.

2. den JERUZALÉM

Snídaně. Prohlídka Jeruzaléma (Chrámová hora, Skalní dóm, Zeď nářků, Olivetská hora, Getsemanská zahrada, chrám Národů, Křížová cesta Via Dolorosa se 14 zastaveními, chrám Božího hrobu). Do Zdi nářků, nejsvatějšího místa na naší planetě, budete moci vložit své přání. Tři velká náboženství (judaismus, křesťanství, islám) považují Jeruzalém za "Svaté město". Jeruzalém se rozkládá v Judských horách na hranici úmoří Středozemního a Mrtvého moře, na okraji Judské pouště. Snad žádné jiné město nemá tak barvitou a složitou historii, atmosféra města je skutečně nepopsatelná a nepřenosná. Nocleh.

3. den BETLÉM – JERUZALÉM – HORA SIÓN

Po snídani prohlídka Betléma. Návštěva chrámu Narození Páně - místo narození Ježíše Krista. Návštěva kostelů svaté Kateřiny a Grotto. Odpoledne prohlídka Jeruzaléma a procházka po "poslední cestě" na horu Zion. Nocleh.

4. den NAZARETH – CANA – HORA TABOR

Po snídani, návštěva Káně Galilejské, kde Ježíš vykonal svůj první zázrak. Pokračujeme do Nazarethu, domova Marie a Josefa, návštěva baziliky Panny Marie, synagogy. Projedeme Galilejské hory, aby si prohlédli Cipori (Sepphoris), hlavní město Galileje v době Heroda a domov Joachima a Anny. Autem se dopravíme do údolí Jezreel, navštívíme horu Tábor a budeme pokračovat do Yardenitu, což je hlavní místo křtů na řece Jordánu v Izraeli. Nocleh v hotelu.

5. den TABGHA – JEZERO GALILEE

Po snídani pokračujeme na sever na horu Blahoslavenství, dále do Tabghy, kde zhlédnete baziliku Rozmnožení chlebů a ryb. Navštívíme zříceniny Kasarnaum, místa, které Ježíš učinil svým domovem poté, co opustil Nazareth. Uvidíme pozůstatky starověké synagogy, v níž kázal. Den zakončíme cestou do Kibbutz Ginosar a navštívíme "Jesus Boat". Lodí se projedeme po jezeru Galilee. Nocleh.

6. den SHEIKH – JERASH – AMMÁN

Po snídani cesta do Sheikhu následně přes most se dostaneme do Jordánska. Cestou do Ammánu navštívíme Jerash. V podstatě to jsou zbytky řecko-římského města Gerasa, kterému se také říká „Pompeje Středního východu“, což se vztahuje k rozsahu vykopávek a stupněm zachování po pohřbení vulkánem. Město ukrývá mnoho nádherných památek a je nemožné všechny zhlédnout během několika hodin. Archeologické město obsahuje nezvykle široké Oválné náměstí postavené v 1. stol. n.l., ze kterého ústí ulice Cardo opatřená sloupovím. Cardo obsahuje na 160 sloupů a line se do dáli 600 m. Nejdůležitějším místem bylo tržiště Agora, které mělo i centrální zřídlo. Přímo ve středu města stojí impozantní Chrám bohyně Artemis. Ve městě se nalézá i amfiteátr, z jehož nejvyšší části se naskýtá nádherný pohled na celou Gerasu, a z části zrekonstruovaný hipodrom. Odpoledne pokračujeme do Ammánu. Příjezd do hotelu, nocleh.

7. den AMMÁN – MRTVÉ MOŘE – AMMÁN

Po snídani prohlídka hlavního města Ammán dříve nazývané též Philadelphia. Původně bylo roztaženo přes sedm kopců stejně jako Řím, nyní ho tvoří kopců devatenáct. Je to město kontrastů, mix starověku a moderny, často označováno jako „bílé město“. Je domovem největších mešit na Středním východě, Národního muzea, královského paláce a historicky zajímavých památek. Odpoledne výlet k Mrtvému moři, návrat do Ammánu, nocleh.

8. den MADABA – HORA NEBO - KARAK

Po snídani odjezd do malebného města Madaba, přezdívaného jako město mozaik, umístěných hlavně v místních kostelech. Nejvýznamnější mozaikou je však mapa Svaté země a okolí, která pochází z 6. století a která se skládá z 2 miliónů kamínků. Zastávka na hoře Nebo, která se nachází nedaleko města a kde zemřel Mojžíš. Cestou do Petry návštěva Karaku nocleh v Petře.

9. den PETRA

Po snídani odjezd do Petry k celodenní prohlídce nabatejského skalního města, které je velkým divem Středního východu. Toto zničené hlavní město vytesané přímo do skal během 5. a 1. stol. př. n. l. Město bylo ztraceno po téměř 1000 let, než bylo znovu nalezeno švýcarským cestovatelem v roce 1812. Procházka nás povede úzkými průsmyky a převislými skalami, kolem Královské hrobky, pohřebními a obětními místy, dále je zde pokladnice Chazna al-firawní, klášter ad-Dajr, římské divadlo. Nocleh.

10. den PETRA –WADI RUM - SHOWBAK

Po snídani odjezd do pouštní rezervace Vádí Rúm, dvouhodinová projížďka po krásách pouště v jeepech. Wadi Rum je právem považovaná za jednu z hlavních turistických atrakcí v Jordánsku. Lze ji popsat jako dech beroucí místo a jedno z nejkrásnějších pouštních scenérií na světě. Je to krajina s bizarními, vysoko se tyčícími barevnými skalními masívy. Pokračujeme k pouštnímu hradu Showbak a následně do Ammánu. Nocleh.

11 den ODLET DO PRAHY

Snídaně, volné dopoledne v Ammanu, odpoledne transfer na letiště, odlet z Jordánska do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000