crosssearch

Pouť za krásami Svaté země

Poznávací zájezdy, Izrael

Trasa zájezdu: Sharm El Sheikh o Taba o Eilat o Negevská pouš o Mrtvé moře o Massada o Ein Gedi o Qumrán o Tiberias o Galilejské jezero o Tabgha o Capernaum o Golanské výšiny o Beit Še´an o Acre o Haifa o hora Karmel a Bahajské zahrady o Caesarea o Tel-Aviv o Jaffa o...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 16

1. den: Odlet z Prahy do egyptského Sharm El Sheikhu, transfer do hotelu. Ubytování, večeře a nocleh.

2. den: Po snídani odjezd z Sharm El Sheikhu do Taby k hraničnímu přechodu. Vyřízení vstupních formalit a přejezd přes hranice do Izraele. Cesta přes Eilat směrem na sever, během které budete moci obdivovat kráter, který vznikl po dopadu velkého meteoritu a jenž zformoval jedinečné geologické formace a útvary. Ubytování, večeře a nocleh v kibuzu Mashabei Sade.

3. den: Snídaně a odjezd do Negevské pouště až k nejnižšímu bodu Země – Mrtvému moři. Výprava na Massadu k poslední pevnosti Židů v boji proti Římanům. Na vysokou horu vyjedete pomocí lanovky. Následuje návštěva jedinečné pouštní oázy a zároveň přírodní rezervace – Ein Gedi a prohlídka jeskyně v Qumránu, kde byly objeveny slavné svitky. Následně budete mít možnost relaxace a koupání v minerální vodě Mrtvého moře s blahodárnými léčivými účinky. Přejezd do Tiberias na ubytování, večeři a nocleh.

4. den: Po snídani si vychutnáte plavbu na lodi po Galilejském jezeře. Poté budete pokračovat do Tabghy s několika veledůležitými památkami. Návštěva kostela Rozmnožení chlebů a Hory blahoslavenství s kostelem. Přejezd do známého místa poutníků – Capernaum – místa, kde Ježíš učinil několik zázraků a kde žil i apoštol Šimon a Petr. Prohlídka antické synagogy. Dále se vydáte ke Golanským výšinám a dozvíte se o jejich geopolitické důležitosti. Závěrem dne bude cesta k Beit Še´an s římským komplexem a amfiteátrem. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den: Snídaně a odjezd k prohlídce města Acre, bývalého antického křižáckého města. Přejezd na jih přes největší izraelský přístav Haifa, cestou s vyhlídkou na majestátní horu Karmel. Zastávka v světoznámých Bahajských zahradách. Následuje návštěva Caesarei, která byla zbudována králem Herodem a dalších téměř 600 let hlavním městem římské provincie Judea. Prohlédnete si zde svatý grál, antické pozůstatky včetně amfiteátru. Ubytování, večeře a nocleh v Netanya.

6. den: Po snídani se vydáte k dnešnímu hlavnímu městu Izraele – Tel-Avivu. Jde o největší město a zároveň obchodní a kulturní centrum země. Průjezd ulicemi města a zastávka u Rabínova náměstí a starověkého přístavu Jaffa. Poté přejezd ke "Zlatému městu" Jeruzalém. Ten je dodnes nejvýznamějším místem pro židy, muslimy i křesťany. Návštěva Muzea holocaustu (Yad Vashem), krátká zastávka u budovy Nejvyššího soudu a parlamentu (Knesset). Ubytování, večeře a nocleh v Jeruzalémě.

7. den: Po snídani se vydáte k bájné Olivetské hoře s překrásným panoramatickým výhledem na město. Navštívíte Getsemanské zahrady a uvidíte kostel Všech národů. Pak vstoupíte Štěpánskou/Lví bránou do Starého města. Projdete postupně obnovenou Židovskou čtvrť (uvidíte Západní zeď, chrám a další z biblických míst), spletité uličky vás povedou slavnou Křížovou cestou (Via Dolorosa) až k chrámu Božího hrobu. Po celodenní prohlídce návrat na hotel, večeře a nocleh.

8. den: Snídaně a přejezd k návštěvě oslavované hory Sión. Na toto místo zavedl Ježíš své učedníky k večeři a je zde pohřben král David. Při návštěvě těchto míst pochopíte význam a velkou úctu Židů. Odpoledne se vydáte na zhruba 10 km vzdálené palestinské území, do rodného města Ježíše Krista – Betléma. Navštívíte kostel Narození Páně, kde pocítíte neopakovatelnou atmosféru. Návrat do hotelu v Jeruzalémě na večeři a nocleh.

9. den: Po snídani přejezd zpět na jih až do známého turistického letoviska na břehu Rudého moře – Eilatu. Odpoledne individuální volno. Večeře a nocleh.

10. den: Snídaně a cesta k egyptské hranici v Tabě, přejezd do Egypta k oblíbenému turistickému letovisku Sharm El Sheikh. Individuální volno, večeře a nocleh.

11. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000