crosssearch

Zajímavosti Sícilie II

Poznávací zájezdy, Itálie

Tento pobytový zájezd s výlety je organizován s ubytováním v ****hotelu (s polopenzí) na západě tohoto zajímavého ostrova. Trajektem z Neapole připlujete rovnou na Sicílii a zkrátíte si tak dlouhé přejezdy. Kromě odpočinku u moře navštívíte nejvýznamnější památky z antického...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (pá): Dopoledne odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.

2.den (so): Příjezd do NEAPOLE (UNESCO), prohlídka centra města s několika hrady a výhledem na sopku Vesuv. V podvečer nalodění na trajekt Neapol – Palermo. Noční plavba na Sicílii.

3.den (ne): MONREALE – nádherná katedrála a klášter z doby normanské s bohatou mozaikovou výzdobou, velkolepé mozaiky uvnitř katedrály z 12. století zaujímají plochu 6340 m2. PALERMO – hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. Dojezd na ubytování do oblasti Marsaly.

4.den (po): Pobyt u moře.

5.den (út): Den věnovaným antickým památkám jižní Sicílie: SELINUNTE – významná archeologická lokalita s pozůstatky osmi antických chrámů, jedna z nejvýznamnějších archeologických lokalit s památkami na staré Řeky na Sicílii. AGRIGENTO (UNESCO) – město s významnými památkami řecké kolonizace, výborně dochované řecké antické chrámy.

6.den (st): SEGESTA – zříceniny antického chrámu a dobře dochované divadlo malebně zasazené v pěkné krajině. ERICE – romantické středověké město s panoramatickým umístěním 750 metrů vysoko nad přístavem Trapani a s kouzlem středověkých uliček, ulic a náměstí a s katedrálou ze 16.stol. Zátoka SAN VITO LO CAPO s neskutečně modrým a průzračným mořem. Při klidném moři je koupání zde nezapomenutelným zážitkem.

7.den (čt): Pobyt u moře.

8.den (pá): CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem, nad kterým se tyčí jako dominanta mohutná skála. Noční plavba do Neapole, v ceně kajuty.

9.den (so): ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj. Odjezd do Čech, noční přejezd.

10.den (ne): Příjezd do Prahy v odpoledních / večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000