crosssearch

Za sicilskými vulkány

Poznávací zájezdy, Itálie

Trasa zájezdu Catania| Etna| Taormina | Milazzo| Lipari| Stromboli| Vulcano

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odlet z Prahy v poledních hodinách do Catanie, transfer z letiště, prohlídka metropole této části ostrova postavené pod Etnou s řadou barokních staveb. Odjezd na ubytování, večeře.

2. den: Po snídani odjezd k největší a dosud aktivní evropské sopce Etně, výlet zajímavou „měsíční“ krajinou s lávovými útvary na sopku až do výšky 2500 m.n.m. kabinovou lanovkou, volno eventuelně individuální možnost výjezdu terénními minibusy k jednomu z kráterů sopky (cca 20,-€). Odjezd do nedalekého městečka Taormina, úchvatně situovaného nad písečnými plážemi moře a pod Etnou, s nejvěhlasnější historickou památkou – řeckým a Římany dokončeným divadlem. Odeon, Palazzo Corvaia, Dóm… a řada dalších památek jsou trvalými magnety pro návštěvu tohoto města, volno, odjezd na ubytování, večeře.

3. den: Po snídani odjezd na Liparské ostrovy – nejatraktivnější část zájezdu. Nalodění v Milazzu, odplutí do největšího a nejnavštěvovanějšího ostrova Lipari s malebnými přístavem, odjezd na ubytování. Odpoledne výlet lodí na ostrov Stromboli, prohlídka malého přístavu Scari volno k individuálnímu programu a pozorování vulkánu nebo 3-hodinový výstup na vyhlídku s nezapomenutelnými pohledy na úchvatné erupce (doporučena vhodná turistická obuv), po setmění návrat na loď s lehkým občerstvením. Návrat na ubytování v nočních hodinách.

4. den: Po snídani výlet lodí na ostrov Vulcano s možností pěšího výstupu ke kráteru s velkým fumarolovým polem nebo možností koupání na černé sopečné pláži či v termálním sirném bahenním jezírku s vodou 34°C teplou a léčivými účinky, individuální volno, odjezd lodí z Liparských ostrovů zpět na Sicílii. Ubytování, večeře.

5. den: Po snídani Catanie, individuální volno k prohlídkám a nákupům, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000