crosssearch

Z Benátek až na Sicílii - zpět letecky

Poznávací zájezdy, Itálie

Obrázek není k dispozici

Popis: BENÁTKY - FLOERENCIE - ŘÍM - SALERNO - AMALFI - CAPO VATICANO - PIZZO CALABRO - TROPEA - TAORMINA - MESSINA 1. den: Ráno odjezd z Brna (další nástupní místa: : Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:
BENÁTKY - FLOERENCIE - ŘÍM - SALERNO - AMALFI - CAPO VATICANO - PIZZO CALABRO - TROPEA - TAORMINA - MESSINA

1. den:
Ráno odjezd z Brna (další nástupní místa: : Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Praha 400 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 250 Kč, Velká Bíteš - dálnice 150 Kč, Břeclav 250 Kč, Bratislava 400 Kč). Přejezd přes Rakousko do Itálie. Večer ubytování v hotelu u Benátek.

2. den:
Ráno odjezd vlakem do centra Benátek (10 min). Celodenní prohlídka pohádkového města na 117 ostrůvcích v mořské laguně. Centrem města je nám. Sv. Marka, kde je možno obdivovat basiliku Sv. Marka s nádhernou gotickou fasádou zdobenou barvenými mozaikami, Dóžecí palác symbol slávy a moci Benátek s krásným podloubím ve stylu benátské gotiky, vyjet výtahem na zvonici s nádhernou vyhlídkou na celé město nebo si posedět pod četnými arkádami obklopujícími celé náměstí. Dále procházka benátskými uličkami s nesčetnými paláci, kostely, mosty a náměstíčky až ke slavnému mostu Ponte Rialto, možnost projížděk na gondolách nebo příjemných posezení. Odpoledne individuálně možnost návštěvy muzeí, paláců, nákupů, posezení atd. Večer návrat vlakem do hotelu.

3. den:
Ráno odjezd rychlovlakem z Benátek do Florencie (2 hod). Uložení zavazadel na nádraží a návštěva metropole Toskánska, kolébky renesančního umění. Pěší procházka k Dómu S. Maria del Fiore a baptisteriu jedinečným stavbám obkládaným mnohobarevným mramorem. Dále pokračování na Ponte Vecchio - slavný most zlatníků, ke Starému paláci na centrálním náměstí Signoria, radnici připomínající hrad s 94m vysokou věží. Náměstí je ozdobeno i sochou Davida a Neptunovou fontánou. Odpoledne individuálně možnost prohlídky muzeí, kostelů, galerií. K večeru odjezd rychlovlakem z Florencie do Říma (1,5 hod). Po příjezdu do Říma transfer do hotelu a ubytování.

4. den:
Celodenní prohlídka Říma. Dopoledne pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská: Koloseum nejkrásnější a největší dochovaná stavba antického Říma, Forum Romanum s pozůstatky budov, chrámů i dalších objektů patřících neodmyslitelně k Římu v 1. - 4. stol., Kapitol náměstí navržené Michelangelem s nádhernými paláci, Pantheon nejlépe zachovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, Piaza Navonna typické římské náměstí zdobené třemi nádhernými fontánami. Pokračování přes Vatikánské náměstí a kolem Andělského hradu zpět do centra k největší a nejslavnější barokní fontáně Říma - Fontána di Trevi a dále na Španělské náměstí a jeho slavné barokní Španělské schody. Večer návrat na ubytování v Římě.

5. den:
Brzy ráno transfer na vlakové nádraží a odjezd city expresem z Říma do Salerna (3 hod). Po příjezdu uložení zavazadel na nádraží a procházka k přístavu. Výlet lodí podél jižní části Sorrentského poloostrova, která bývá zaslouženě označována za nejkrásnější pobřeží v Itálii. Po jedné straně v hlubinách pod vámi křišťálově čisté vody Tyrhénského moře, po druhé straně hory tyčící se do výšky půldruhého kilometru. Zastávka v Amalfi. Návštěva tohoto letoviska s živými úzkými uličkami, plnými obchůdků a s impozantní katedrálou sv. Andrey vévodící hlavnímu náměstí. Ochutnávka tradičního likéru Limoncello, individuální volno k nákupům, koupání. Odpoledne návrat lodí podél Amalfské riviéry do Salerna. Odjezd vlakem ze Salerna do nejjižnější části Itálie, Kalábrie (3 hod). Příjezd do Vibo Valentia a odsud transfer autobusem na ubytování na Capo Vaticano.

6. den:
Pobyt na Capo Vaticano, kde se nachází jedny z nejkrásnějších a nejromantičtějších pláží v Itálii. Odpočinek, koupání, pobyt na pláži. Odpoledne fakultativně projížďka lodí podél pobřeží a mysu Capo Vaticano s nádhernými pohledy na skalnaté útesy ukrývající malé písečné plážičky. Poté přejezd k majáku s jedinečnými výhledy na celé pobřeží z ptačí perspektivy i pěkným posezením ve zdejších restauracích.

7. den:
Dopoledne volno, koupání. Odpoledne fakultativně půldenní výlet autobusem podél pobřeží bohů. Návštěva historického města Pizzo Calabro vystavěného nad zálivem. K největším zajímavostem města patří Aragonský hrad Castello Murat, kde byl vězněn a popraven neapolský král, švagr Napoleona Joachim Murat. Procházku přes náměstí Republiky a uličkami plnými obchůdků, fontán i kostelů určitě doplníme i ochutnávkou místní speciality, zmrzliny tartufo. Dále malý kostelík Chiesetta di Piedigrotta vytesaný do skály na pláži s mnoha ze skály vytesanými sochami světců, andělů i biblických výjevů. Po prohlídce přejezd do města Tropea, jednoho z nejnavštěvovanějších měst jižní Itálie, nazývaného perla Kalábrie. Starobylé město pocházející již z řecko-normanské doby je vystavěno na útesech nad krásnými písečnými plážemi. Během návštěvy je možno kombinovat prohlídku množství historických památek s posezeními v typických restauracích v křivolakých uličkách i dech beroucími výhledy na pobřežní scenérii s kostelem sv. Marie vystavěným na vrcholu skalnatého útesu nad nádhernými plážemi. Večer návrat na ubytování.

8. den:
Celodenní výlet autobusem na Sicílii. Přejezd trajektem přes Messinskou úžinu oddělující Kalábrii od Sicílie a návštěva Taorminy, jednoho z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších měst Sicílie. Její kouzlo nespočívá jen v nádherných starobylých uličkách a náměstích plných kaváren, obchůdků se suvenýry ale i v jejích historických památkách, jako je Dóm, řecké divadlo, odkud je překrásný pohled na zahrady Naxos a stále výbušnou sopku Etnu a množství paláců. Návštěva města potrvá cca 3 hodiny s volným rozchodem. Možnost oběda v restauraci. Po prohlídce Taorminy přejezd do města Messina, kde bude krátká zastávka na prohlídku unikátní katedrály. K večeru návrat zpět na ubytování.

9. den:
Po snídani transfer na letiště Lamezia Terme a odlet zpět do Brna.

Způsob prodeje:
on-line

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000