crosssearch

Velký okruh Sicílií

Poznávací zájezdy, Itálie

Trasa Sicílie

Konečná cena za osobu od: 17 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odlet z Prahy do Catanie, transfer z letiště do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

2. den: Snídaně. Dopoledne výlet po východním úbočí Etny, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea se dostaneme do výšky 1900 m n. m. na Rifugio Sapienza, kde uvidíte zajímavou „měsíční“ krajinu s lávovými útvary. Odpoledne prohlídka romantické Taorminy s překrásným řeckořímskym divadlem. Večeře v hotelu.

3. den: Časná snídaně, odjezd autobusem do přístavu v Milazzu, nalodění, odjezd na ostrov Lipary, zastávka v přístavu Marina Lunga. Volný čas na prohlídku pevnosti s archeologickým areálem a procházka malebným mětečkem. Odpoledne zastávka v přístavu Porto di Levante na ostrově Vulkano. Možnost pěšího výstupu na Velký kráter s velkým fumarolovým polem, návštěva černé sopečné pláže nebo koupání v termálním sirném bahenním jezírku. Plavba podél ostrova. Návrat do přístavu v Milazzu. Večer příjezd do Palerma. Ubytování v hotelu a večeře.

4. den: Snídaně. Dopoledne prohlídka Monreale s místním průvodcem, návštěva baziliky světově proslulé svými mozaikami a klášterním dvorem ze 13.století, poté panoramická prohlídka města Palerma, založeného Kartáginci. Mezi nejzajímavější památky této metropole patří Normanský palác a Capella Pallatina, katedrála, kostel San Cataldo a Piazza Quatro Canti. Odpoledne možnost individuální prohlídky města. Večeře a nocleh v hotelu.

5. den: Po snídani odjezd autokarem do Segesty, krátká zastávka a prohlídka dórského chrámu z 5. století před. n. l. Dále návštěva středověkého městečka Erice, založeného na bájné hoře Eryx již za dob řecké kolonizace ostrova. Pokračování do Trapani, nacházející se na západním pobřeží Sicílie, prohlídka přírodní rezervace se solnicemi „Saline di Trapani“. Odpoledne prohlídka archeologického parku v Selinunte, jednoho z nejbohatších řeckých měst, založeného v polovině 7. století před n.l.. Dnes se zde nachází zbytky osmi dórských chrámů, Akropole a svatyně bohyně Demeter Malophoros. Večer příjezd do Agrigenta. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

6. den: Po snídani návštěva Agrigenta, města s významnými památkami řecké kolonizace. Prohlídka archeologického parku “Údolí chrámů “, rozsáhlého areálu starověkých vykopávek s několika unikátními starověkými zbytky chrámů s místním průvodcem. Odpoledne odjezd do městečka Piazza Armerina a prohlidka Římske vily „Villa Casale“, kde se nachází nejrozsáhlejší a nejbohatší komplex mozaiek na světě. Večer příjezd do hotelu v Catanii, ubytování, večeře a nocleh.

7. den: Snídaně, návštěva antických Syrakus. Prohlídka čtvrti Neapolis, kde se rozprostírá Archeologicky park: Teatro Romano, oltář Hierona II., do skály vyhloubené Teatro Greco, Rajská latomie a Dionýsovo ucho, prohlidka s místním průvodcem. Procházka historickým centrem ostrova Ortigia s překrásnou katedrálou, ve které se nachází části původního dórského Athénina chrámu a Aretusinym pramenem. Odpoledne prohlídka barokního města Noto (UNESCO). Večeře, nocleh.

8. den: Snídaně, dle časových možností individuální prohlídka Catanie, transfer na letiště, odlet do Prahy

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000