crosssearch

Velký okruh Sicílií pro milovníky vína a dobrého jídla

Poznávací zájezdy, Itálie

TAORMINA - ETNA - SYRAKUSY - AGRIGENTO - LIPARSKÉ OSTROVY - VULKANO - PALERMO - MONREALE

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

TAORMINA - ETNA - SYRAKUSY - AGRIGENTO - LIPARSKÉ OSTROVY - VULKANO - PALERMO - MONREALE

1. den:

Odlet z Vídně (za příplatek transfer z Brna) na Sicílii, transfer do hotelu na jihovýchodním pobřeží v oblastí Katánie, ubytování. Odpočinek, koupání a relaxace u moře.

2. den:

Po snídani navštívíme největší činnou sopku Evropy, Etnu. Zájemci mohou vyjet lanovkou a terénním autobusem až pod samotný kráter do výšky 3.000 metrů. Odpoledne navštívíme Taorminu, antické město založené Řeky již ve 4. stol. př. n. l. Dnes vyhlášené klimatické lázně považované pro svou jedinečnou polohu na terase nad mořem za jedno z nejkrásnějších míst Itálie. Prohlédneme si druhé největší řecké divadlo na Sicílii s vyhlášenou akustikou, kde se dodnes pořádají představení klasických děl, a také romantický střed města včetně nádherné vyhlídky Belvedere. Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani podnikneme celodenní výlet za památkami města Syrakusy, jednoho z nejnavštěvovanějších míst Sicílie. Navštívíme archeologický areál s řeckým divadlem, jedním z největších a nejlépe dochovaných antických divadel na světě, římským amfiteátrem, jeskyní uměle vytesanou do skály nazývanou Dionysovo ucho aj. Dále přejdeme přes most Ponte Nuovo a navštívíme starou část města rozloženou na ostrově s mnoha paláci ozdobenými krásnými balkóny, Apollónovým chrámem, který je nejstarším dórským chrámem na Sicílii, Aretušiným pramenem opěvovaným Vergiliem a mnoha básníky i příjemnou pobřežní promenádou s krásnými výhledy na přístav a na Etnu. Večer návrat na ubytování.

4. den:

Po snídani vyjedeme na celodenní výlet do údolí nejznámějších řeckých chrámů v Agrigentu, v době své největší slávy nejkrásnějšího města smrtelníků. Projdeme se antickou částí města s nejstarším chrámem Herkulovým, dórským chrámem Svornosti, který je nejlépe zachovalým řeckým chrámem v Itálii, Junoniným chrámem položeným uprostřed divokých hájů a oblastí pozůstatků dalších téměř 20 antických chrámů. Večer návrat na ubytování.

5. den:

Po snídani vyplujeme na celodenní lodní výlet na Liparské ostrovy, nazývané podle boha větru též Aiolskými ostrovy. Spatříme největší a nejúrodnější ostrov Lipari se stejnojmenným hlavním městem, jemuž vévodí mohutná pevnost s katedrálou vystavěná na vyvýšeném skalisku nad přístavem. Navštívíme ostrov Vulkano, kde podnikneme výstup ke kráteru a koupel v sirném jezírku či v moři vyhřátém fumarolami sopečnými výpary. Možnost výletu lodí kolem ostrova. Večer návrat na ubytování.

6. den:

Po snídani nás čeká volný den, který věnujeme odpočinku a radovánkám u moře.

7. den:

Po snídani přejedeme do oblasti Palerma. Prohlídka Palerma, které nám učaruje jedinečným spojením normanských staveb v orientálním stylu, památek baroka ze španělského období a klikatých uliček starého města. Prohlédneme si Normanský palác bývalý královský zámek připomínající pevnost, radnici, katedrálu a mnoho dalších památek. Odpoledne navštívíme klášter a katedrálu benediktinů v Monreale. Večer odjezd na ubytování v oblasti Palerma.

8. den:

Brzy ráno transfer na letiště a odlet do Vídně (za příplatek transfer do Brna).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000