crosssearch

Velký okruh Itálií - klasik

Poznávací zájezdy, Itálie

Trasa zájezdu: Pisa o Florencie o San Gimignano o Siena o Řím o Vatikán o Capri o Pompeje o Neapol o Loreto o San Marino o Benátky o Murano Program: 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách. 2. den: prohlídka Pisy. Návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) se známou...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Pisa o Florencie o San Gimignano o Siena o Řím o Vatikán o Capri o Pompeje o Neapol o Loreto o San Marino o Benátky o Murano

Program:

1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den: prohlídka Pisy. Návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) se známou šikmou věží a Dómem. Fakultativně výstup na šikmou věž. Odpoledne přejezd do Florencie - kolébky renesance, která se odtud rozšířila do celého světa. Celodenní prohlídka této pokladnice uměleckých klenotů a významných historických památek - náměstí della Signoria se sochou Davida, palác Vecchio, katedrála Santa Marie del Fiore, galerie Uffizzi či jeden z nejkrásnějších italských mostů Ponte Vecchio. Nocleh.

3. den: návštěva romantické květinové slavnosti Infi orata (v květnovém termínu), návštěva toskánské vesničky San Gimignano, obehnané hradbami a třinácti historickými rodovými věžemi, které dokreslují středověký obraz města. Přejezd do města Siena s Mušlovým náměstím a Dómem. Nocleh.

4. den: celodenní prohlídka italské metropole a centra kultury - Říma. Projdeme se historickým centrem s neobyčejnou koncentrací antických památek, jako je Koloseum nebo Pantheon. Navštěva náměstí Piazza Navona s Fontánou Ćtyř řek, Španělské schody, Fontána di Trevi. Svůj návrat do Říma si můžete "pojistit" vhozením mince právě do této fontány. Návrat na nocleh.

5. den: návštěva papežského státu Vatikánu - sídla katolické církve. Necháme se okouzlit chrámem sv. Petra s jeho katakombami, kde je mj. i hrobka zesnulého papeže Jana Pavla II. a neopomeneme ani Vatikánská muzea s ohromující Sixtinskou kaplí. Nocleh. 6. den: celodenní výlet na kouzelný ostrov Capri: s možností výletu na člunu k největší pozoruhodnosti ostrova, kterou je Modrá jeskyně, a také do městečka Anacapri nebo si užívat koupání. Možnost výletu autobusem kolem ostrova. Večer návrat na pevninu, nocleh.

7. den: návštěva Pompejí, místa, které bylo zasypáno výbuchem tajuplné sopky Vesuv, dále pak zastávka v přístavní Neapoli, přejezd na nocleh směrem k Římu. Nocleh.

8. den: průjezd oblastí Gran Sasso, návštěva městečka Loreto, do kterého prý andělé ve 13. stol. přenesli dům Panny Marie z Palestiny a "kapesní" republiky San Marino, ve které platí spousta bizarních předpisů. Aby se např. zabránilo zištným sňatkům, platí zde zákaz zaměstnávat pomocnice mladší padesáti let. Nocleh.

9. den: přejezd do Benátek, celodenní prohlídka tohoto romantického města s neopakovatelnou atmosférou, které je rozloženo v laguně na více než stovce ostrůvků. Prohlídka náměstí Sv. Marka s věží a chrámem Sv. Marka, Dóžecí palác, plavba vaporettem po hlavní benátské dopravní tepně Canal Grande. Návštěva sklárny na ostrově Murano. Večer odjezd do ČR.

10. den: příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000