crosssearch

Velký okruh Itálií - bez nočních přejezdů

Poznávací zájezdy, Itálie

Benátky, Murano, San Marino, Pompeje, Capri, Řím, San Gimignano, Pisa, Florencie, Verona

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Benátky o Murano o San Marino o Pompeje o Capri o Řím o San Gimignano o Pisa o Florencie o Verona

Program zájezdu

1.den
odjezd z ČR v ranních hodinách. Nocleh v okolí Benátek. Letecká skupina odlet z Prahy do Benátek a transfer na ubytování.

2.den
přejezd do Benátek, celodenní prohlídka tohoto romantického města s neopakovatelnou atmosférou, které je rozloženo v laguně na více než stovce ostrůvků. Prohlídka náměstí sv. Marka se zvonicí a chrámem sv. Marka, Dóžecí palác. Navštívíme také sklárny na ostrově Murano. Nocleh.

3.den
průjezd oblastí Gran Sasso, návštěva „kapesní“ republiky San Marino, ve které platí spousta bizarních předpisů. Aby se např. zabránilo zištným sňatkům, platí zde zákaz zaměstnávat pomocnice mladší padesáti let. Následuje městečko Loreto, do kterého prý andělé ve 13. stol. přenesli dům Panny Marie z Palestiny. Nocleh.

4.den
návštěva Pompejí, místa, které bylo po staletí zasypáno sopečným popelem, dále pak zastávka v přístavní Neapoli.

5.den
celodenní výlet na kouzelný ostrov Capri s možností výletu na člunu k největší pozoruhodnosti ostrova, kterou je Modrá jeskyně. Večer návrat na pevninu, nocleh.

6.den
prohlídka italské metropole a centra kultury – Říma. Procházka historickým centrem s neobyčejnou koncentrací antických památek, jako jsou Koloseum nebo Pantheon. Navštěva náměstí Piazza Navona s Fontánou Čtyř řek, Španělských schodů, fontány di Trevi. Svůj návrat do Říma si můžete „pojistit“ vhozením mince právě do této fontány. Nocleh.

7.den
návštěva papežského státu Vatikánu – sídla katolické církve. Chrám sv. Petra s jeho katakombami, kde je mj. i hrobka zesnulého papeže Jana Pavla II., Vatikánská muzea s ohromující Sixtinskou kaplí. Zbytek dne opět věnován „věčnému“ Římu. Nocleh.

8.den
návštěva toskánské vesničky San Gimignano, obehnané hradbami a třinácti historickými rodovými věžemi, které dokreslují středověký obraz města. Přejezd do města Siena s Mušlovým náměstím a Dómem. Nocleh.

9.den
prohlídka Pisy. Návštěva Campo dei Miracoli (Pole zázraků) se známou šikmou věží a Dómem. Fakultativně výstup na šikmou věž. Odpoledne přejezd do Florencie – kolébky renesance, která se odtud rozšířila do celého světa. Prohlídka významných historických památek – náměstí della Signoria se sochou Davida, palác Vecchio, katedrála Santa Marie del Fiore, galerie Uffi zzi či jeden z nejkrásnějších italských mostů Ponte Vecchio. Nocleh.

10.den
návštěva Verony. Aréna, balkon, pod kterým Romeo vyznával Julii lásku, most Scaligerů a krásnou bazilikou San Zeno. Odjezd směrem do Rakouska po východním břehu jezera Lago di Garda. Nocleh. Letecká skupina v ranních hodinách transfer na letiště v Bologni a odlet zpět do ČR.

11.den
odjezd přes Rakousko do ČR. Návrat ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000