crosssearch

Velký okruh Itálií a ostrov Sicílie

Poznávací zájezdy, Itálie

Lamezia Terme, Tropea, Stilo, Capo Vaticano, Reggio di Calabia, Messina, Taormina, Etna, Liparské ostrovy, Palermo

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Lamezia Terme, Tropea, Stilo, Capo Vaticano, Reggio di Calabia, Messina, Taormina, Etna, Liparské ostrovy, Palermo

Program

1. den:
odlet z Prahy do Kalábrie. Transfer na ubytování. Individuální volno. Možnost koupání. Nocleh.

2. den:
snídaně, odjezd do městečka Tropea. Malebné historické městečko na skále nad mořem, které žije čilým životem, místní uličky lákají k procházce zejména večer, kdy zde můžete nakoupit různé suvenýry a vstřebat neopakovatelnou atmosféru. V odpoledních hodinách přejezd do městečka Stilo. Fakultativně návštěva jeho byzantského cihlového chrámu Cattolica. Návrat na ubytování. Nocleh.

3. den:
snídaně, výlet do Capo Vaticano Nejkrásnější oblast Kalábrie je zcela jistě Capo Vaticano. V těchto místech se do pobřeží zařezávají vysoké skály, které vytvářejí malé zátoky s romantickými písčitými plážičkami a křišťálově průzračnou vodou. Ne nadarmo pláže v Kalábrii patří mezi několik nejkrásnějších na světě. V Kalábrii si každý přijde na své. Jsou zde jak velké písčité pláže tak i malé romantické písčité plážičky mezi skalami. Moře je zde průzračně čisté a i ve velké hloubce je stále vidět na písčité dno, které místy lemují obrovské kameny. Individuální volno. Možnost koupání. Přejezd na ubytování. Nocleh.

4. den:
snídaně. přejezd města Regio di Calabria, procházka městem a přístavem. Nalodění na trajekt na ostrov Sicílie. Připlutí do starobylého přístavu Messina. Procházka městem kterému vévodí katedrála z poloviny 12. století na Piazza Duomo. Dále zaujme půvabná fontána Di Orione z poloviny 16. století a poblíž přístavu uvidíte kostel Santissima Annunziata dei Catalani se třemi portály. Před kostelem stojí socha španělského Dona Juana ď Austria. Ulici Via Garibaldi zdobí majestátní Montorsoliho Neptunova fontána. přejezd na ubytování. Nocleh.

5. den:
snídaně. Odjezd z hotelu do přístavu v Milazzu. Lodí dále na ostrov Lipary, zastávka v přístavu Marina Lunga. Volný čas na prohlídku pevnosti s archeologickým areálem a procházka malebným městečkem. Obeplutí ostrova Lipary a zastávka v přístavu Porto di Levante na ostrově Vulkano. Možnost pěšího výstupu na Velký kráter s velkým fumarolovým polem, návštěva černé sopečné pláže nebo koupání v termálním sirném bahenním jezírku. Obeplutí ostrova, prohlídka Koňské jeskyně a Venušiných lázní. Návrat do přístavu v Milazzu. Večer přejezd na ubytování. Ubytování v hotelu a nocleh.

6. den:
snídaně, v dopoledních hodinách výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, dosahující výšky cca 1900 m n. m., kde uvidíme zajímavou ,,měsíční" krajinu s lávovými útvary. Odpoledne odjezd do nedaleké Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii, které se tyčí ve výšce cca 200 m n. m., a jehož nejvýznamnější památkou je řecké divadlo. Ubytování. Nocleh.

7. den:
snídaně, přejezd do přístavu Messina. Nalodění na trajekt a odjezd zpět do Kalábrie. Přejezd do hotelu. Individuální volno. Možnost koupání. Nocleh.

8. den:
snídaně, indivuduální volno. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000