crosssearch

Věčné Město Řím

Poznávací zájezdy, Itálie

Starobylé město, založeno dle pověsti v 8. st. př.n.l. Romulem a Remem, přitahovalo od nepaměti. Tady Nero intrikoval, Napoleon se pyšnil jako páv, ještě před nástupem masového cestování sem směřovaly kroky evropské aristokracie.

Konečná cena za osobu od: 13 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis okruhu

1. DEN
– odlet z Prahy do Říma, transfer z letiště, ubytování, volno. Procházka v okolí hotelu s průvodcem.

2. DEN
– po snídani půldenní pěší procházka starým městem s výkladem. Během ní se seznámíte mj. s bazilikou Santa Maria Maggiore, jedním ze čtyř patriarchálních kostelů ve městě, postavených na vrcholku Esquilin. Dále vás čeká Koloseum, kde se utkávali gladiátoři v nelítostných soubojích a odsouzení vězňové bojovali s hladovými šelmami. Antická fóra a nad nimi postavený Kapitol, sídlo městské samosprávy a dnes místo s cenným muzeem. Fontána di Trevi, Neptunův kočár řízený Tritony, symbol města spojený s pověstí o vhození mince a následném návratu do města. Španělské schody, oblíbené místo setkávání. Odpoledne volno nebo fakultativní možnost půldenní prohlídky s výkladem – Vatikánská muzea (vstup v ceně) a bazilika sv. Petra. Počet exponátů v muzeích je enormní a výklad vám umožní vybrat díla nejdůležitější a v celé muzejní kolekci se zorientovat. Součástí prohlídky je podrobný rozbor Michelangelových maleb v Sixtinské kapli. Bazilika sv. Petra má rozsáhlý interiér až pro 60 tisíc lidí, plný hodnotné výzdoby.
Nad celým kostelem se vznáší obrovská kupole, odkud je omračující výhled na město.

3. DEN
– individuální volno ve městě – možnost prohlídky Kolosea, muzea nebo výletu vlakem do Ostia Antika, místa, které bylo založeno ve 4. st. př. n. l. jako hlavní přístav a strategické centrum obrany a obchodu.

4. DEN
– volno do transferu, odjezd na letiště.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha-Řím-Praha včetně všech příplatků, transfer letiště-hotel-letiště
- transfer letiště - hotel - letiště
- 3 noci v hotelu 3* se snídaní
- půldenní prohlídku města s výkladem
- sůužby česky mluvícího průvodce CK

Slevy

Dítě 2 - 12 let v doprovodu 2 dospělých osob 2 100 Kč

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000