crosssearch

Utajené krásy Piemontu

Poznávací zájezdy, Itálie

Turín o Alba o Acquiterme o Alessandria o Monferrato

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Turín o Alba o Acquiterme o Alessandria o Monferrato

Program

1.den:
odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2.den:
příjezd do města Turín je hlavním městem regionu Piemont. Město netvoří pouze průmyslové čtvrti, ale také elegantní paláce, parky, podloubí a starobylé kavárny. Architektonicky nejzajímavějším náměstím Turína je Piazza San Carlo. Hlavní městská muzea Museo Egizio a Galleria Sabuda. Nedaleko galerie stojí Palazzo Carignano. Pochází z let 1679-1684. V paláci se zvláštní cihlovou fasádou sídlil první italský parlament. Dnes tu má své sídlo Museo Nazionale del Risorgimento. Mezi nejvýznamnější renesanční stavby v Turíně patří katedrála Duorno di San Giovani. Nejvzácnější relikvií stavby je tzv. Turínské plátno. Královský palác se nachází východně od katedrály. Kromě přepychových reprezentačních komnat a královské zbrojnice obdivují návštěvníci především krásně upravené zahrady paláce. K jedné z nejvýraznějších památek Turína, kterou je Mole Antonelliana, vás zavede ulice Via Giuseppe Verdi. 167 metrů vysoká stavba byla dokončena v roce 1897. Přejezd na ubytování a nocleh.

3.den:
snídaně. Přejezd do městačka Alba. Městečko je známé díky cukrovinkám Ferrero. Procházka městem. Nejznámější památky: Palazzo Comunale - 13. století, katedrála San Lorenzo (Duomo), Gotický kostel San Domenico a Barokní kostel sv. Jana Křtitele. Přejezd do vinařského městečka Acqui Terme, procházka kolem nejznámějších památek včetně gotické katedrály Acqui, kostel San Pietronebo kostel svatého Františka. Přejezd na nedalekou farmu. Ochutnávka místních vín. Následuje odjezd do Alessandria. Město má svůj název podle papeže Alexandra III. Narodil se zde spisovatel Umberto Eco. Procházka kolem nejkrásnějších památek např. Citadela, kostel Sv. Marie do Castello nebo palác Ghilini. Odjezd na ubytování. Nocleh.

4.den:
snídaně, krátká zastávka ve starobylém Monferrat. Posvátná hora Crea, je součástí světového kulturního dědictví UNESCO seznamu. Přejezd se zastavením v Lichtenštejnském knížectví a hlavním městě Vaduzu, odjezd přes SRN do ČR, návrat v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000