crosssearch

Turistika za historí a krásou Dolomit

Poznávací zájezdy, Itálie

ROVERETA - BESENO - CIMA VEZZENA - BUSA VERLE - MALGA MILLEGROBBE - LUSERNA - PASSO COE - FOLGARIA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

ROVERETA - BESENO - CIMA VEZZENA - BUSA VERLE - MALGA MILLEGROBBE - LUSERNA - PASSO COE - FOLGARIA

1. den:

Odjezd ve večerních hodinách z Brna, Prahy, Plzně (nástupní místa: Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč).

2. den:

Ráno přijedeme do provincie Trentino. Nejprve prohlídka malebného historického Rovereta, města Míru, kultury a umění se spoustou cenných architektonických památek a zvonem odlitým z roztavených kanónů na konci 2. světové války, který denně zvoní na památku padlých všech národů ve všech válkách. Navštívíme hrad Beseno s nejvetším opevneným komplexem v Trentinu. Poté odjedeme na náhorní plošinu Folgaria-Lavarone, kde z průsmyku Valbona podnikneme krátkou vycházku k pevnosti Campomolon. Cestou se budeme kochat uchvacujícími výhledy na hory a hluboká údolí. Odjezd na ubytování v hotelu ve Folgarii. Za příplatek (7 /den) můžeme v hotelu využívat relaxační centrum s vířivkou, saunou a párou. Večeře. Nocleh.

3. den:

Po snídani odjedeme do průsmyku Vezzena, odkud vystoupáme k pevnosti Busa Verle, která byla součástí obranného systému na rakousko-uherské hranici za 1. světové války. Od pevnosti budeme mít krásný výhled na horský hřeben. Dalším výšlapem se dostaneme na Cima Vezzena (1.908 m) s pevností Spitz Verle, dříve nazývanou Oko náhorní plošiny. Z vrcholu se nám naskytne mimořádný rozhled na jezero Caldonazzo a masiv Brenty. Přes Malga Busa Verle sestoupíme zpět do průsmyku Vezzena a vrátíme se do našeho hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den:

Po snídani odjedeme na malebnou horskou louku Malga Millegrobbe. Podnikneme turistiku k Pevnosti Lusern, jejíž vnitřní části si budeme moci také prohlédnout. Sejdeme k autobusu do vesničky Luserna a odjedeme k nejzachovalejší pevnosti Belvedere (Gschwendt) nad hlubokým údolím Val dAstico. Pevnost je dochována v původním stavu a je doplněna velmi zajímavým multimediálním muzeem 1. světové války. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den:

Po snídani odjedeme do Serrady, odkud vystoupáme na Dosso del Sommo (1.670 m) se stejnojmennou vojenskou pevností, kde nás okouzlí fascinující pohled do údolí Terragnolo. Sestoupíme do průsmyku Passo Coe. Vydáme se po panoramatické horizontále k horské chatě Stella dItalia. Celou cestou nás budou doprovázet úchvatné výhledy na ledovec Adamello a masiv Brenty. Zastavíme se také u dalšího svědectví bojů z období 1. světové války, u pevnosti Sommo Alto. Po krátké návštěvě se dáme na sestup nádhernou krajinou do střediska Folgaria a odtud okolo vyřezávané křížové cesty zpět do hotelu. Poté se vydáme na cestu domů.

6. den:

Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000