crosssearch

Toskánsko pro gurmány

Poznávací zájezdy, Itálie

Okruh určený pro ty, kteří rádi poznávají nejen památky a kulturu, ale i dolce vita - sladký život prosluněné Itálie. A kde jinde se nabízí toto spojení, než v Toskánsku? V oblasti, která se pyšní historickými městy Florencie, Siena, ale je známá i výrobou proslulého vína...

Konečná cena za osobu od: 19 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Okruh určený pro ty, kteří rádi poznávají nejen památky a kulturu, ale i dolce vita - sladký život prosluněné Itálie. A kde jinde se nabízí toto spojení, než v Toskánsku? V oblasti, která se pyšní historickými městy Florencie, Siena, ale je známá i výrobou proslulého vína Chianti a Montepulciano.

Popis okruhu

1.DEN – FLORENCIE
Přílet do Pisy, transfer do Florencie, krátká prohlídka starobylého města, které je považováno za nejkrásnější v Itálii - Piazza della Signoria, symbol města dóm Santa Maria del Fiore, románské baptisterium, Medicejská kaple, slavný most Ponte Vecchio. Společná večeře na uvítanou.

2.DEN – SIENA - OCHUTNÁVKA
Dopoledne prohlídka města malebně rozloženého na třech pahorcích se středověkým koloritem a řadou významných staveb. Prohlídka – Pizza del Campo s nádhernou gotickou stavbou Palazzo Publico a se slavnou fontánou Gaia, věž Torre del Mangia, z níž je krásný výhled na město, monumentální gotický kostel San Domenico, oběd. Odpoledne přejezd do San Gimignano – ochutnávka vína, olivového oleje a grappy na rodinné farmě.

3.DEN – PIENZA - MONTEPULCIANO
Prohlídka Penzy, historického města postaveného nad krásným údolím Val d Órcia (památka UNESCO). Město je proslavené výrobou sýrů, se kterými se zde potkáte na každém kroku (Pecorino). Pokračování do Montepulciana, ochutnávka stejnojmenného vína v historickém sklípku, prohlídka města – renesanční Porta al Prato, hlavní vstupní brána, centrum města na Piazza Grande z radnicí ze 14.století a pozdně renesanční Dóm.

4.DEN – BRUNELLO – SANT ANTIMO – BAGNO VIGNONI
Návštěva městečka Montalcino, proslaveného produkcí vína Brunello. Zastávka na farmě, ochutnávka. Pokračování do kláštera Sant Antimo, který byl založen benediktýnskými mnichy za vlády Karla Velikého. Zdejší farní kostel pochází z 12.st., ceněná je věž zvonice a interiérové fresky z 15.stol, znázorňující život Sv. Benedikta. Pokračování typickou toskánskou krajinou do středověkého Bagno Vignoni se starými římskými lázněmi.

5.DEN
Transfer na letiště, odlet.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha - Pisa - Praha, letištní taxy a další poplatky
- transfer letiště - hotel - letiště
- 4 noci v hotelu 3*
- 4 x snídani, 1 x oběd, 4 x večeři, 2 x degustaci ve vinotéce
- služby česky mluvícího průvodce CK

Slevy

Dítě 2 - 12 let v doprovodu 2 dospělých osob - 1 100 Kč

Povinné příplatky

- místní pobytová taxa - 1,2 EUR/osoba/noc

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 2 800 Kč

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- vstupy
- spropitné

Poznámka: Minimální počet účastníků: 20.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000