crosssearch

Toskánské zahrady a NP Cinque Terre

Poznávací zájezdy, Itálie

Villa Di Pogga a Caiano - Lucca - Montecatini Terme - Collodi - Villa Garzoni - zahrady Grabau a Reale - Cinque Terre

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den zájezdu Odjezd ve večerních hodinách z ČR, tranzit přes Rakousko.

2. den zájezdu Ráno příjezd do Toskánska a návštěva první renesanční vily v Itálii - půvabná VILA DI POGGA A CAIANO, útočiště rodiny Medici - nádherné zahrady a zajímavé muzeum věnované životnímu stylu 16.-18. století. Úchvatná LUCCA, historické centrum obklopené hradbami, za kterými budeme obdivovat krásné stavební památky, z nichž jedna z nejznámějších je původně římské Amfiteatrální náměstí - velkolepý dóm San Martino, kostel San Michele in Foro, rodný dům G. Pucciniho. Uvědomíme si noblesní atmosféru tohoto kdysi velmi bohatého města. Odjezd do lázeňského města MONTECATINI TERME, které patří mezi proslulé evropské termální lázně, pavilon Tettuccio - vystavěn již z podnětu Leopolda Habsburského. Možnost večeře, ubytování, individuální volno.

3. den zájezdu Odjedeme do městečka COLLODI, kde si prohlédneme nejkrásnější barokní italskou zahradu VILY GARZONI. Ohromí nás nejen schodiště s balustrádami vyrobené z terakoty, ale i bazény s vodotrysky lemované pestrými květinovými kompozicemi. Dále navštívíme zahrady, které obklopují sídla šlechticů, diplomatů a bohatých obchodníků. Atmosféra zahrad GRABAU a REALE nás zaujme tajemnými zákoutími, překrásnými dekorativními záhony, fontánami a sochařskými kompozicemi, které jsou typické pro italskou renesanční zahradní architekturu. Návrat do Montecatini Terme a fakult. výjezd lanovkou do historické části města, odkud se nám naskytne výhled na překrásnou typickou krajinu Toskánska. Možnost večeře, návrat na hotel.

4. den zájezdu Odjezd do přístavního města LA SPEZIA a poté fakultativně projížďka lodí nebo vlakem podél Ligurské riviéry, kde navštívíme národní park CINQUE TERRE (UNESCO). Tyto původní rybářské vesničky, které díky své zachovalé zástavbě tvořené pastelově zbarvenými domky, lemované vinohrady, olivovníky a středomořskou vegetací a úchvatnému umístění ve strmých svazích nad mořem byly zařazeny do seznamu památek UNESCO. Individuální volno, navečer odjezd zpět do ČR.

5. den zájezdu V dopoledních hodinách návrat do republiky.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000