crosssearch

To Nejlepší Ze Sicílie S Výletem Na Liparské Ostrovy

Poznávací zájezdy, Itálie

Program zájezdu 1. den: odlet z Prahy do Catanie, druhého největšího města na ostrově, vystavěného na úpatí majestátní Etny. Catania je barokním architektonickým skvostem, který za svou barokní podobu vděčí poslednímu velkému zemětřesení z roku 1693, jež...

Konečná cena za osobu od: 27 990 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

odlet z Prahy do Catanie, druhého největšího města na ostrově, vystavěného na úpatí majestátní Etny. Catania je barokním architektonickým skvostem, který za svou barokní podobu vděčí poslednímu velkému zemětřesení z roku 1693, jež původní město zcela zničilo. Transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den:

snídaně, v dopoledních hodinách výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, kde uvidíme zajímavou „měsíční“ krajinu s lávovými útvary. Odpoledne odjezd do nedaleké Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii, které se tyčí ve výšce cca 200 m n. m., a jehož nejvýznamnější památkou je divadlo. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

3. den:

snídaně, odjezd do Syrakus, které bývaly hospodářským a kulturním centrem antické Sicílie. Prohlídka místního archeologického areálu. Odpoledne prohlídka malebného městečka Noto, návrat do hotelu, večeře a nocleh.

4. den:

snídaně. Odjezd z hotelu do přístavu v Milazzu. Lodí dále na ostrov Lipary, zastávka v přístavu Marina Lunga. Volný čas na prohlídku pevnosti s archeologickým areálem a procházka malebným městečkem. Obeplutí ostrova Lipary a zastávka v přístavu Porto di Levante na ostrově Vulcano. Možnost pěšího výstupu na Velký kráter s velkým fumarolovým polem, návštěva černé sopečné pláže nebo koupání v termálním sirném bahenním jezírku. Obeplutí ostrova, prohlídka Koňské jeskyně a Venušiných lázní. Návrat do přístavu v Milazzu. Večer příjezd do Palerma. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

5. den:

snídaně, celodenní prohlídka Palerma a jeho okolí. V dopoledních hodinách návštěva Monreale a zdejší baziliky světově proslulé svými mozaikami a klášterním dvorcem ze 13. století. Odpoledne návrat do Palerma, prohlídka města včetně Pallazzo Reale, Capella Pallatina, katedrály a Piazzi Quatro Canti. Večeře a nocleh.

6. den:

snídaně, odjezd do Segesty, prohlídka řeckého chrámu a divadla, dále prohlídka středověkého městečka Erice a archeologického parku, prohlídka Agrigenta, večeře a nocleh.

7. den:

snídaně, dopoledne návštěva monumentálního antického města a Údolí chrámů v Agrigentu. Odpoledne odjezd do Piazza Armerina + Caltagirone, prohlídka Římské vily. Večer příjezd do Catanie, večeře a nocleh.

8. den:

snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000