crosssearch

To nejlepší ze Sicílie a z ostrova Malta

Poznávací zájezdy, Itálie

Catania, Etna, Taormina, Syrakusy, Liparské ostrovy, Malta, Gozo

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Catania o Etna o Taormina o Syrakusy o Liparské ostrovy o Malta o Gozo

Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy do Catanie, druhého největšího města na ostrově, vystavěného na úpatí majestátní Etny. Catania je barokním architektonickým skvostem, který za svou barokní podobu vděčí poslednímu velkému zemětřesení z roku 1693, jež původní město zcela zničilo. Transfer do hotelu, večeře a nocleh.

2. den:
snídaně, v dopoledních hodinách výlet na dominantu celého ostrova, na vulkán Etna, dosahující výšky cca 1900 m n. m., kde uvidíme zajímavou ,,měsíční" krajinu s lávovými útvary. Odpoledne odjezd do nedaleké Taorminy, jednoho z nejnavštěvovanějších městeček na Sicílii, které se tyčí ve výšce cca 200 m n. m., a jehož nejvýznamnější památkou je řecké divadlo. Návrat do Catanie, večeře a nocleh.

3. den:
snídaně, odjezd do Syrakus, které bývaly hospodářským a kulturním centrem antické Sicílie. Prohlídka místního archeologického areálu. Odpoledne prohlídka malebných městeček Acitrezza a Acicastello, návrat do Catanie, večeře a nocleh.

4. den:
snídaně, Odplutí trajektem na ostrov Malta. Prohlídka hlavního města Malty - Valletty. Přes úzké uličky až k zahradě Barracca, odkud se nabízí nádherný výhled na panorama Velkého přístavu a na katedrálu sv. Jana (doba maltézských rytířů). Dále Palác mistrů a stavby na nádvoří. Historii Malty nám odhalí promítání fi lmu v několika jazycích. Návrat do hotelu, volný čas. Nocleh.

5. den:
výlet trajektem a poté autokarem na sousední ostrov Gozo. Ačkoliv mají oba ostrovy společnou historii a vznik, ostrov Gozo je mnohem zelenější a malebnější. Neolitické chrámy Ggantia, Citadela v hl. městě Victorii, zátoka Šlendi a jeskyně Calypso (nymfa Calypso byla jednou z nástrah na cestě Odyssea do rodné Ithaky). Prostor na nákup suvenýrů (pletené výrobky, krajka, víno a med). Večer návrat, nocleh.

6. den:
po snídani cesta jižním směrem přes údolí Zurrieq, kde se nachází nádherná Modrá jeskyně. Fakultativně prohlídka na lodičkách (loďky nejsou v ceně pro případ špatného počasí). Cesta dále krajem vinic a polních usedlostí až do idylické rybářské vesničky Marsašlokk. Ve vesničce se koná tradiční rybí trh, uvidíte rybáře při práci na typicky barevných loďkách. Po obědě město Taršien se třemi velmi dobře zachovalými chrámy z dob neolitických. Jeskyně Ghar Dalam, kde žili jedni z prvních obyvatel ostrova. Návrat do hotelu. Nocleh.

7. den:
snídaně, individuální volno v hlavním městě La Valetta. Transfer do přístavu, trajekt zpět do Catanie. Ubytování, nocleh.

8. den:
snídaně, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000