crosssearch

To nejlepší z Jižní Itálie

Poznávací zájezdy, Itálie

Itálie, země temperamentních Italů a Italek. Země obklopená vlídným mořem, jež přináší lehký vánek. Téměř 1300 km táhnoucí se pás od severu k jihu nabízí prostor pro nepřeberné množství aktivit, výletů a návštěv za historií.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Poloha:

Itálie, země temperamentních Italů a Italek. Země obklopená vlídným mořem, jež přináší lehký vánek. Téměř 1300 km táhnoucí se pás od severu k jihu nabízí prostor pro nepřeberné množství aktivit, výletů a návštěv za historií. Naše smeknutí si zaslouží "starověký" Řím, renesanční Florencie, romantické Benátky nebo Neapol krčící se pod majestátným Vesuvem.

Program zájezdu:

1. den: Přílet do Itálie a informační schůzka:

Přílet do Itálie. Po přivítání s delegátem, následuje transfer do Vašeho hotelu a ubytování. Volný večer a informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o Vašem programu.

Přenocování v 3* hotelu v Římě.

2. den: Řím, la ,,dolce vita italiana" (fakultativní)

Po snídaní se vydáme do takzvaného státu ve státě, kterým je Vatikán. Bude zde možnost vidět baziliku Sv. Petra a renesanční sochařské dílo od Michelangela Buonarrotiho. Dále budeme pokračovat pěší procházkou přes řeku Tiber, kde budeme moci obdivovat Andělský hrad. Budeme procházet krásnými uličkami a historickým centrem až k malebnému, podlouhlému, baroknímu náměstí Piazza Navona, kde budeme zkoumat mistrovské kousky barokního umění jako např. Fontána čtyř řek a kostel Sant Agnese in Agone, kde naleznete také hrobku Sv. Anežky Římské, po které byl kostel pojmenován. Tento den ukončíme panoramatickou prohlídkou města, během které uvidíme Colosseum, Forum Romanum, Španělské schody, Pantheon, Fontánu di Trevi a Palatin (pahorek, na němž bylo podle pověsti založeno město Řím). Poté následuje transfer do oblasti Caserta / Neapol.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Caserta / Neapol.

3. den: Neapol - v pravém duchu Itálie (fakultativní)

Dnes se vydáme do té části Itálie, kde zjistíme, že tradice jsou stále silné a hluboce zakořeněné. Prohlídku začneme autobusem, abychom si vychutnali krásnou panoramu královské Neapole. Budeme projíždět po nábřeží neapolského zálivu a kochat se pohledy na město, hrad Castel Nuovo, pobřežní promenády i sopku Vesus týčící se za městem. Poté se vydáme se zajímavou procházkou v srdci Neapoli, nejkrásnějšíma uličkami města až ke kostelu San Gennaro´s. Kostel je známý tím, že je považován za místo, kde můžete být každoročně svědky božského zázraku. Legenda praví, že jeho krev odchytila neznámá žena do ampule těsně po mučedníkově smrti a uschovala. Sražená krev v ampuli, která byla nalezena pod katedrálou, zpravidla třikrát do roka v květnu, září a prosinci znovu zkapalňuje a mění barvu, což uvádí tisíce věřících i nevěřících v úžas. Pokračujeme dlouhou ulicí Spaccanapoli, která rozděluje historické centrum města Neapol a tím i celé město na dvě části. Navštívíme místní trh, který je známi ručně vyrobenými betlémy, dále zde také nalezneme ovocné parfémy, zeleninu, sladkosti apod. Také budeme oslněni kulturním bohatstvím města jako např.: Galerie Umberto, divadlo San Carlo, královský palác Palazzo Reale, středověký hrad Castel dell Ovo. Následuje transfer do přístavu, kde se společně nalodíme a poplujeme do města Palermo (Sicílie).

Přenocování na lodi.

4. den: Palermo - ve stopách Dona Vita Corleona (fakultativní)

Po snídani se vydáme na exkurzi města Palerma, které je plné arabských, normanských a barokních vlivů. Navštívíme jeden z nejslavnějších trhů - Ballaro, tento arabský trh běží už tisíc let a pořád stejně jako kdysi. Dále pokračujeme na náměstí Piazza Cattedrale, kde budeme fascinováni proslulou katedrálou Santa Vergine Maria Assunta, kde se v exteriéru obdivuhodně mísí gotika s islámskými a katalánskými prvky a kaplí Cappella Palatina, jejíž interiér je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Poté projdeme přes historickou ulici Via Maqueda až k divadlu Massimo, které bylo zajímavým místem pro mafiána Dona Vita Corleona, dále pak Politeamu divadlu a na náměstí Piazza Ruggero Settimo. Následuje transfer do dalšího hotelu a ubytování.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Palermo.

5. den: Etna, aktivní vulkán a Catania (fakultativní)

Dnes se vypravíme k největší činné sopce Evropy, k Etně. Etna je jedna z nejvíce aktivních sopek na světě, která je v podstatě neustále aktivní a u které existuje nejdelší doložený záznam erupcí. Autobusem vyjedeme až do nadmořské výšky 1900 m.n.m., poté se projdeme pěšky až k okraji vulkánu a prohlídneme si kráter Silvestri, který je výsledkem poslední erupce. Poté se autobusem přesuneme dolů a navštívíme město Catania, které leží na úpatí sopky. Město bylo několikrát poničené zemětřesením a výbuchy sopky, ale dodnes ho navštěvuje spousta turistů, kteří jsou okouzleni jeho barokním stylem. V Catanii bude možnost vidět náměstí Piazza del Duomo, kde se také nachází krásná trojlodní bazilika s románským chórem a kašna Fontana dell Elefante s užitím římské sochy slona z lávového kamene z Etny. Následuje transfer do dalšího hotelu a ubytování.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Catania.

6. den: Taormina (fakultativní)

Po snídani pojedeme do města Taormina. Toto město s řeckým původem je mezinárodním turistickým letoviskem. V průběhu 50. a 60. let byla Taormina oblíbeným místem mnoha herců a lidí ze showbyznysu, kteří sem přišli strávit svou dovolenou, a také žít po dlouhou dobu. Budeme okouzleni centrálním náměstím Piazza IX Aprile, radnicí, antickým divadlem, nákupní třídou Corso Umberto i jinými zajímavými místy. Po prohlídce města následuje transfer do přístavu, kde se nalodíme a poplujeme na pevninu. Poté další transfer autobusem do oblasti Neapol/ Caserta, kde budeme ubytováni.

Přenocování v 3* hotelu v oblasti Neapol / Caserta.

7. den: Pompeje a Sorrento (fakultativní)

Dnes se vydáme do města Pompeje. Staly se jedním ze tří starořímských měst v Neapolské zátoce v císařské provincii Italia, která byla zničena výbuchem sopky Vesuv. Budeme mít možnost vidět, kde se místní lidé setkávali, kde kupovali chléb a jak žili v dávných dobách. Poté navštívíme místo v městečku Sorrento, které je inspirováno proslulou neapolskou písní ,,Torna a Sorriento" (Vrať se do Sorrenta). V tomhle malebném městečku budeme ovařeni klidným přímořským šarmem, typickými barevnými domy a dřevěnými řemeslnými výrobky. Při procházce romantickými uličkami budeme omámeni vůní čerstvých citrónů, které se zde pěstují. Transfer do Říma, kde bude následovat ubytování.

Přenocování v 3* hotelu v Římě.

8. den: Odlet zpět do Prahy

Tento den se bohužel musíme rozloučit a čeká Vás transfer na letiště v Římě a let do Prahy.

Vybavení Hotelu:

Po celou dobu pobytu je ubytování zajištěno v hotelech kategorie min. 3* dle programu (1+1 noc hotel v oblasti Říma, 1+1 noc hotel v oblasti Neapole / Caserta, 1 noc hotel v oblasti Palermo, 1 noc hotel v oblasti Catania) a ubytování na 1 noc je zajištěno na lodi (trasa Neapol - Palermo). Názvy hotelů jsou upřesněny až na místě delegátem.

Vybavení pokoje:

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV se sat., klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku).

Stravování:

Snídaně - formou bufetů. Možnost večeří za příplatek 99,- Eur / osoba / pobyt.

Služby za poplatek:

Možnost přiobjednat:

- Rozšířené Top cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu za 560,- Kč / os. / pobyt

- Možnost večeří za příplatek 99,- Eur / osoba / pobyt (hradí se na místě u delegáta)

Programový balíček výletů za 279,- EUR (platba na místě u delegáta):

- výlet Řím, la ,,dolce vita italiana" (2. den)

- výlet Neapol - v pravém duchu Itálie (3. den)

- výlet Palermo - ve stopách Dona Vita Corleona (4. den)

- výlet Etna (5. den)

- výlet Taormina (6. den)

- výlet Pompei a Sorrento (7. den)

- všechny vstupy do navštívených objektů a památek

- odborný výklad českého průvodce

Poznámka:

- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny!!

- Jednotlivé výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám a výkladů průvodců) nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta v rámci programového balíčku.

- Konkrétní názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem.

- Klienti mohou vycestovat na občanský průkaz.

- Cena nezahrnuje místní pobytovou taxu: cca 4,- Eur / osoba / noc (hradí se na místě)

- Cena nezahrnuje přístavní taxu (Neapol - Palermo): 15,- Eur / osoba (hradí se na místě)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000