crosssearch

Švýcarské Alpy, Itálské Alpy a termální lázně Bormio

Poznávací zájezdy, Itálie

Prosluněný Engadin, nejvýchodnější čtyřtisícovka Alp v masivu Bernina, slavný horský expres Bernina, vysoké průsmyky, ledovce i horská jezera, to vše nabízí zájezd, který je již několik let velice oblíbeným.

Konečná cena za osobu od: 10 590 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Prosluněný Engadin, nejvýchodnější čtyřtisícovka Alp v masivu Bernina, slavný horský expres Bernina, vysoké průsmyky, ledovce i horská jezera, to vše nabízí zájezd, který je již několik let velice oblíbeným.

Program zájezdu

1.den (ne): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (po): Cesta podél INNU k ENGADINU. Výlet v jedné z nejkrásnějších oblastí Švýcarska v oblasti masivu BERNINA, kde nejvyšší ledovcové vrcholy dosahují výšky téměř 4000 m. (Pěší výlet k ledovcovému splazu Morteratsch a kolem tůněk a kaskád říčky Ova da Bernina). Zastávka u jezera Lago Bianco na PASSO DEL BERNINA). Dojezd do italského Bormia.

3.den (út): Výlet na severní straně Bormia od Ponte Froni kolem masivu DELLE SCALE k jezeru LAGO DI CANCANO. Sestup do městečka VALDIDENTRO. Možnost podvečerní relaxace v termálních lázních v Bormiu.

4.den (st): Výlet do oblasti bezcelní zóny LIVIGNO. Cestou zastávka před PASSO DI FOSCAGNO, odkud je nádherný půlkruhový výhled na celou oblast Bormia. Pěší výlet z PASSO D’EIVA krátkou hřebenovkou na vrchol LA PARÉ, ze kterého je nádherný výhled na celou oblast Livigna. Sjezd do městečka LIVIGNO, odtud procházka k jezeru Lago di Livigno a ev. do údolí Valle Alpisella.

5.den (čt): Výlet do údolí VALFURVA. Horské středisko S.Caterina ležící v NP STELVIO. Romantickou cestou borovic a modřínů do údolí Valle dei Forni a podél malebné říčky vytvářející kaskády zpět do S.Catariny.

6.den (pá): Možnost výjezdu místními mikrobusy (cca 9Euro) z Bormia na Passo Stelvio. Odtud se naskýtají fascinující pohledy na okolní horské skupiny.Možnost nenáročného výstupu do výšky 3000m.

7.den (so): Odjezd z Bormia přes Sondrio do švýcarského městečka POSCHIAVO, kde přestoupíme na známou horskou železnici a pojedeme vláčkem „BERNINA-EXPRESS“ přes průsmyk Bernina, kolem jezer a ledovců, přes viadukty, tunely a galerie do Pontresiny. Ti, kdo nepoužijí vláček, se mohou z Pontresiny projít k ledovci ROSEG. Prohlédnete si známe horské středisko SV. MOŘIC a Vaše cesta se otočí směrem k domovu.

8.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
* 5x polopenzi
* vedoucí zájezdu

Fakultativně: jízdenka na horský expres: 400 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000