crosssearch

Světová Výstava Expo 2015

Poznávací zájezdy, Itálie

Obrázek není k dispozici

Světová výstava Expo 2015 se téměř po 5 letech vrací opět na půdu evropského kontinentu, ba co víc konečně po 15 letech bude opět jednoduše dostupná i českým návštěvníkům. Hostujícím městem pro rok 2015 bylo vybráno Milano - město módy a kultury, které se naposled stalo...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis zájezdu:

Světová výstava EXPO 2015

Světová výstava Expo 2015 se téměř po 5 letech vrací opět na půdu evropského kontinentu, ba co víc konečně po 15 letech bude opět jednoduše dostupná i českým návštěvníkům. Hostujícím městem pro rok 2015 bylo vybráno Milano - město módy a kultury, které se naposled stalo dějištěm Expa v roce 1906 s tématem Doprava.

Již nyní se můžeme těšit na nezapomenutelnou událost, na ploše větší než 1 kilometr čtvereční se představí na 130 vystavovatelůz celého světa, světová výstava se bude konat od 1. 5. - 31. 10. 2015. Areál Expo 2015 se bude rozkládat severozápadně od Milana mezi městečky Pero a Rho.

Celkovou koncepcí výstavního areálu světové výstavy byla pověřena světově proslulá dvojice švýcarských architektů Jacques Herzog aPierre de Meuron (autoři stadionu Ptačí hnízdo pro olympijské hry v Pekingu 2008). Areál výstaviště nemá odpovídat pouze funkčním účelům výstavy, autoři citlivě odkazují i na antické tradice - půdorysem a systémem uspořádání se nechali inspirovat architekturou románských měst. Atmosféru kompaktního světa, kde se prolíná architektura s přírodou, pak navíc umocní vodní příkop, který odděluje samotný areál od zbytku okolí.

Tématem pro rok 2015 se stalo Feeding the Planet, Energy for Life (Uživit planetu, energie pro život). Výstava se pokusí téma jídla a výživy představit jak ve spojení s vědou a pokrokem, tak prostřednictvím kultury a tradic. Rozvine i témata předchozích výstav, např. Expa 2008 ve španělské Zaragoze, které se věnovalo problematice vody a jejích zdrojů. Dostatek kvalitních potravin je základní předpoklad pro dlouhodobě udržitelný rozvoj společnosti i základní podmínkou pro zdravý život každého člověka.

Cena zahrnuje:

zpáteční letenku Praha - Milano - Praha

ubytování v hotelu 4* se snídaní

1denní vstupenku na výstavu

Stravování v ceně:

snídaně

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000