crosssearch

Trasa Palermo | Monreale | Liparské ostrovy | Etna | Taormina | Syrakusy | Agrigento | Catania

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v poledních hodinách do Catanie, transfer z letiště, odjezd do nedalekého městečka Taormina, úchvatně situovaného nad písečnými plážemi moře a pod Etnou, s nejvěhlasnější historickou památkou - řeckým a Římany dokončeným divadlem. Odeon, Palazzo Corvaia, Dóm…a řada dalších památek jsou trvalými magnety pro návštěvu tohoto města. Volno, odjezd na ubytování.

2. den: Po snídani odjezd k největší a dosud aktivní evropské sopce Etně, výlet na část sopky, volno přejezd na východní pobřeží ostrova, Syrakusy – poloha města rozloženého částečně na pevnině a Staré město na ostrově Ortigia a řada památek - Dóm – původně Athénin chrám a jeho přilehlé náměstí, řecký a římský amfiteátr, řada paláců a středověkých uliček dávají městu jedinečnou atmosféru a činí jej jedním z nejnavštěvovanějších míst na Sicilii. Agrigento, návštěva Údolí chrámů patřící k nejpůsobivějším komplexům starořeckých staveb mimo území Řecka. Devět, z původních deseti, dochovaných chrámů – Hefaistův, Heraklův, Dia Olympského… částečně poničených Kartaginci a křesťany dnes tvoří jednu z nejpůsobivějších scenérií antických památek vůbec. Odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do Monreale – návštěva jedné z nejvýznamnějších normanských památek na Sicilii, dóm založený koncem 12. stol. s unikátními interi éry od sicilských a byzantských mistrů a nádherným klášterním dvorcem. Palermo – prohlídka přístavního města se směsicí orientálních a evropských vlivů, naprosto ojedinělou koncentrací architektury od islámské po secesní, řada přepychových paláců a kostelů, bludiště středověkých čtvrtí i klidná místa k odpočinku. Dóm, Palazzo Reale, kostel Santa Caterina s fontánou Pretorio, Piazza Quatro Canti. Odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

4. den: Po snídani celodenní lodní výlet po Liparských ostrovech - nejatraktivnější část zájezdu. Nalodění v Milazzu, odplutí k prohlídce největšího a nejnavštěvovanějšího ostrova Lipari s malebným přístavem. Panoramatická okružní jízda autokarem po ostrově s průvodcem. Návrat do přístavu, přejezd lodí na vulkanicky činný ostrov Vulcano se stále doutnajícím kráterem, černými sopečnými plážemi a termálním sirným bahenním jezírkem s vodou 34 °C teplou a léčivými účinky, individuální volno k odpočinku, možnost koupání... Návrat do přístavu Milazzo, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

5. den: Po snídani odjezd do Catanie, prohlídka metropole této části ostrova postavené pod Etnou s řadou barokních staveb, volno k individuálním prohlídkám nákupům apod…, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000