crosssearch

Sicílie, Liparské ostrovy

Poznávací zájezdy, Itálie

Jedinečná krása krajiny Sicílie, pěkné pláže, množství cenných antických památek, kdy Sicílie patřila do tzv. Vlekého Řecka, i originální stavby z normanského období činí Sicílii turisticky velmi vyhledávanou. Výlety na zajímavá místa tohoto rozmanitého ostrova Sicílie se...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jedinečná krása krajiny Sicílie, pěkné pláže, množství cenných antických památek, kdy Sicílie patřila do tzv. Vlekého Řecka, i originální stavby z normanského období činí Sicílii turisticky velmi vyhledávanou. Výlety na zajímavá místa tohoto rozmanitého ostrova Sicílie se střídají se dny odpočinku.

Program zájezdu:

1.den (čt): Odjezd z Prahy v ranních hodinách.

2.den (pá): Capri - výlet na jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. Sorrento - přístavní městečko rozkládající se na tufových útesech omývaných mořem. U zájezdu č. 102-02, 03 nocleh u Sorrenta. U zájezdu 102-01 noční přejezd na Sicílii.

3.den (so): TAORMINA - okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu. Dominantou města je krásné řecké divadlo ze 3. stol. př.n.l. U zájezdu 102-02, 03 odjezd na ubytování, u zájezdu 102-01 soutěska ALCANTARA se strmými stěnami, vznikla činností vody, která vyhloubila koryto v mohutném lávovém proudu. Nocleh.

4.den (ne): Pobyt u moře.

5.den (po): Fakultativní výlet na LIPARSKÉ OSTROVY zajímavé svou sopečnou aktivitou (doutnající sopka Vulcano - výlet ke kráteru, sirné fumaroly, léčivé bahenní jezírko, černá sopečná pláž).

6.den (út): Pobyt u moře.

7.den (st): CEFALÚ - půvabné historické městečko s normanským dómem. TYNDARIS - zbytky řeckého města.

8.den (čt): MONREALE - nádherná katedrála a klášter.Velkolepé mozaiky uvnitř katedrály z 12. století zaujímají plochu 6340 m2 PALERMO - hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a normanskou katedrálou.

9.den (pá): Pobyt u moře.

10.den (so): Syrakusy - město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: řecké divadlo s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrově Ortygia. Noční přejezd.

11.den (ne): Devítihodinová zastávka v ŘÍMĚ - antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj.Odjezd do Čech.

12.den (po): Příjezd ve večerních hodinách.

Ubytování: v apartmánech (dvoulůžkové pokoje) s možností vaření

Cena zahrnuje:

* trajekt na Sicílii
* průvodce
* 7x ubytování
* U záj. 102-02, 03 navíc 1x ubytování v hotelu po cestě.
* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu autobusem ( * v termínu od 29.5. lůžkovým autobusem)

Fakultativně: 6x polopenze + 1x snídaně (u termínů 26.6. a 28.8.) = 2800 Kč/os.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000