crosssearch

Sicílie, Jižní Itálie

Poznávací zájezdy, Itálie

Jedinečná krása krajiny, pěkné pláže, množství cenných antických památek, mezi nimiž vynikají zachovalé řecké chrámy i originální stavby z normanského období, činí Sicílii turisticky velmi vyhledávanou. K velmi podrobnému okruhu po tomto zajímavém ostrově jsme přidali...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jedinečná krása krajiny, pěkné pláže, množství cenných antických památek, mezi nimiž vynikají zachovalé řecké chrámy i originální stavby z normanského období, činí Sicílii turisticky velmi vyhledávanou. K velmi podrobnému okruhu po tomto zajímavém ostrově jsme přidali zastavení v romantické oblasti Neapolského zálivu a výlet na Liparské ostrovy.

Program zájezdu:

1.den (čt): Dopoledne odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.

2.den (pá): Dopoledne příjezd do oblasti Neapolského zálivu. Dopoledne prohlídka POMPEJÍ nejdochovalejšího města antického Říma. Odpoledne přejezd do NEAPOLE, prohlídka centra města. V podvečer nalodění na trajekt Neapol – Palermo. Noční plavba na Sicílii, v ceně kajuty.

3.den (so): MONREALE – nádherná katedrála a klášter z doby normanské. PALERMO – hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. SEGESTA – zříceniny antického chrámu malebně zasazené v pěkné krajině. Nocleh.

4.den (ne): AGRIGENTO – město s významnými památkami řecké kolonizace. Prohlídka PIAZZA ARMERINA ve vnitrozemí Sicílie - proslulá archeologická lokalita s překrásnými mozaikami. Nocleh.

5.den (po): SYRAKUSY – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: řecké divadlo s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrově Ortygia. Nocleh.

6.den (út): Výjezd na ETNU k bývalé dolní stanici lanovky. Zajímavá „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery. Soutěska ALCANTARA. TAORMINA – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu. Nocleh.

7.den (st): Výlet na LIPARSKÉ OSTROVY známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, sirné bahenní jezírko s léčivými účinky, černá a bílá sopečná pláž (lodě se platí na místě). Nocleh.

8.den (čt): TINDARIS - poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem. Noční plavba do Neapole, v ceně kajuty.

9.den (pá): ŘÍM – prohlídka italské metropole. Noční přejezd.

10.den (so): Příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Ubytování: v hotelích (dvoulůžkové pokoje), na trajektu čtyřlůžkové kabiny

Cena zahrnuje:

* pojištění léčebných výloh a storna
* dopravu luxusním autobusem
* trajekt na Sicílii a zpět
* průvodce
* 7x ubytování (5x v hotelu,2x na trajektu)
* 5x polopenzi

Cena nezahrnuje: 1L pokoj (příplatek: 2990 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000