crosssearch

Sicílie, jižní Itálie - letecky

Poznávací zájezdy, Itálie

Magna Graecia - Velké Řecko. Pod tento pojem spadá hlavně Itálie a také ostrov Sicílie. Zde Řekové vybudovaly jedny ze svých nejslavnějších památek. Římané pokračovali nejen budováním Říma, ale také třeba Pompejí pod Vesuvem. Program zájezdu: 1.den (čt): Odlet do...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Magna Graecia - Velké Řecko. Pod tento pojem spadá hlavně Itálie a také ostrov Sicílie. Zde Řekové vybudovaly jedny ze svých nejslavnějších památek. Římané pokračovali nejen budováním Říma, ale také třeba Pompejí pod Vesuvem.

Program zájezdu:

1.den (čt): Odlet do Říma, po příletu transfer do hotelu

2.den (pá): Časně ráno odjezd z hotelu. Dopoledne příjezd do oblasti Neapolského zálivu. Dopoledne prohlídka POMPEJÍ nejdochovalejšího města antického Říma. Odpoledne přejezd do NEAPOLE, prohlídka centra města. V podvečer nalodění na trajekt Neapol – Palermo. Noční plavba na Sicílii, v ceně kajuty.

3.den (so): MONREALE – nádherná katedrála a klášter z doby normanské. PALERMO – hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. SEGESTA – zříceniny antického chrámu malebně zasazené v pěkné krajině. Nocleh.

4.den (ne): AGRIGENTO – město s významnými památkami řecké kolonizace. Prohlídka PIAZZA ARMERINA ve vnitrozemí Sicílie - proslulá archeologická lokalita s překrásnými mozaikami. Nocleh.

5.den (po): SYRAKUSY – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: řecké divadlo s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrově Ortygia. Nocleh.

6.den (út): Výjezd na ETNU k bývalé dolní stanici lanovky. Zajímavá „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery. Soutěska ALCANTARA. TAORMINA – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu. Nocleh.

7.den (st): Výlet na LIPARSKÉ OSTROVY známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, sirné bahenní jezírko s léčivými účinky, černá a bílá sopečná pláž. Nocleh.

8.den (čt): TINDARIS - poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem. Noční plavba do Neapole, v ceně kajuty.

9.den (pá): Prohlídka Říma, večer ubytování

10.den (so): Transfer na letiště, odlet zpět do ČR

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* leteckou dopravu do Itálie a zpět
* dopravu autobusem po Itálii
* 9x nocleh (7x hotel, 2x trajekt - 1/4L kajuta)
* 5x polopenze
* průvodce

Cena nezahrnuje: let. taxy a pal. přípl. 1800 Kč

Fakultativně: 1/1L pokoj (příplatek: 3990 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000